Τα ΣΑγαπω

@vangelis,το οτι η γνώμη σου “στο ίντερνετ δεν μπορούμε να κάνουμε συζήτηση για τέτοια θέματα” πιστεύεις οτι αυτο είναι δικαιολογία για να spam-άρουμε ενα thread?αν εσύ το βρίσκεις,οι άλλοι όχι

δεν είδα σε κανένα thread με πολιτικο-εξελίξεις να spam-αρετε ετσι.και πόσο μάλιστα οταν άλλοι γουστάρουν σοβαρές απαντήσεις,βγαζουν ενα μέρος του εαυτού τους.

και επίσης,“το κάναν οι άλλοι,το κανα και εγώ” δεν δικαιολογεί τίποτα.

mods?mods?μια μεταφορά στο offtopic θα ηταν καλό εφώσεων δεν γίνεται τίποτα αλλο

Φίλε ωραίο θέμα ανοίγεις και σαν κόβω ρομαντική ψυχή(αν και εγώ δεν είμαι καθαρά ρομαντικός είμαι μισός κάφρος μισός ρομαντικός)

Τι είναι η αγάπη?
Κοίταξε ό καθένας βλέπει την αγάπη όπως βλέπει τον εαυτό του

Αν έχεις πλάσει έναν μίζερο τύπο που κοιτάει πώς περνάει η πάρτυ του τότε δεν ξέρει απο Αγάπη.

Αν έχεις πλάσει έναν τύπο ισχυρογνώμονα και καλοθελημένος και αυτός δεν ξέρει απο Αγάπη

Αν έχεις πλάσει ένα άτομο συνεσταλμένο χωρίς αντοχές στο πόνο τότε και αυτός δεν ξέρει απο Αγάπη

Αν όμως ξέρεις να βοηθάς στα δύσκολα, να είσαι Αληθινός στην συμπεριφοράς, να υπολογίζεις τους άλλους και να σέβεσαι το περιβάλλον σου.

Τότε μάγκα ξέρεις απο Αγάπη…

Δεν ξέρω αν βρήκα κάποια απάντηση στο θέμα σου.
Μπορεί να είμαι ένας ακόμα καμμένος που απαντάει στο forum αλλά το θέμα σου και η κουβέντα σου μου κέντρισε το ενδιαφέρον

Αφιερωμένο το video απο Διάφανα Κρίνα

:slight_smile:

Έτσι είναι φίλε μου ο κόσμος χειροτερέυει γιατί δεν έχει αντοχές στον χρόνο.
Πιέζει το ΕΓΩ του και χάνει την ουσία…

Διάβασε λίγο Ερίχ Φρόμ και Βίλχεμ Ραίχ

Νταξει,απαντησε,κλειδωστε το.

Όπως αυτό για παράδειγμα:

Τα λέει όλα

ξερετε κανα καλο μερος που μπορω να το βρω?

Υπαρχει ενα καλο μερος που τα χει αυτα τα πραγματα με τα γραμματα μεσα.ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ λεγεται.

αει στο διαλο!!!πλακα κανεις???το ξερω ρε “εξυπνε” εσυ…:p…απλα τα βιβλιοπωλεια που ειναι εδω κοντα εχουν μονο ντορα η μικρη εξερευνητρια…λεω αν ξερει κανα παιδι κανενα που να το εχει…

Δες τα μεγάλα βιβλιοπωλεία του κέντρου (Public, Ελευθερουδάκης κλπ) :wink:

οκ θενξ!

Αρχίζω με μία κλισέ έκφραση.“Τα περισσότερα που είναι να ειπωθούν έχουν ειπωθεί”.Γι’αυτό θα θέσω μερικά ακόμα ερωτήματα τα οποία ζητούν επειγόντως απάντηση αλλιώς κινδυνεύει ένα μέλος του φόρουμ να αυτοκτονήσει:p.Η αγάπη για ένα άτομο ξεπερνιέται ποτέ αν αυτό το άτομο το έχεις αγαπήσει μόνο εσύ με την πάροδο του χρόνου και το έχεις εξιδανικεύσει στο μυαλό σου?Αν ναι πως ξεπερνιέται?Βρίσκεις άλλη η με τον καιρό φεύγουν οι αναμνήσεις?Αυτά προς το παρόν:p

απλα βγαζεις την εφηβεια

Δηλαδή μετά από 1 χρόνο τέλος?Νεκρώνονται τα συναισθήματα στα 18?:stuck_out_tongue:

Πολυ [SIZE=“7”]αλκοολ[/SIZE] και ραντεβου με αλλες.

ελεος μετα σταματας να νιωθεις δηλαδη;

απλα μετα αρχιζεις και βλεπεις τα πραγματα πιο λογικα και ρεαλιστικα

Oι λογικοι δεν αγαπανε? :-k

Αγαπη για μενα = ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΕΙΑ.
Να θες να δωσεις σε καποιον,να προσφερεις,χωρις να περιμενεις να παρεις τιποτα πισω,κανενα ανταλλαγμα.
Να δινεις και η μονη σου “αμοιβη” να ειναι το χαμογελο ευτυχιας αυτου που τα λαμβανει.

Δεν νομιζω οτι η αγαπη χωριζεται σε ερωτικη-οικογενειακη-φιλικη.Μπορεις να νοιαζεσαι εξισου για ολους αυτους.Αυτο που ισως διαφερει ειναι η εκδηλωση της αγαπης στον καθενα.Παρολα αυτα,νομιζω τα βασικα ισχυουν παντου.Μια αγκαλια,ενα χαμογελο,ενα "τι κανεις?"που ομως ειναι εγκαρδιο-οχι τα τυπικα οπως οταν συναντας ενα παλιο συμμαθητη που δεν θα σε χαλουσε και να ειχε πεθανει,το ενδιαφερον να ακουσεις το προβλημα του/της και η προσπαθεια να βρεις λυση σε αυτο,ολα αυτα ισχυουν παντου.

Οσο για το πως φευγει/ξεπερνιεται η αγαπη(προφανως η ερωτικη),δεν νομιζω οτι αν υπηρχε πραγματι αγαπη μπορει να ξεπεραστει.Το παθος,η καψα,οι καυλες(να το πω πιο λα΄ι΄κα),ναι,φευγουν και ξεθωριαζουν με το περασμα του χρονου,αλλα οχι η αγαπη.

ps. ομορφο τοπικ.

εκτος αν η αγαπη γινει μισος:p

Eκτος αν η Αγαπη γινει Βαρδινογιαννη.Δε βλεπεται ε.

χοκαμ, επιστρεψαμε με κεφια ε?αι λαικ ιτ