Μεταναστεύοντας

μένει φίλος κ έχει να λέει τα καλύτερα

οι Δανοί είναι οι “μεσογειακοί” της Σκανδιναβίας

Οι Δανέζες είναι οι πιο άσχημες Σκανδιναβές πάντως. :stuck_out_tongue:

οι πιο άσχημες ειναι οι Φιλανδές. και οι Δανέζες είναι φοβερές.

να έλεγες οι πιο κοντές, να το δεχθώ.

btw Η Δανία έχει κ τον καλύτερο καιρό από όλους κειπάνου :roll:

Είχα Δανέζα συγκάτοικο.Ήταν σαν νυχτερίδα.Και τρελή.Και βρωμιάρα.
Μίσος. Αγνό μίσος.

Θα ήθελα πολύ να της αφιερώσω αυτό και να το εφαρμόσω μετά.

Όντως και οι Φινλανδέζες είναι άσχημες κάπως, κατά μέσο όρο. Και οι Δανέζες όμως, επιμένω. Νορβηγία/Σουηδία ftw δηλαδή

Netherlands sucks, μετράω μέρες σα φανταρος να γυρίσω Ελλάδα τα Χριστούγεννα. Για συναυλίες είναι καλά πάντως, αλλά μόνο για αυτές…

Τι νεδερλαντς σακς ρε,φυγιαποδω.Που εισαι και εχεις ξενερωσει?

ελα ελλαδα που γαμαει, ναι

γαμεί και δέρνει.

Δεν βλέπω μεγάλη συμμετοχή, ανταπόκριση, πείτε το όπως να ‘ναι, απ’ τα κορίτσια του φόρουμ, αλλά από καθαρό ενδιαφέρον, ή και περιέργεια πέστε το, ποιοί άντρες (Ευρωπαίοι) είναι ωραιότεροι κατά την γνώμη σας; Σουηδοί, Νορβηγοί, Φιλανδοί, Δανοί, Ολλανδοί κ.λπ λένε τίποτα; Γιατί αν θέλουμε να είμαστε αντικειμενικοί να είμαστε με ΟΛΟΥΣ! Αυτά.

Έχω ακούσει ότι είναι ξενέρωτοι πάντως οι Σκανδιναβοί άντρες. Γι’αυτό είναι λέει απελευθερωμένες οι γυναίκες εκεί, γιατί δεν τις “περιποιούνται”.
Ολλανδούς μόνο 5-6 ξέρω και δεν έχω πάει εκεί ποτέ. Ντάξει καλά παιδιά φαίνονταν. Θα λεγα ότι μοιάζουν με Άγγλους.

Σα να φτάνει και η δική μας ώρα.
Καμία πληροφορία κανείς για Κατάρ? Οποιουδήποτε είδους, κόστος ζωής, συνθήκες (εργασιακές και μη) κτλ

pm me

Η Φινλανδια δεν ανηκει στη Σκανδιναβια.

Κατάπως φαίνεται από τις γυναίκες τους, ναι :stuck_out_tongue:

Φιλανδια παρολα αυτα θεωρειται Σκανδιναβικη.

Γεωγραφικά “θεωρείται”. Η Φινλανδία ανήκει στις Nordic Countries, όχι στη Σκανδιναβία πάντως.

Ελπίζω και γω να βγάλω τη φιλοσοφία στα 4μιση- 5 χρόνια, οπότε σε κάνα δύο χρόνια να είμαι για μεταπτυχιακό έξω. Κυρίως ενδιαφέρομαι για Γερμανία, Βέλγιο, Ολλανδία, Σουηδία. Ξέρει κανείς κάνα site για masters εκτός από mastersportal. Ή όσοι από σας πήγατε για μεταπτυχιακό έξω, που ψάχνατε (sites κλπ)

^ Whitewater ειδικά για το δικό σου “αντικείμενο”, αν ήμουν εσύ θα έβρισκα 3-4 Καθηγητές/ Σχολές που να θεωρώ ότι μου ταιριάζουν, μετά θα κοίταζα σε ποια Πανεπιστήμια διδάσκουν και στο τέλος θα κοίταζα τι μεταπτυχιακά προσφέρουν αυτά.
Η φιλοσοφία είναι εντελώς διαφορετικό φρούτο από τα υπόλοιπα…

Πρωτο ποστ απο το χιονισμενο aarhus της Δανιας…φιλοξενοι και ευγενικοι οι Δανοι…εχω 2 βδομαδες μεχρι να αρχισει η σχολη, φαινονται ομορφα τα πραγματα.