Therapy?!

Ωραία η συνέντευξη by the way!

Αποθεώνει Mastodon, Baroness, Kylesa και νέο ήχο γενικότερα!

Το Troublegam το είχα λιώσει τόοοοτε! Το Infernal Love με είχε ξενερώσει λίγο με το σοφιστικέ στυλ που είχε όταν βγήκε.
Από τότε όποτε βρίσκω cd τους σε λογική τιμή τα τσιμπάω.
Τίμιοι γενικότερα!

Eντάξει αγαπημένη μπάντα και απωθημένο μεγάλο να τους δω live αφού όλο κάτι γίνεται και τους χάνω. Το Troublegum μπαίνει δίπλα σε δισκάρες των '90s όπως το Nevermind και το Dirt ανετότατα. Μεγάλος δίσκος και το Infernal Love… Aπό εκεί και πέρα τίποτα το ιδιαίτερο δισκογραφικά αλλά πολλές κομματάρες διάσπαρτες… Άντε να μας ξανάρθουν μπας και τους δω ποτέ…

τώρσ την πήρα χαμπάρι την συνέντευξη, μπράβο παίδες :wink:

ορίστε άλλη μια συνέντευξη που κάναμε με τους therapy

enjoy

http://www.rocking.gr/article7171.php

Από τα πρώτα πράγματα που άκουσα ποτέ στη ζωή μου, όταν ξεκίνησα να ανακαλύπτω τι εστί μουσική. Γι’ αυτό και για 3-4 πράγματα χρωστώ αιώνια ευγνωμοσύνη στο MTV.


Το τσέλο, το videoclip και οι στίχοι με σημάδεψαν ανεπανόρθωτα :roll: (να τι θα πει “καλή διασκευή” by the way)
Το “Infernal love” θα πρέπει να ήταν μέσα στα πρώτα 10 άλμπουμ που αγόρασα ever. Δυστυχώς από ένα σημείο και πέρα συνέχισα αποσπασματικά να τους παρακολουθώ.

πολύ καλή συνέντευξη, μπράβο παιδιά :thumbup:
μου αρέσει ο andy (αλλά και τα άλλα μέλη) γιατί είναι πάντα ψαγμένος σε θέματα μουσικής, κινηματογράφου, βιβλίων κτλ… ένας ακόμα λόγος μάλλον που αλλάζουν τόσο συχνά μουσική κατεύθυνση και δεν επαναπαύονται σε ένα συγκεκριμένο στυλ

Κυκλοφορεί στις 8 νοέμβρη το πρώτο live άλμπουμ των therapy? μετά από 20 χρόνια ύπαρξης του συγκροτήματος… οκ αργήσανε λίγο αλλά δεν πειράζει :stuck_out_tongue:

[SPOILER][I]DOUBLE-DISC LIVE ALBUM - OUT NOVEMBER 8th 2010

GLOBAL MUSIC are proud to announce a landmark release in Therapy?'s two decade-spanning career, ‘We’re Here To The End’ is the trio’s first ever official live album, out November 8th 2010.

In March 2010 Therapy? performed three nights at the London Water Rats Theatre as part of their 20th Anniversary celebrations. Those shows were also recorded and have been laid out in a special double-disc package showcasing the band’s monumental catalogue of music:

CD ONE TRACKLISTING

  1. Screamager
  2. Sister
  3. Turn
  4. Enjoy The Struggle
  5. Die Like A Motherfucker
  6. Stories
  7. Meat Abstract
  8. Exiles
  9. Skyward
  10. A Moment Of Clarity
  11. Sprung
  12. Neck Freak
  13. Diane
  14. Potato Junkie
  15. Dancin’ With Manson
  16. If It Kills Me
  17. Rust

CD TWO TRACKLISTING

  1. Nausea
  2. Knives
  3. Nowhere
  4. Evil Elvis
  5. Epilepsy
  6. Rain Hits Concrete
  7. Our White Noise
  8. Opal Mantra
  9. Fantasy Bag
  10. Church Of Noise/The Head That Tried To Strangle Itself
  11. Polar Bear
  12. Crooked Timber
  13. Punishment Kiss
  14. Trigger Inside
  15. Innocent X
  16. Die Laughing
  17. Isolation
  18. Teethgrinder

Here are some reviews from those shows and what’s in store for you:

“Honesty, integrity and stubborn individualism? A celebratory night, one that cements Therapy?'s reputation as one of our most lovably awkward bands.” KERRANG MAGAZINE

“When they kick into ‘Nowhere’, the walls wobble with such force that pint glasses fall to the floor? summed up in a phrase familiar to anyone that’s ever been to a Therapy? show: Fan-fucking-tastic.” AU MAGAZINE

“What I’d like to share with you from tonight is sweat, passion and that power rock ‘n’ roll sometimes has to make hundreds of people feel like one.” ALTSOUNDS

The band commented on the release:

"Right from the get go we always did shows and travelled far and wide, even before we had released any recorded music. So an integral part of the Therapy? history, and success, has been our live show and the fact that we’ve toured it all over the world.

