Therion

Akousa ena tragoudi apo Therion (titlo opws panta den sygkrathsa…)kai mou arese para poly!! An kapoios kserei mporei na proteinei kapoio album i estw kana tragoudi na katevasw? Elpizw na min einai to mono kalo tous auto pou akousa… :twisted:… Elpizw na kollaei to post s’ayth th stilh… :?

Η αλήθεια είναι ότι δεν πολυκολλάει αλλά δε πειράζει τώρα στην αρχή είμαστε κάπως χαλαρά. Στη κατηγορία “Black List” βάζουμε γενικά δίσκους, groups κλπ που μας τη σπάνε ή μας έχουν τσατίσει τώρα πρόσφατα. Έχει δηλαδή αρνητικό περιεχόμενο. Το θέμα μεταφέρεται στην κατηγορία “Διάφορα”.

Aaaaaaaaaaaaaa ok sorry … den iksera :roll: (de rwtaga?)

Λογικά θα άκουσες το Mega Therion (είναι το “hit-άκι” τους…)

In my Opinion, πέρα από ορισμένα ελάχιστα κομμάτια τους, δεν έχουν κάτι το εξαιρετικό να δείξουν…

Αν όμως ντε και καλά θες να τους ψάξεις περισσότερο, δοκίμασε να ακούσεις το Theli…

Ta album Theli kai Vovin einai gia mena ta kalutera tous

katevasa to mega therion mallon den akousa auto(auto to iksera alla den iksera oti einai Therion :? ), nomizw htan to “cults in the shadow” (auto kati mou thimize) To miso "theli"pou katevasa den’n kako!! :lol:
thanx pantws!

γιορ γουέλκαμ

Kata tin gnomi mou afou sou arese to kommati gia na deis an sou aresoun kai sto teliko kalo tha einai na pareis to “Live In Midgard” to opoio einai kai to monadiko live pou exoun bgalei alla tha se boithisei na gnoriseis se meses akres apo pou 3ekinisan kai pos kateli3an.E3allou exei bgei kai teleio oute ena psegadi

Χμ, να παρέμβω και να πω πως πιστεύω ότι τα live albums, ακόμα και αν λειτουργούν σαν best of , πέραν σπάνιων περιπτώσεων, δεν συνίστανται για να “μάθει” κάποιος μία μπάντα… Καλύτερα τα studio… (ταπεινότατα :slight_smile: )

Koita ego basika to proteino ystera kai apo tis dilosis pou exoun kanei gia ta live album oti den antiprosopeyoun tpt,kati sto opoio simfono kai ego.apla kai mono gia ayto to eipa.E3allou periexei tragoudia apo olous tous diskous,mia arxi einai ektos kai an milas gia katebasma apo kazaa kai synafi.Tote einai xirotera ki apo to na pernis live gia na gnorisis kati.Pls see my point of view kai tha katalabis giati to protino

UnHoLyMaRtYr :“Χμ, να παρέμβω και να πω …”
οχι που δε θα παρέμβαινες… :wink:
Λοιπόν μη σφάζεστε …δεν υπάρχει λόγος…
Βρήκα απο κατι φίλους το “theli” και το “vovin” . Πρόλαβα να ακούσω μόνο το Theli . Μου αρεσε αρκετα μπορω να πω… :slight_smile: Κατέβασα και το τελευταίο τους το οποίο επίσης ακομα δεν ακουσα…
Θα σας ενημερώσω όταν θα εχω πιο ολοκληρωμένη γνωμη…
Τhanx για τη βοήθεια και πάλι! :slight_smile: :slight_smile:

UnHoLyMaRtYr πλακίτσα εκανα… οκ? 8)

Όχι Εύη, δε δέχομαι πλακίτσες…
Σε μισώ :stuck_out_tongue:

Καλός ο από πάνω μου…τα λέει στα ίσα :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Ladystarsruck εγώ έχω ακούσει μόνο τα διάσημα τραγούδια τους και τα θεωρώ πάρα πολύ καλά…Ακούγοντας ολόκληρο album πιστεύεις ότι αξίζει να το πάρει κανείς???

Το Theli και το Vovin μου αρεσαν αρκετα . Έχω ακούσει απο πολλούς οτι το Theli θεωρείται το καλύτερό τους . Εμενα το Vovin μου αρεσε περισσότερο… Γούστα ειναι αυτα. . Βέβαια δεν ειναι και το κορυφαίο Album που δεν πρεπει να λείπει απο τη συλλογή σου… Εγώ μαλλον οταν βρω λεφτά θα το αγοράσω… Μη σε παρω και στο λαιμό μου Mazestix … :wink:

To pio gnwsto apo Therion einai to To Mega Theion

Diskoi tous pou einai gnwstoi einai to Theli,Vovin,Deggial

Μολις ξεθαψα το Theli.

Και μιλαμε για πολυ σκονη ε. Πεθυμησα ν’ ακουσω το The Siren Of The Woods, ενα απ τα […] κομματια ever.

Το To mega Therion ειναι ΑΣΤΕΙΟ.Ποτε δεν καταλαβα πως εγινε χιτακι.Το ιδιο το theli εχει πολυ καλυτερα τραγουδια μεσα.Συμπαθητικα ειναι και τα sirius b-lemuria.

Ωπ σωστός ο παίκτης. Αύριο θα το ξεθάψω κι εγώ:!:

οπα

θρεντακι για τους therion

μιας και υπαρχει λοιπον
να πουμε και μεις την ταπεινη μας γνωμη

[SIZE=“5”]Θ Ε Ο Ι!!![/SIZE]

και ας καπου μας τα χαλασαν
και ας καπου μας ξενερωσαν
και ας μην τους γουσταρουν μερικοι

την χρυση εποχη του ατμοσφαιρικου μεταλ
υπηρξαν πρωτοπωροι
χαριζωντας μοναδικους δισκους

παρολο τους πειραματισμους τους και το ιδιαιτερο στυλ τους
στα λαιβ τους παρεμεναν μια heavy metal μπαντα

με το τελευταιο τους λαιβ εδω να εχει χαραχθει ως ενα απο τα καλυτερα που χω παρακολουθησει σε ολη μου τη ζωη (υποδειγμα συναυλιας!!!)

δεν εχω αλλα λογια να πω

[SIZE=“6”]HAIL
YOU RIDERS OF DESPAIR!!![/SIZE]

Οπως τα λεει ο αποπανω ειναι! :wink:

Siren Of The Woods, αισθανομαι ευλογημενος που το ειδα live (παιζει να ημουν και ο μονος που ηξερε στιχους :D), απλα ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΟ κομματι…