Therapy?!

[B]εδώ[/B] λινκ για πριβιου 1,5 λεπτών από το κάθε τραγούδι του καινούριου δίσκου στο άιτιουνς… επειδή θα περιμένω να τον ακούσω μόλις βγει για δώστε καμιά περιγραφή εσείς οι ανυπόμονοι :slight_smile:

OK…
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ TROUBLEGUM ΟΥΤΕ ΚΑΙ SEMI-DETACHED
ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ THERAPY ΡΕΕΕΕ…
ΤΟ MARLOW ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕ ΛΙΓΟ JOY DIVISION Ή ???

Ακούω τον καινούριο δίσκο εδώ και μια εβδομάδα περίπου και πλέον -αφού έχω προσπαθήσει να βγάλω από πάνω μου το φανμποϋλίκι- μπορώ να πω ότι είναι ο καλύτερος δίσκος που έχουν βγάλει τα τελευταία 10 χρόνια τουλάχιστον.
Νομίζω ότι με το a brief crack of light κατάφεραν να προχωρήσουν ένα βήμα παραπέρα και να “τιθασεύσουν” τον ήχο τους σε σχέση με το αρκετά στρυφνό crooked timber.
Μου είναι δύσκολο να το συγκρίνω με κάποιον άλλο δίσκο τους, σίγουρα περιέχει κάποια κοινά στοιχεία με παλιότερες κυκλοφορίες τους (η ηχητική προσέγγιση του crooked timber, η παράνοια του suicide pact you first κτλ) , συγχρόνως όμως και πολλά καινούρια. Μάλλον μου θύμισε πιο πολύ to babyteeth, όχι τόσο από άποψη ομοιότητας αλλά από την απορία πως κατάφεραν να συγκεράσουν τόσες πολλές διαφορετικές επιρροές και να μην ακούγεται παράταιρο το αποτέλεσμα.
Συστήνεται ανεπιφύλακτα σε όλους τους συμφορουμίτες να ακούσουν τον δίσκο σαν σύνολο… περιέχει αρκετές εκπλήξεις αλλά με το που ακούσετε τις τελευταίες νότες του ecclesiastes θα θέλετε να πατήσετε το play πάλι :wink:

bump γιατι αυτοι οι ιρλανδοι θεουληδες ηταν τρελο soundtrack γυμνασιο/λυκειο.
και εκτος απο troublegum εχουν κομματαρες γενικα.κριμα που μετα απο αυτο ξεχαστηκαν.

this is not true

ενοω απο το mainstream κοινο.
εγω τους παρακολουθω οτι και να βγαλουν.

ok then, an kai pali: den itan mono to troublegum. Yparxei kai to infernal love pou egine gnwsto sto mainstream koino.

κοιτα.
οτι εχουν σταθερο fan base οι therapy? εχουν.
και στο infernal love παροτι δισκαρος το χιτακι stories περασε στο mainstream , και το cover του diane.KOMMATAΡΕΣ οπως το misery μονο οι φαν τις ξερουν.
ενοω οτι το break through του troublegum & infernal δεν ξανα εκαναν απο εκει και περα.
αλλιως κοινο , και ονομα με σταθερη αξια εχουν εξω.(για εδω δεν ξερω τι παιζει).

point taken. και εδω μια χαρα κοινό έχουν (πέρισυ αξιωθηκα να τους δω επιτελους, αν και όχι όπως θα θελα - δηλαδή να παίζουν μόνοι τους).

Συγκινήθηκα, πάω να βάλω high anxiety.

Βίντεο για το before with you, with you, after you [I]εδώ[/I]
Ακούστηκε μια φήμη ότι μπορεί η μπαντάρα να έρθει από τα μέρη μας σύντομα… :papas:

Μακαρι, γιατι δεν εχω δει!

Ωραίο το βίντεο! Ρε γμτ, παίζανε πριν μία εβδομάδα εδώ αλλά δεν το είχα πάρει πρέφα εγκαίρως και είχα κλεισει εισιτήρια την ίδια μέρα για να δω GBH.

Έρχονται τον Μάρτιο!

Fri, Mar 15th (19.00) Gagarin 205 - Athens, Greece
Sat, Mar 16th (19.00) Block 33 - Thessaloniki, Greece

Όμορφα πράγματα :slight_smile: :slight_smile:

super . Tην προηγούμενη έσπειραν

να τον ακούτε τον unreal… :stuck_out_tongue:

Τον άλλο μήνα θα κυκλοφορήσει ένα υπεργαμάτο boxset από τους therapy?, το οποίο θα καλύπτει σχεδόν όλη τους την πορεία… από τα πρώτα τους demo μέχρι remasters, συναυλίες, ακυκλοφόρητα τραγούδια κτλ. κτλ. Περιέχει 7 cd’s, 1 dvd, 1 LP, 1 κασέτα και ένα βιβλίο.
Προφανώς βέβαια αφορά μόνο τους hardcore οπαδούς… εγώ προσωπικά ήδη έχω βρέξει το βρακάκι μου :slight_smile:
Περισσότερες λεπτομέρειες, φωτό και preorder info [B][I]εδώ[/I][/B]

[B][I][/I][/B]μιας και αναφέρθηκε στο site η είδηση για την επανακυκλοφορία των troublegum & infernal love ( http://www.rocking.gr/news/Epanekdoseis-gia-tous-Therapy/18945/ ), να πω ότι αυτά θα κυκλοφορήσουν τον μάρτιο, το troublegum θα είναι 3 cd και το infernal love 2 cd, Τα album είναι remastered και ουσιαστικά τα extras θα είναι κατά βάση τα b sides της αντίστοιχης περιόδου… καλή ευκαιρία για να τα αποκτήσει όποιος δεν τα έχει, αφού δεν θα είναι και ιδιαίτερα ακριβά. Πληροφορίες εδώ

Σε λίγο θα ακούσω ζωντανα όλο το Troublegum.

:bounce::vibrate::vibrate::vibrate::vibrate:

The kniiiiivesssssss!