Threshold

…σωστός, δεν είναι και τόσο μεγάλο ρίσκο για την εταιρία που θα τους φέρει:):!:

Εγώ λέω πάντως, ότι δεν θα βγουν τα έξοδα…
Μικρό ή μεγάλο ρίσκο, δεν…

Εντάξει μόνος μου θα το δω, αλλά wtf…

Συγκλονιστικός Damian

θες παρεα? :stuck_out_tongue:

αραγες πόσοι θα ήμασταν απο κάτω αν ερχόντουσαν?

*ο ΘΕΟΣ στα τύμπανα την εννοεί την φάτσα που ειχε στην αρχή?

…λανθάνεις…θα το δούμε πολλοί…ή πολλές φορές…τέλος πάντων κάτι θα γίνει:):!:

Μην με ξεχνατε εμενα.Θα μασταν τουλαχιστον 10…

Πρώτον…200 με δυσκολια και αν…
Δευτερον…ο τυπος ειναι στον κοσμο του…έτσι κι αλλιώς…

Bump…

[B]Threshold to release ‘European Journey’ double live album[/B]

Threshold will release a new double live album ‘European Journey’ on 13th November. The album was recorded at various venues across Europe during November 2014. ‘European Journey’ contains 15 live tracks and will be released as a 2-CD digipak.

“We had a fantastic tour playing so many fan favourites going back to '97 with ‘Part Of The Chaos’ through ‘Mission Profile’, ‘Pilot In The Sky Of Dreams’ to the present day with ‘The Box’. We recorded some shows along the way and it’s turned into this really powerful double album,” commented Richard West.

“Threshold continue to enjoy fantastic support from our loyal fans. The band have always enjoyed mixing with the people who listen to our music and this tour was no exception,” added Karl Groom.

‘European Journey’ tracklist

CD1: 01. Slipstream 02. The Hours 03. Liberty Complacency Dependency 04. Ground Control 05. Unforgiven 06. Long Way Home 07. Part Of The Chaos 08. Coda

CD2: 01. Watchtower On The Moon 02. Pilot In The Sky Of Dreams 03. Lost In Your Memory 04. Mission Profile 05. The Box 06. Turned To Dust 07. Ashes

Αυτά τα ολίγα για μας τους ολίγους…Το δεύτερο cd παίζει να είναι το καλύτερο prog cd όλων των εποχών…

Δεν έχω λεφτά πατέρα. πάμε για download και σιγουρακι σε απόδοση και απόλαυση.
το Watchtower θα μπορούσε και να λείπει. Είναι το λιγότερο καλό απο τον προηγούμενο νομίζω. σίγουρα ήταν μέτριο για άνοιγμα δίσκου. Παω να τον βαλω

Νέο συμβόλαιο με τη Nuclear Blast και δίσκο το 2017.

Στο ιντσαγκραμ ο West πριν λίγο καιρό, ποσταρε φώτο με σχόλιο ότι συνθέτει κάτι prog, χωρίς άλλη λεπτομέρεια…

Εκτός μπάντας ο wilson!!
Επάνοδος του Glynn Morgan του Psychedelicatessen στα φωνητικά.
Ξενέρωσα…

ΕΕΕΕΕΕΕ;;;;;;

ΤΙ;;;;

Kαλά κρασσσά… Αν και τώρα που το σκέφτομαι, ο Glynn είχε ξαναπλησιάσει τον West, τουλάχιστον, πριν καιρό για κάποιο project, αν θυμάμαι καλά…αλλά από αυτό μέχρι το σημερινό…

Bump

Στα τελειώματα το νέο άλμπουμ. Κυκλοφορεί το 2022, κάποια στιγμή.
Για να δούμε…

2 Likes

Και κάπου εδώ να πούμε ότι 18 Νοέμβρη κυκλοφορεί το νέο album. Dividing lines, ο τίτλος του.

https://www.youtube.com/watch?v=nZlaXOvKew8

Να και το πρώτο πολύ καλό δείγμα, αν και κάτι μου θυμίζει…

6 Likes

Δισκάρα. Μουσικάρες, μελωδίες. Καμία έκπληξη, βέβαια. Top class γκρουπ, τίποτα λιγότερο δεν αναμενόταν…

2 Likes

Την μπάντα την γνωρίζω από εποχή Clone, λόγω Metal Hammer αλλά δεν έχω ασχοληθεί. Για πες, τι βάζω να ακούσω? Ή ξεκινάω από το καινούριο κ αν μου αρέσει, πάω προς τα πίσω? Κ πες μου, για τι είδους prog metal μιλάμε…

Όπως έγραψα και στην παρουσίαση του άλμπουμ πριν μερικές ημέρες, για πρώτη φορά βρήκα άλμπουμ των Threshold απλά οκ.

Προφανώς μιλάμε για τους Threshold, οπότε είναι από ένα επίπεδο και πάνω, αλλά μάλλον περίμενα κάτι περισσότερο από αυτό.

2 Likes

@nikosPL
μιλάμε για μελωδικό προγκ, αυτό είναι προφανές σε όλους τους δίσκους των.
Όποιο και να βάλεις, μέσα θα είσαι. Critical mass, March of progress, Subsurface, τι να σου πω…
ΑΝ σου αρέσει το είδος, αποκλείεται να απογοητευτείς.

@Outshined
Ραντεβού πίσω από το σαλούν, τα ξημερώματα της Κυριακής. Ας μιλήσουν οι κάνες μας, κιετς…

3 Likes

Ξημερώματα βγάζω το σκυλί βόλτα, έχεις κάποια άλλη ώρα ή να το φέρω μαζί;

(οι Threshold είναι υπέρ-μπαντάρα. Δικαιούνται να βγάλουν ένα απλά καλό άλμπουμ)

4 Likes

Τι φάση

2 Likes