Γερμανικό thrash

γενικα πιστευω οτι για να θεωρουνται τοσο καλοι ε ενα αλμπουμ που να μ’αρεσει δεν θα τ εχουν βγαλει? τι στο καλο? επιπλεον μ’αρεσει να προσπαθω τις μπαντες και τα αλμπουμ πολλες φορες (ειδικα τα αλμπουμ). οποιος δεν το κανει αυτο τις πιο πολλες φορες μπορει να χασει κατι που απλως δεν φαινεται με μια πρωτη ματια ποσο ωραιο ειναι μα τελικα γαμει!

@Axel: ευχαριστω, οταν αποφασιω να τους ακουσω θα εχω αυτα στις πρωτες επιλογες!

γενικα,αν δε σου εκαναν τα φωνητικα σε αυτα τα 2 αλμπουμ,ΔΥΣΚΟΛΑ θα σου αρεσουν σε αλλα.
Αν ειναι να σου πω να ακουσεις κατι, αν και εφοσον σου αρεσε το Cause for Conflict, ακουσε το Get what you deserve.

λοιπον βασικα παιχτηκε το εξης. ειχα αρκετα κατεβασμενα πλην του πρωτου (σχεδον ολα τα αλλα). απο οτι ακουσα με μια γρηγορη “αυτια” το agent orange θα το δοκιμασω συντομα γιατι πρεπει να ειναι τουλαχιστον συμπαθητικο, το get what you deserve δεν μου αρεσε πολυ η παραγωγη του-ηταν πιτα στο παρασιτο, ισως φταιει αυτο που κατεβασα βεβαια και το Μ16 ισως να ειναι το πρωτο που θα ακουσω γιατι ο τραγουδιστης ειναι πιο μεγαλος καιη φωνη μου ακουγεται λιγο διαφορετικη!!! :lol:

το m-16 σπερνει φιλος - ριξε πολλες αυτιες…
εννοειται και agent orange…8)

ειμαστε μακαροναδ…εεε…sodomιαρηδες, τι να κανουμε !!!

KREATOR!!!:metal::metal::metal:

Χαλαρα Sodom!!!
Πιο groovy!!!

Ψηφισα σοντομ καθως ενω γουσταρω την τριαδα το ιδιο θεωρω οτι οι σοντομ ειναι οι μοναδικοι που δεν εχουν βγαλει ασχημο δισκο! :slight_smile:

σωστα! εχουν βγαλει ΑΣΧΗΜΟΥΣ! :stuck_out_tongue:

οπως :slight_smile:

για μενα το better of dead…

Εεεε όχι μπρε, καλός είναι…εντάξει αν εσένα δεν σαρέσει, γούστο σου και καπέλο σου, πάντως τον ακούω με μεγάλη ευχαρίστηση:):!:

εγω παλι το θεωρω πολυ καλο δισκο… θρας πολυ καλα παιγμενο και ισως και στην γκολντεν ειτζ των σοντομ!:slight_smile:

θεωρω αδυνατο να πορωθω εστω και 1% (η τουλαχιστον να εκτιμησω την οποια ποιοτητα του) απο ενα τραγουδι σαν το ressurection… σεβομαι τους σοντομ που βεβαια δεν μ αρεσουν και τοσο μα αυτο το τραγουδι μου ακουγεται πολυ φλωρικο πχ για να το πω ακομη και θρας. γενικα το αλμπουμ μου φαινεται ενοχλητικα βαρετο σε αρκετα σημεια. να, τωρα θυμηθηκα και το the saw is the law. μονοτονια…

Tεραστιος δισκος το Better off Dead!!! Mαζι με τα προηγουμενα + το get what you deserve τα καλυτερα των sodom

you got to be kidding me!!!

και σε ρωταω το ιδιο: ειναι το resurrection σοβαρο τραγουδι για καλο θρας μεταλ δισκο?

θα έλεγα assassin αλλα μονο το upcoming terror εχω…οπότε θα (ξανα)ψηφίσω destruction ,οι πρωτοι δισκοι τους ειναι ο ορισμός του θρας…και οι τελεταιοι τους μαρεσουν πλεον περισσοτερο απο τους υπόλοιπους συμπατριώτες τους 8)

**του αποπάνω γιατι του πρήζετε τα μπεγλέρια,αφου ο ανθρωπος δεν γουσταρει σοντομ τι να κάνουμε?! ντε και καλα να γουσταρει…και συ ρε αποπάνε η δισκάρα better off dead δεν εχει μονο αυτο το σονγκ μεσα,ξεκόλλα λιγο…σε πειραξε αυτο το σονγκ και δεν γκρινίαζετε για τις μπαλαντες (και μελωδιες) σε θρας αλμπουμς …ρε ουυυστ :stuck_out_tongue:

Υπάρχουνε και οι Accuser βέβαια οι οποίοι παίξανε μεγάλη μπάλα με δισκάρες όπως το “Repent” αλλά όπως και να’χει σίγουρα δεν θα τους έβαζα πρώτους όταν υπάρχουν τα προαναφερθέντα ιερά τέρατα.

εγω γκρινιαζω για τις μπαλαντες! :wink:

οσο για το τραγουδι π ανεφερα μου χαλαει τελειως ακομη και τη μουσικη αισθητικη ε και ειπα το χειροτερο, αφου δεν μ αρεσει το αλμπουμ τι να ελεγα? το καλυτερο? :lol:
ειπα και αλλο πιο πριν…