Tool

Παντως και εμεις που τους ειδαμε 2 φορες εχουμε να λεμε (με βαση τα video/audio bootlegs και τα setlists) “Oσοι προλαβαν τον Κυριο ειδαν” σε περιοδειες Aenima και Lateralus. Οι υπολοιποι πηραμε αρχικα μια μετρια (χωρις να φταιει στο ελαχιστο το συγκροτημα) και μετα μια αρκετα καλη γευση τι εστι Tool το 2006 & 2007. Το λιγοτερο “ενα σκαλι” κατω η συγκεκριμενη περιοδεια σε σχεση με τις προαναφερθεισες.

Αλλα ναι, σου ευχομαι να τους δεις και μακαρι να τους ξαναδω και εγω

Ε,όλοι εσείς που δεν τους έχετε δει…ντάξει τώρα.
Καλοί είναι πάντως.

Το ξέρω πως δεν το έκανες επίτηδες, αλλά μόλις μου την είπες πολύ άσχημα.

Ρε άιντ’ από δω κι εσύ τώρα.

Καλα σιγουρα ρε,ειδικα σε Αenima tour αυτα που εκανε ο Maynard στην σκηνη ηταν απο αλλο πλανητη.

Αχα:roll:

Σορρυ:lol::stuck_out_tongue:

Aν κρίνουμε από την συμμετοχή τους στο Οzzfest στην Ιαπωνία το καλοκαίρι,θα έχουμε περιοδεία;;:-s

βλεπω τις αναλυσεις εδω και 10 σελιδες και λεω να γραψω ? να μην γραψω ? καποιοι εχουν παρει πρεφα τι εστι tool , καποιοι μιλανε με κλισε , καποιο βαζουν στη κουβεντα rammastein και mastodon #-o

σκορπιες σκεψεις , μιας και καποια περιοδο αν μου το ζητουσαν , εγραφα ανετα phD για αυτους :stuck_out_tongue:

ελεος με τη τεχνικοτητα του παιξιματος τους στο λατεραλους . σταματηστε να ειστε αυνανιζομενοι μεταλαδες-οργανοπαιχτες.[B]ΝΙΩΣΤΕ.[/B]

το aenima ειναι το magnum opus τους.nuff said.

οπως ειπε καποιος , ξεκολλατε με φιμπονατσι και παπαριες και διαβαστε αυτους που τους επηρεασαν , εμμεσα η αμεσα.leary , hicks , jung , η λιστα ειναι μεγαλη.

πιστευω οτι μετα το lateralus επαψαν να ειναι μπαντα 100% - ο καραφλος βαρεθηκε , ξετσιτωσε κ το γυρισε στα κρασια.δεκτο.

αλλα και μονο για το δισκο που εβγαλαν στα 1996 (και που ακομα βλεπω οτι πολυς λαος δεν το εχει ‘πιασει’ - μιας και το βαζει κατω απο lateraus) οι τυποι ειναι ρισπεκτ.

και ακουστε τους παρακατω 3 δισκους να καταλαβετε απο που πηραν ενα μεγαλο μερος επιρροων (και στην περιπτωση του PG , απο που εμπνευστηκε ο μειναρντ οταν εβγαινε μισος μπλε μισος ασπρος σαν τριπαρισμενος ινδιανος μαγος στην περιοδεια για το aenima)

King Crimson - Discipline (εδω μεσα ειναι ολες οι πολυρυθμιες που σας εκαψαν στο lateralus, παιγμενες 20 χρονια νωριτερα)

Peter Gabriel - 3(melt) / 4(security) (θεος)

επισης , γιατι εφαγε ban o post-digital ? επειδη δεν ειπε ‘πωπω μαλακα μου τι απιστευτο σολο ντραμς ειναι αυτο στο ticks & leeches , αλλα οκ οι Dream theater ειναι καλυτεροι?’ #-o

Γειά σου βρε awake! Να μπαίνεις πιο συχνά να λες την γνώμη σου, γιατί όχι; Χάθηκες κι εσύ.

Πράγματι, μας είχαν λείψει τέτοια ποστ

Συμφωνώ σε όσα λέει αλλά το “Lateralus” είναι λίγο καλύτερο. :razz:

Μονο αν τους εμαθες απο αυτο. Αλλιως το Λατεραλους ειναι 10/10 και το ΑΕνιμα 11/10.

Καλα ενταξει το AENIMA ειναι οντως οτι πιο κορυφαιο εχουν κυκλοφορησει…

Όχι, το λατεράλους είναι και πιάνει 11,0112358 / 10

και εγω lateralus θεωρω καλυτερο…

και γω προτιμω το lateralus
με μικρη διαφορα βεβαια

και τα 2 ειναι δισκαρες
οπως δεν υπαρχει λογος να ψαχνουμε ποιο ειναι καλυτερο
λογικα αναλογα με το background του καθενος το ενα θα αρεσει περισσοτερο απο το αλλο

Η αλήθεια είναι ότι σπανίως έχει βγει τέτοιο συνεχόμενο ΕΠΙΚΟ δίπολο από συγκρότημα, αλλά η αλήθεια επίσης είναι ότι το Aenima είναι ελάχιστα πιο πάνω.

Δεν ξερω αν θα το πω ετσι ακριβως οπως το εχω στο μυαλο μου αλλα οι Tool με το ΑΕΝΙΜΑ εφτασαν στην κορυφη τους και αν τους εχεις “πιασει” απο τοτε ή και ακομα πιο πριν (undertow ή και απο το E.P. Opiate) το καταλαβαινεις αυτο… Με το Lateralus καταφεραν να δημιουργησουν ενα εξισου κορυφαιο δισκο , και αν καποιος τους ανακαλυψε ή ασχοληθηκε περισσοτερο μαζι τους απο εκει και μετα ειναι λογικο να θεωρει αυτο ως ανωτερο.
Μονο που στο Lateralus λειπουν καποια βασικα στοιχεια των Tool οπως το χιουμορ, η ωμη δυναμη,ο εντυπωσιασμος(το αναπαντεχο βρε αδερφε ! ), ο απολυτος πειρασματισμος με τους ηχους που μπορουν να βγαλουν οι κιθαρες, τα νταμς, το μπασο και η φωνη… Industrial Κατα μια εννοια χωρις να χρησιμοποιουν μπλιμπλικια…

Αυτη βεβαια ειναι η δικη μου οπτικη, δεν χρειαζεται να συμφωνουμε απολυτα.

RESPECT σε αυτη την μπανταρα !

http://www.wwe.com/videos/tools-adam-jones-gets-engaged-wwecom-exclusive-jan-27-2013-26087766

Kαι τωρα περιμένουμε εμείς δίσκο από αυτούς…
ΟΚ

ασε τον άνθρωπο να αγαπήσει ρε :stuck_out_tongue:

ποσο αμερικανακι

Πωπω ξενερα και η φαση , ξενερα και η γκομενα.