Timo Tolkki (ex Stratovarius) - 21 Απριλη - Pireaus Academy

οσο παιξανε oi accept full set αλλο τοσο επαιξε και ο tolkki.μονο εδω στο ελλαδα γινοντε αυτα.

1 Like

7 χρονια ειχε να κανει live ο tolkki.αφηστε τον ανθρωπο στην ησυχια του εγω λεω,να βγαζει καποια καλα προσωπικα δισκακια και να τον θυμομαστε οπως τον αφησαμε στο ροδον.

1 Like

ιδιο promoter ειχαν τα 2 λαιβ
τζαστ σειν

Οι Stratovarius ειναι απο τα αγαπημενα μου γκρουπ, μεγαλο κολλημα απο φοιτητης, το Dreamspace ειχε λιωσει στο cd player οταν βγηκε. Γι’αυτο δεν πηγα στον Tolki… Mεγαλη μορφη αλλα η παρακμη εβγαζε ματι απο την αλλη μερια του Ατλαντικου…
Ουτε 20, ουτε 15 ουτε 10 ευρω ειναι λιγα για το κουφαρι πλεον του πρωην μεγαλου κιθαριστα…Δυστυχως…

ακριβως.εγω τον βρηκα στο hotel,υπεγραψε cd δισκους photos.και μιλησαμε.εγω απλα του ειπα με το καλο το νεο προσωπικο αλμπουμ.δεν ειναι ακομα για να κανει τουρ ο ανθρωπος.

Πήγα στη Θεσσαλονίκη.Απογοητεύτηκα μονο απο το λιγοστό κόσμο που είχε.Κατα τα άλλα ο Tolkki έπαιξε πληρως αξιοπρεπώς.Απορω με κάποιες κριτικές ,κιθαρίστας είμαι γνωρίζω, και ήταν μια χαρά ο ανθρωπος απλά σίγουρα οχι όπως παλιά.Η υπόλοιπη μπάντα ήταν σούπερ και ιδιαίτερα ο τραγουδιστής.Σωματικά ήταν πλήρως καταβεβλημμενος και καθόταν συνεχεια σε σταντ.Γενικά θα πω οτι ηταν μια συναυλία για fans με ένα σούπερ σετλιστ πιθανότητα ανεπανάληπτο.Σιγουρα τα 18€ για να δεις το ινδαλμα σου να παίζει τα αγαπημένα σου τραγούδια άξιζαν.

Επειδή μίλησα και εγω μαζι του είπε οτι ήθελε να παίξει για να ξανανιώσει λίγο καούρα. δλδ ελεγε πρεπει να χασω κανα κιλό και να ξαναμπώ σε θεου στράτα, να παίζω πιο πολύ κτλ. πάντως παρά τον κόσμο κτλ, γουσταρε την όλη φάση. Τώρα, αν ο αλλος θέλει σώνει και καλα να “τραυματίσει” την εικόνα… μπορεί. απλά για έναν ανθρωπο που μπορεί να τα χε σκατώσει εντελώς, το οτι βγαίνει και το κάνει και θέλει να ξανα-ανέβει εστω και σιγα σιγά είναι ωραίο. δεν έχει να αποδείξει και τόσα πολλά. εχει βρεθεί ψηλά, πολυ ψηλότερα απο όποιον επκριτη κακόβουλο και δεν μου φάνηκε να ζηταει λύπηση αλλα κατανόηση και η διαφορά είναι μεγάλη. Αξιος συμπαράστασης και ελπίζω να καταφέρει να βάλει τα πραγματα στην σειρά. τα λεφτά λογικά, δεν μπορεί να είναι και πολλά, οπότε είναι δευτερεύουσης σημασίας.