Tool

http://straightonmusic.com/2017/05/o-logos-toy-maynard-james-keenan-yper-toy-stratoy-kai-twn-dynamewn-asfaleias/

Next year!

1 Like

Παρατηρώ ότι έχει καθιερωθεί ένα επετειακό τελετουρικό, να γίνεται μια δημοσίευση για το νέο “επερχόμενο” άλμπουμ των Tool, ανά ημερολογιακό έτος!
Πάντως το ρεκόρ των δεκαεπτά ετών μεταξύ δύο κυκλοφοριών από τους G’n’R όλο και κοντοζυγώνει στο να καταρριφθεί - και να σκεφτεί κανείς ότι οι Tool δεν διαλύθηκαν ποτέ!

1 Like

Ούτε οι Γκανς :rofl::joy:!

3 Likes
2 Likes

Ε ρε θα καουμε κανονικα ειδικα το Invisible φανταζει τρελο επος… Η 4η Ιουνιου πλησιαζει στη Πραγα… !!! Αντε να ανακοινωθει και το αλμπουμ…

1 Like

αντε βρε λέσια πια, 40 θα φτάσουμε σε λίγο :stuck_out_tongue:

1 Like

Ρε ωραια ειναι τελικα! Δεν ηξερα τι να περιμενω αλλα ειμαι πλεον χαιπντ !

Το μόνο που απομένει πλέον είναι να βγει το Half Life 3

3 Likes

Τους ειδα χτες Πραγα… Ο καλυτερος ηχος που εχω ακουσει ποτε σε λαιβ με διαφορα (ακομα και τοτε Riverside στο gagarin πριν χρονια)Δειχνουν σε απιστευτη φορμα και τα 2 νεα κομματια λαιβ απλα ειναι σουπερ… Αν ο δισκος εχει την ποιοτητα αυτων των 2 θα μιλαμε για τεραστιο επος… Κλασικα ειχαν συνεχεια ανακοινωσεις πριν ξεκινησουν να μην βγαλει κανεις καμερες κινητα και κλπ και οι Τσεχοι το τηρησαν κατα γραμμα… Ετσι στο τελευταιο κομματι (Stinkfist ) o ιδιος ο Keenan ειπε αντε τωρα βγαλτε κινητα και τραβηχτε… Ποσο σημαντικο ομως οτι σχεδον το 95 τις εκατο σε ενα σταδιο τους σεβαστηκε και δεν εβγαλε κινητο για δειγμα… Ελλαδα δεν μπορω να φαντασττω ιδια συμπεριφορα… Παραθετω και το δικο μου δειγμα-βιντο απο χτες με το ελεινο κινητο μου που μπουκωνε τον ηχο… Για μενα απλα απεδειξαν πως ειναι η κορυφαια μπαντα σε ολα τα συμπαντα…

6 Likes

Ελα ρε οι πουθεναδες, ποσο ειχε 100 ατομα; 200;

Μειντεν 40 χιλιαρικα και Μεταλλικα 82 σε κλειστο κλαμπ.

( <3 )


Τρομερο live χθες Ζυριχη, τα εφε και το σοου απλα ειναι απλα απιστευτα. O Carey και Chancellor τεχνικα αρτιοι παρολο τον καυσωνα που εχει αυτες τις μερες. Η φαση με τα κινητα σεβαστηκε αρκετα. Το μονο που ηταν περιεργο ηταν το 12λεπτο διαλειμμα πριν απο τα τελευταια 2 τραγουδια που αντικατέστησε το encore.

5 Likes

Κι εγώ ήμουν Ζυρίχη χθες. Δεν ήμασταν μακριά, λίγο πιο δεξιά εγώ. Εγώ θυμόμουν πως δεν κάνουν encore γενικότερα, οπότε το 12λεπτο μου φάνηκε θετική έκπληξη. Ούτε με Perfect Circle είχαν κάνει encore. Χθες, θα ήθελα να είχαμε ακούσει και το Lateralus ή το Wings For Mary ή και 2ο κομμάτι από Opiate, αλλά για να πω την αλήθεια από τη στιγμή που τα 2 καινούργια τραγούδια μπήκαν στο setlist κάποιο από αυτά θα έπρεπε να είχε κοπεί. Έπαιζαν για 1 ώρα και 45 λεπτά με εξαιρετική απόδοση όλοι τους. Ο Keenan δεν είναι ξανά 35 χρονών, αλλά και πάλι ήταν πολύ καλός χθες. Και διαχειρίζονται αρκετά καλύτερα τον Keenan με το setlist. Τον ξεκούρασαν πολλές φορές και έκλεισαν με τα τραγούδια που έχει το μηχανηματάκι στο στόμα.

Επιτέλους είδα τους Tool κάπου αλλού από το σιλό με τα ελενίτ στο Ελληνικό και με καλό ήχο… Τώρα μένει να μάθουμε σε ποιο είδος χταποδιού ανήκει αυτός ο Carey.

4 Likes

ωραια πραγματα διαβαζουμε,ελπιζω να γλυτωσουμε κανα φραγκο κ να ερθουν προς τα εδω

Επικό σχόλιο, Awesome. I remember the last Tool album I bought along with Appetite for Destruction :joy:

3 Likes

Αραγε θα καταφερουν σε τριτη συνεχομενη δεκαετια να βγαλουν τον καλυτερο δισκο αυτης; Δεν το περιμενω, αλλα ποτε δεν ξερεις.

Το “πρόβλημα” που πιστεύω ότι θα αντιμετωπίσουμε στην αποτίμηση του είναι ότι ακόμα κι αν πρόκειται για μέτριο Tool δίσκο, πιθανόν θα είναι εμφανώς ανώτερο από το 95% των υπόλοιπων rock δίσκων που κυκλοφορούν. Για καλύτερο της δεκαετίας πάντως πολύ αμφιβάλλω, αν και ποτέ δεν ξέρεις…

1 Like