Γερμανικό thrash

Destruction

Από τα πιο δύσκολα polls του φόρουμ…

Η καρδιά μου λέει Destruction
Η λογική μου λέει Kreator
Η ψυχή μου λέει Sodom
Η κοιλιά μου λέει Tankard (λόγο μπύρας :p)

Ακούω την ψυχή μου λοιπόν…!

Kreator ευκολα για μενα…


λεμε

Εξαιρετικό live και το cd (βινύλιο εγώ) και η συναυλία τους εκεί πίσω στο 1989 …

Με τον Schmier, να φεύγει από την σκηνή, επειδή κάποιος βλάκας τράβηξε το καλώδιο από το μικρόφωνο και τον “βρήκε” στο στόμα! Με την μπάντα να συνεχίζει να παίζει το instrumental από το 1ο LP!

Γερμανικο θρασ!!! τι να λεμε τωρα!!! Μιλαμε για κατι απο τις αδυναμιες μου!!! Απο τις καλυτερες μουσικες σκηνες με πολλες καλες μπαντες.mekong Delta livind death Violent Force Deathrow Toxin και βεβαιως οι μεγαλοι 4!! Και μην ξεχναμε και
Contradiction ετσι!!!Επισης οι perzonal war ειναι αρκετα καλοι αλλα μου θυμιζουν λιγο mettalica και ετσι χανουν ποντους. Γενικα για μενα οταν λεμε θρασ εννοουμε Γερμανια . Απο τα αμερικανικα μονο οι slayer μου αρεσαν πολυ τους αλλους παντα τους εβρισκα ενα επιπεδο πιο κατω(χωρις παρεξηγηση ετσι). Δηλαδη ειμαι οπαδος του the bay is gay! Το λεγανε οι γερμανοι για ναδειξουν οτι η σκηνη τους ειναι πιο σκληρη.

Α και οι DEW-SCENTED πολλη καλη μπαντα που τα σπανε και νομιζω δεν εχει αναφερθει

Kreator για πλάκα από τις πρώτες και μεγάλες αγάπες!!!

Ειπα Sodom, αλλα μαλλον εννοω destruction

Mιλάς με γρίφους γέρο… :stuck_out_tongue:

bleedin, έπρεπε να βάλεις ολάκερο το εξώφυλλο του live without sense για να φανούν και οι κούκλες!

Να αλλαξω ψηφο ? :stuck_out_tongue:

Μηπως -λεω- μηπως μετα το λαηβ του Σαββατου να μεταφερω κανα 10-15 ψηφους
προς Tankard μερια ?

Xωρις να εχω δει destruction. πλεον ειναι η καλυτερη Live Μπαντα απο τις υπολοιπες με διαφορα!!!

Καλα εκει που παιξαν οι Kreator δεν ειναι και για σοβαρα συμπερασματα:lol:

Ισχυει, αλλα νταξει παλι ανωτερη θεωρω την εμφανιση των tankard…

να φύγετε κύριε. να πάτε αλλού.

[SIZE=“6”]BESTIAL INVAAASIIIIIOOON[/SIZE]Χωρίς να τους έχω δεί live,με διαφορά destruction,η αγαπημένη μου μπάντα

Βάλτε πάραυτα επιλογή για όλες. Δεν γίνεται να διαλέξω μία από τις μπάντες του πολλ. Απλά, δεν γίνεται. Πρόκειται για thrash breakdown.

Ξεθάβω το θρέντ γιατί έψαχνα στο φόρουμ αναφορά στους Toxin. Ένας φίλος μου χε στείλει το Aphorisms το κομμάτι και μου άρεσαν πολύ. Χωσιματικό όσο και τεχνικό Thrash με μια φωνή που Deathιζει σε σημεία. Ελπίζω μόνο να μπορώ να βρώ το Aphorisms EP. Άλλη μπάντα που έχω ακούσει και μου άρεσε είναι οι πλέον τεχνίτες της σκηνής, οι Mekong Delta με το φοβερό Dances Of Death (And Other Walking Shadows) και που έχουν πλέον αναγνωριστεί.
Γενικά το Γερμανικό Thrash άργησα να το ψάξω και έχω επαφή κατα κύριο λόγο με Kreator και πρόσφατα απέκτησα με Sodom και σε αυτούς πάει και η ψήφος μου γιατί με έχουν πωρώσει απίστευτα (είναι και το πρόσφατο γαμηστερό live:D). Τους Destruction τους σέβομαι απεριόριστα αλλά δε ξέρω παρα μόνο 4-5 σκόρπια κομμάτια, οπότε δεν είναι ασφαλές να τους κρίνω. Δε καταλαβαίνω το μένος ορισμένων εναντίον τους (οκ, ντάξει η στάση τους στο θέμα του tribute show για τον Chris Witchhunter των Sodom ήταν επιεικώς μικρόψυχη[-X) καθώς και καλά κομμάτια γράφουν και επιδραστικοί είναι. Όσον αφορά τους Tankard τους συμπαθώ γιατί είναι απίστευτα χαβαλέδες στο στίχο τους (χρειάζεται και κάτι τέτοιο:wink:) αλλά ούτε αυτούς τους έχω ακούσει. Με τους υπόλοιπους καμία επαφή.

Χμμμμ πως και δεν έχω ψηφίσει!!!

Εννοείται Kreator. Και γαμώ οι υπόλοιπες μπάντες, προσκυνώ ταπεινά Tankard γιατί είναι μεγάλα αλάνια αλλά Kreator απλά κορυφή!!!

NOCTURNAL

και γω Kreator ψηφιζω,γιατι αν κατσεις και σκεφτεις ποσες δισκαρες σαν συνολο εχει βγαλει καθε μια απο αυτες τις Γερμανικες μπαντες,οι Kreator υπερτερουν.ασε που συνεχιζουν να βασανιζουν τα αυτια μας.επισης να συμπληρωσω οτι ειμαι απο αυτους που αν βγαλεις το λογκο των Kretor απο κυκλοφοριες σαν το Endorama,θα ελεγα οτι ειναι αρκετα καλος δισκος.και τελος στο τριο λαιβ των Destruction,Kreator,Sodom ειχα απολαυσει περισσοτερο Kreator.