People have regularly said, “You guys are amazing live, how about a live album?”, but we never really found the right recording or the right time period to release it. With our 20th anniversary looming and the success of the Crooked Timber album we caved in and thought if we don’t do it now it’ll never happen.

I’m glad we documented songs from right across the twenty years and our only regret is that it won’t be coming out in a ‘scratch and sniff’ sleeve for that full authentic gig atmosphere."[/I]
[/SPOILER]

Το λάιβ μπορείτε να το βρείτε [I][B]εδώ[/B][/I]

Πρόσφατα άκουσα το Crooked Timber (2009)

και έχω μείνει λίγο μαλάκας - για να πω την αλήθεια…Δισκάρα! Αργησα να το ακούσω (δεδομένης της συμπάθειάς μου για το γκρουπ - καθώς σχεδόν όλα τα άλμπουμ τους τα έλιωνα από τη στιγμή που έβγαιναν)… Πιο σκοτεινός ήχος, πιο βρώμικος, πιο πανκικος… και τι να πεις για το exiles??? ρε τι κομματάρα γράψανε ρε πάλι???

καλλιο αργά παρά ποτέ λοιπόν.

εδιτ: μιας και είδα την αναφορά

καλή διασκευή όντως - βγάλανε στην επιφάνεια την “εμπορική” πλευρά του κομματιού, αλλά το πρωτότυπο έχει άλλη χάρη!

Καλά καλά δεν άκουσες το τελευταίο άλμπουμ ρε παναγιώτη και θα βγει καινούριο :wink:
πόσταραν και ένα βιντεάκι από τις ηχογραφήσεις εδώ: http://www.therapyquestionmark.co.uk/news/read.php?newsid=293
σαν να ακολουθεί τον ήχο του crooked timber μου φαίνεται

  1. Living In The Shadow Of The Terrible Thing
  2. Plague Bell
  3. Marlow
  4. Before You, With You, After You
  5. The Buzzing
  6. Get Your Dead Hand Off My Shoulder
  7. Ghost Trio
  8. Why Turbulence?
  9. Stark Raving Sane
  10. Ecclesiastes

February 6, 2012

:thumbup::drunk:

Τίμια μπάντα με πολύ καλές κυκλοφορίες με αποκορύφωμα τα Troublegum και Infernal Love… Και τα μετέπειτα καλά είναι, εμένα μου άρεσε αρκετά το One Cure Fits All του 2006.

Μόνο το Troublegum έχω ακούσει το οποίο είναι αγάπη, το Screamager είναι από τα αγαπημένα μου τραγούδια γενικά. Κάποια στιγμή θέλω να ακούσω και τους υπόλοιπους δίσκους.

ena endeiktiko best of pou eixa postarei sto antistoixo thread

alla epeidi ekei epaiza simfwna me toyus kanones tou thread, den evala arketes kommatares oxi toso gnwstes, opws to disgracelands kai alla. opws episis den evala kommatares apo EP opws auto edw

genika psakste tous, tha antamoiftheite!

pre-order για τον καινούριο δίσκο (σε cd και coloured βινύλιο) [I][B]εδώ[/B][/I]

Μόνο το Troublegum έχω ακούσει το οποίο είναι αγάπη, το Screamager είναι από τα αγαπημένα μου τραγούδια γενικά. Κάποια στιγμή θέλω να ακούσω και τους υπόλοιπους δίσκους.

στο κανάλι τους στο youtube έχουν ανεβάσει σχεδόν όλη την δισκογραφία τους, μπες και ψάξε ό,τι θες :wink:

το troublegum είναι όντως αγάπη τρελή…το εξώφυλλο ήταν πολύ μπροστά για την εποχή του…επίσης θυμάμαι είχα ξεχωρίσει και ένα ακόμα τραγούδι αλλά δεν θυμάμαι από ποιό δίσκο ήταν…το Diane!!!

από τις περιπτώσεις που η διασκευή είναι πιο γνωστή από [U]το οριτζιναλ[/U]

ομολογώ δεν το ήξερα…ευχαριστώ!

Το Scopofobia για μενα ειναι απο τα καλυτερα DVD που κυκλοφορουν…
Μια τρελη γαματη συναυλια στο Belfast και σχεδον ολα τα cliapakia τους…
Πολυ υποτιμημενη μπαντα αλλα πανω απο ολα τιμια.
I’m bitter
I’m twisted
Jaymes Joyce
is fuckin my sister!!!

Φρέσκο πράμα…δεν το έχω ακούσει ακόμα, είμαι στην δουλειά…