The Walking Dead

Έφτασε η μέρα! Πάμε για την καλύτερη σεζόν έβερ! :grinning:

Η αγαπημενη μας μαυρη κωμωδια ξεκινα! :stuck_out_tongue:

1 Like

Πόσο για το πέος μπορεί να γίνει ακόμα; Δεν ξέρω γιατί συνεχίζω να το βλέπω. Μαζοχισμός ίσως. Σκουπίδι.

1 Like

Δεν μπορω να πιστεψω τι ειδα…δεν υπαρχει ο πατος. Χανεται στα βαθη…

Κατήφορος δυστυχώς.Πέρυσι έδωσε μια ανάσα ο Negan στην σειρά (αν και κάπου τον ξεχείλωσαν και αυτόν) αλλά φέτος μιλάμε πραγματικά για κατάντια.

Επεισόδια γεμάτα με πιστολίδι χωρίς ουσία όπου ναναι και όπως ναναι , διάλογοι επιπέδου σκετς δημοτικού σχολείου για κάποια εθνική εορτή , και σκηνοθεσία από 10χρονα παιδάκια.

σκουπίδι.

Πιστευω οτι προσπαθουν σε καθε επειοσοδιο να κανουν οσο πιο χειροτερο αποτελεσμα γινεται. Δεν πρεπει να χω δει πιο γελοιες καταστασεις. Τι να πρωτοθυμηθεις. Το πιστολιδι της Καρολ με τους 5 αχρηστους; Το ολο πραμα με τον Κινγκ Εζεκιελ; Πως γλυτωσε; Πως αιχμαλωτιστηκε; Πως σωθηκε; Τι εγινε με την Σιβα; Τραγελαφος.
Το κυνηγητο για τα οπλα; Την παλευουν γενικα;;;

1 Like

Πειτε μου οτι δεν ειμαι ο τελευταιος που βλεπει αυτη την αδιανοητα ασυνδετη, κακογραμμενη μπουρδα!!! Τι εχω παθει γιατρε;;;

εγω τα εχω αφησει να μαζευτουν να τα δω μια και καλη

Καλύτερα δες τώρα τα 8 που έχουν βγει γιατί θα είναι πολύ δύσκολο να γλιτώσεις το σπόιλερ.

Τραγικες υπερβολες γραφονται στο τοπικ, και ο λογος ειναι μαλλον το οτι ο κοσμος περιμενει να δει καποιο αριστουργημα με βαθυτερα νοηματα για τη ζωη σε μια σειρα με… ζομπια. Μετρια ως τωρα η σεζον, με 2-3 πολυ βαρετα επεισοδια, αλλα για μενα το midseason finale ηταν πολυ καλο, και ειχαμε καποιες πολυ καλες σκηνες καθολη τη διαρκεια της σεζον. Το προβλημα ειναι οτι για πρωτη φορα νιωθω οτι το τραβανε παρα πολυ με καποιο απο τα story arcs (συγκεκριμενα τους Saviors και τον Negan), και δεν ειμαι σιγουρος γιατι, αλλα νομιζω οτι εχει να κανει οτι σιγα σιγα η σειρα αρχιζει να φτανει το κομικ. Ως τωρα ειχαμε δηλαδη:

  • Atlanta (Season 1)
  • Herschel’s Farm (Season 2)
  • The Prison & Woodbury (Season 3)
  • The Governor (Season 4)
  • Terminus, Grady Hospital & Alexandria (Season 5)
  • Alexandria & The Hilltop (Season 6)
  • The Saviors & The Kingdom (Season 7)
  • All Out War & Negan (Season 8)

Κοινως το παραμυθι με τον Negan εχει κρατησει ηδη δυομιση σεζον (μιση 6η και ολοκληρες 7η, 8η) και εχει κουρασει αρκετα… αλλα οσον αφορα το “ασυνδετη, κακογραμμενη μπουρδα” οκ προσωπικα δεν το καταλαβαινω… γραμμικη εξελιξη παρουσιαζει η ιστορια, με φυσικο επακολουθο τις συγκρουσεις που βλεπουμε. Απλα οκ, ποσα χρονια μπορεις να δειχνεις ζομπια και να εχει ενδιαφερον? :stuck_out_tongue:

το εφαγα ηδη το spoiler αλλα οκ δεν σκαω κιολας…στο star wars αν φαω ομως παιζει να σκοτωσω ανθρωπο :stuck_out_tongue:

1 Like

Καλο Midseason finale μαλιστα. Καμια γραμμικη εξελιξη δεν εχει. Πεταει απο το ενα σημειο και εξελιξη στο αλλο χωρις καμια προεργασια η αναφορα πριν και δειχνοντας συνεχως τους πρωταγωνιστες να κανουν αδιανοητες απερισκεψιες, ενω αντιθετως ως δια μαγειας ο Νηγκαν και οι δικοι του ειναι παντα εκει και οταν πρεπει!

Κλαμα Τζουντιθ ολ δε μανεη :stuck_out_tongue:

Τωρα ολα αυτα που τα ειδε οποιος εγραψε αυτο το αρθρο, αδυνατω να το καταλαβω. Απιστευτα βαρετο το S08E09 για μενα προσωπικα, και γενικα οκ ενα ολοκληρο επεισοδιο αποχαιρετισμο στον Καρλ, τραγικη υπερβολη πιστευω. Το μονο που απολαυσα ηταν οι καφριλες του Μοργκαν, αυτο που κραζει το αρθρο δηλαδη.

1 Like

Πολυ κακος ο 8ος κυκλος…

Νομιζω οτι ηταν λιγο καλυτερος απο τον 7ο.

ο μοναδικος κυκλος που εκανα σε αρκετα σημεια fast forward…αυτο τα λεει ολα…

Το πρωτο μισο του 8ου κυκλου ηταν ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ το χειροτερο απο τα 15 κομματια Walking Dead, αν χωρισουμε καθε σεζον στη μεση (η πρωτη σεζον εχει μονο ενα κομματι), οπως προβαλλεται δηλαδη παραδοσιακα.

Το δευτερο μισο ομως ηταν παρα πολυ καλο συνολικα, με κανα 2-3 μετρια επεισοδια, αλλα με παμπολλες πολυ δυνατες σκηνες στα υπολοιπα, και με τους Scavengers, και με τους Saviors, και με τον Negan, και ειχε και παραδοξως πολυ καλο plot twist στο φιναλε.

1 Like

Και εγω αυτο πιστευω. Η 7η και το πρωτο μισο της 8ης δεν μου αρεσαν καθολου, αλλα το 2ο μισο ηταν αρκετα δυνατο. Μου θυμισε καλυτερες περιοδους

1 Like