The Wire - Η Καλύτερη Σειρά Εver

Έριξα μια ματια μιας και το είπες. Ο πρωταγωνιστής είναι τόσο σκατόφατσα που σχεδόν με απωθεί :expressionless:

Κατα τ αλλα 4ος κυκλος= ΧΥΝΩ_ΜΠΑΜΙΕΣ.

Μετά το The Wire, καμία σειρά δε θα είναι ίδια. Ευλογία και κατάρα αυτή η σειρά!

To shield είναι πολύ ανώτερο του wire

Το αυτό! Τέλειωσα πρόσφατα το breaking bad και συνέχεια σκεφτόμουν πως αν δεν υπήρχε το wire ίσως να ήταν η καλύτερη σειρά… Αλλά ο κοριός έχει βάλει πλέον πολύ ψηλά τον πήχη…
Θα πάρει σίγουρα σειρά κάποια στιγμή και το shield που έχω ακούσει κι εκεί πολύ καλά λόγια…

wat
The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 5 characters

Κι εγώ κάτι τέτοιο σκέφτηκα, αλλά δεν μπορεί, για να το λέει κάτι θα του είπε του shield που δεν του είπε το wire, δεν ξέρω τί, αλλά γούστα είναυτά κλπ, εγώ πχ το shield δεν άντεξα να το τελειώσω =Ρ

Το shield πρέπει να εκτοξεύεται σαν διαστημικός πύραυλος μετά τα πρώτα 5-6 επεισόδια για να θεωρείται καλύτερο του the wire, τόσα άντεξα.

Σειρά μια δεκαετία πίσω… από όσο είδα. Κι ας το βλογάει κι ο guru Sepinwall.

δεν ειναι καθολου ιδια φαση, με τρελαινεστε αδερφια

και οι 2 εξαιρετικες σειρες ειναι

η μονη διαφορα ειναι πως το wire θα το ξαναβλεπα, το Shield μαλλον οχι (που δεν εχει να κανει με την ποιοτητα της σειρας αυτο, αλλα με το ποσο Intense ειναι)

Και παλι ομως, περα απο το γεγονος πως ειναι ευρυτερα μπατσοσειρες, δεν ειναι συγκρισιμα μεγεθη

Το wire εκτός του ότι ξεκινάει μουδιασμένα και η πρώτη σεζον θυμίζει η μεγάλη των μπάτσων σχολή με όλους του ζαβούς που μαζεύουν (καλή σε γενικές γραμμές) , έχει μόνο δύο πραγματικά καλές σεζόν. Δεύτερη και τρίτη. Η τέταρτη ήταν πληκτική κι η πέμπτη ήταν wtf. Πρέπει να ήταν μαστουρωμένοι όταν την έγραφαν.
Το shield είναι όντως διαφορετικού ύφους, αλλά είναι επίσης ένα αδιάλειπτο γαμιστερό έπος και τίγκα intense όπως είπε και ο γιάσονας, σε σημείο να βλέπω 5-6 επεισόδια σερί σαν πρεζάκιας κάθε μέρα. Αν δεν έπρεπε να πάω κάθε πρωί στη δουλειά θα την είχα τελειώσει σε ένα τριήμερο.

οκ :’’’)

Κατά γενική ομολογία 43125 (γνωστό και ως Ohio ZIP code για τους λάτρεις της σειράς).
Αν βρήκες την 4η πληκτική, το βρίσκω λογικό να προτιμάς κάποια άλλη σειρά!

Γέλασα με το Thread για μειντεν, και αυτή τη στιγμή θέλω να γίνω χειρότερος από αυτούς εδώ μέσα.

συγκριση wire με μεγαλη των μπατσων σχολη

I love this forum 8)

Τελειωνω την 5η και ερχομαι

Μην τα αμολάς έτσι αυτά τα τσιτάτα, θα θρυματιστούν οι οθόνες των pc μας, λυπησου μας.

Συγγνώμη δεν θα επαναληφθεί. Άλλη φορά θα ζητάω την έγκριση σου.

Σε βλέπω φουλ “καλωδιωμένο” πάντως με τα τεκταινόμενα του φόρουμ…

Τελος :cry:

Ενας μηνας, πεντε σεζον, 60 επεισοδια.
Μεγαλειο και προσκυνημα σε αυτη τη σειρα. Οποια και να ξεκινησω θα μου φανει λιγη.

Θελω να κανω ενα υπερ ποστ με αναλυση, αλλα ισως το αφησω για το μελλον αν εχω ορεξη.

Μια τυχαια σειρα προτιμησης.




Για πες τώρα που το τέλειωσες για πόντους αληθοφάνειας :slight_smile:

Μα ολη η σειρα ηταν ρεαλιστικη!
Δεν υπαρχει αμφιβολια για αυτο, το μονο σκηνικο ηταν αυτο σε πεντε κυκλους :stuck_out_tongue:

Ψαχνοντας να βρω το καλυτερο επεισοδιο θα ελεγα οτι ειμαι αναμεσα στο 3χ11 και στο 5χ09.