Γερμανικό thrash

[size=7]Kreator[/size]

Tankard
Paradox
Sodom
Angel Dust
Iron Angel (αν και περισσότερο speed)
Destruction

KREATOR μακράν

και μετά οι χαβαλέδες Tankard.

+1! Yo man!

+1! Yo man![/quote]

Destruction,Kreator,Sodom \m/

Kreator

Nαι, Kreator και μετά Tankard και Destruction…
Αλλά με τπτ Sodom…
Μιλάμε τους θεωρώ ελεεινούς…
(Ωχ, θα με κράξει ο nihilist…)

Εννοείται! Καλά ρε τους βασιλείαδες του γερμανικού thrash? Τα καλύτερα riff έχουν γράψει. Βέβαια ψηφίζω Kreator λόγω προσωπικού κολλήματος. Εξίσου εκπληκτική μπάντα! Και μεγάλη αγάπη.
Χειρότεροι μακράν οι Destruction. Μιλάμε εντελώς κουλάδια αν και έχουν γράψει μερικά πολύ ωραία τραγούδια.

Συμφωνώ για Destruction! Τους βαριέμαι αφάνταστα! Sodom σαφώς και μου αρέσουν περισσότερο! Σε πρώτη φάση Agent Orange και ύστερα Persecution Mania φοβερά albums!

Για να μη μιλάμε όμως μόνο για την “αφρόκρεμα” τσεκάρετε και πιο “χαμηλών” τόνων συγκροτήματα, όπως οι Paradox, Angel Dust (τα 2 πρώτα γιατί μετά το γύρισαν στο power) Iron Angel.

Εγώ πάλι προτιμώ τους Destruction, ακριβώς επειδή είναι ανελέητο χυμαδιό- χωρίς να λέω όχι και στον τρομερό Mille Petroza. Από τους ελάχιστους στον μεταλλικό κόσμο με πολιτική άποψη- όχι αρχιδιές σαν του Mustaine. Ο άνθρωπος έχει ανοίξει και δυο βιβλία στην ζωή του. Σε αντίθεση με τους περισσότερους μουσικούς που ψάχνουν τον κώλο τους με φακό (για οποιοδήποτε άλλο θέμα εκτός μουσικής)…
Καλούτσικοι οι Tankard- όσο για τους Sodom, όντως απίστευτη μουσική, αλλά τα φωνητικά είναι απαράδεκτα…

Κreator γιατί όπως και να το κάνουμε γ***** και δέρνουν!(Και το endorama ακόμα μου άρεσε 8) Μην πω για τα άλλα.Συνθετικά πιστεύω είναι κλάσεις ανώτεροι από τους άλλους εταίρους της Γερμανικής thrash metal σκηνής.Aυτά τα ολίγα. 8)

Ψηφισα Kreator.Ισωσ γενικοτερα ο ορισμος του thrash.
Κυριε Nihilist χωρισ να θελω να σας θιξω νομιζω οτι οι Sodom ειναι περισσοτερο ακραιο Motorheadiko rock n roll παρα thrash και οτι τα κουλαδια που αναφερατε εχουνε επηρεασει τη μιση Σκανδιναβια.
Ευχαριστω.

Lonesome δεν με θίγεις καθόλου, απόψεις εκφράζουμε όλοι στο φόρουμ.
Επί του θέματος. Oι Sodom είναι το γερμανικό αντίστοιχο των Slayer. Κάφρικο, riff-based thrash, τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο. Ότι έχουν επιρροές από Motorhead δεν είναι κανά μυστικό, αλλά δεν λέει και τίποτα. Για μένα και οι Motorhead thrash μπάντα είναι άλλωστε.
Οι κουλοί είναι όντως κουλοί, όποιος τους έχει δει ζωντανά άλλωστε το ξέρει. Επιδραστικότατη μπάντα όμως, έχουν γράψει μερικά πολύ γαμάτα τραγούδια (Curse the Gods, κλπ). Βέβαια το “μισή σκανδιναβία” είναι υπερβολή, δεν είναι και τόσο επιδραστικη μπάντα δα…

[SIZE=“5”]Paradox
Kreator
Destruction
Tankard
Angel Dust.[/SIZE]

Sodom με την καμμία λέμε.

Ντροπή σου και πάλι! :lol:
Από Paradox δεν έχω ακούσει τίποτα. Τι προτείνεις?

Heresy και μην το σκέφτεσαι καθόλου! 8)

και το Product… επίσης, αν σ’αρέσουν τσίμπα και το άλμπουμ της επιστροφής κάπου στα τέλη του 90 με αρχές 00

Γενικά είναι 1+1 (+1 :stuck_out_tongue: ) οι δίσκοι τους.

Όποιον και να πάρεις δε θα χάσεις, και αυτό το λέω μόνο για λίγες μπάντες.

Αλλά το αποκορύφωμα είναι σαφώς το Heresy.

Oι Κreator ειναι οντως φοβερη μπαντα. Respect σε Sodom και Destruction, Tankard δεν εχω ακουσει.

Agaphmenoi moy einai oi Sodom , alla goystarw karga kai Kreator