Εκλογές 2009

Τι παραδείγματα είναι αυτά ρε Τόλκι; Κι αν πει ο αριστερός σου κυνόδοντας, εγώ δεν κουνιέμαι ας κινηθούν τα υπόλοιπα δόντια, δε θα κινηθεί; Χαζό το ένα παράδειγμα, χαζό και το άλλο. Στη λήψη της απόφασης βοηθάς, όχι στην εφαρμογή.

Αποφαση για ποιο πραγμα ρε Καρβου?Σοβαρα μιλας?Σε αλλη χωρα ζουμε μου φαινεται…:stuck_out_tongue:

Aποφαση: Στα δικά σου παραδείγματα είναι το αντίστοιχο με:

"- Ρε παιδιά, θα πετάξουμε πέτρες και μολότοφ ή όχι;

  • Σκατά είναι όλες οι αποφάσεις. Αποφασίστε οι υπόλοιποι και μετά ελάτε να με αναγκάσετε να κάνω ό,τι αποφασίσατε
  • Οκ, thanks! "

Σε ενα δημοκρατικο πολιτευμα θα ημουν απο τους πρωτους που θα ψηφιζε.
Αν θες αυτο το δεχεσαι…

Kαι τι κανεις εσυ για να ερθει το δημοκρατικο πολιτευμα που θελεις?

Για να ερθει Δημοκρατια με ολη τη σημασια της λεξης,πρεπει να χυθει πολυ αιμα…
Εσεις που το παιζετε επαναστατες τι κανετε γι’αυτο?

O ψινακης τελικα θα ειναι στο ψηφοδελτιο του ΛΑΟΣ?:lol:

Βεβαια η βία δεν ειναι η λύση.
Μιλαώ για την τυφλή βία.
Μα πραγματικά και το ελάχιστο να καναμε θα ταν παραπάνω απο το τιποτα που κάνεις εσυ.

Δεν θελω να μπω στην λογικη του τι κανουμε εμεις.
Εγω θα σε ρωτησω αφου πιστευεις οτι πρεπει να χυθει πολυ αιμα για να χουμε δημοκρατια τι κανεις?
Περιμενεις την επανασταση να σου χτυπησει την πόρτα?

Αυτό το παιζεται επαναστατες χιλιοειπωμενο και καταντάει βαρετό.

Aφου ειναι χιλιοειπωμενο κ κατανταει βαρετο σταματηστε να το παιζετε.
Δεν θελω να μπω στη λογικη του τι κανω εγω.
Απλα καθομαι εδω και ρωταω εσενα.
Μη με ρωτησεις τι κανω για να αλλαξουν τα πραγματα.
Δε θα μπω σε αυτη τη λογικη :slight_smile:

Καλές βόλτες με την ζ4.

Συμφωνώ με τόλκι. Είναι αστείο να πιστεύεις πως υπάρχει επαναστατόμετρο και όποιος δεν ικανοποιεί τα δικά μας στάνταρ να πρέπει να απολογηθεί για το πως ζει τη ζωή του.

Τα φραγκα δε μου φτανουν τελικα να την παρω.
Θα παρω το Πεζο 207 καμπριο ομως.Γιατι?Γιατι δουλεψα για να το παρω :slight_smile: Αν εκλεβα εσενα ή τον οποιονδηποτε θα ειχες κατι να μου πεις.

Διαφωνω με τη διαγραφη του ποστ του δατς γουαη

Δεν ζητάω να μου απολογηθει,αλλα δεν δεχομαι να με αποκαλει ψευτοεπαναστατη ο τολκι που μονος του λεει οτι δεν αγωνιζεται για αλλαξει κατι.

Και νταξει θεωρεις οτι την ιδια επαναστατικη δραση εχει αυτος που κατεβαινει σε πορειες κλπ κλπ κλπ και αυτος που δεν κανει τιποτα?
ΛοΛ

Προφανως δικαιωμα σου να παρεις και φερερι και καλα κανεις και δουλευεις οταν λεω καλες βολτες με την ζ4 εννοω οτι απο τα λεγομενα σου περισσοτερο σε ενδιαφερει αυτο παρα να αλλαξεις κατι.
Φιλικά παντα.
Μην παρεις πεζο.

Εντιτ by karvou: Μια χαρά είναι τα peugeot. Μεγαλύτερη εγγύηση να έδινε και μετά το FIAT 500 θα ήταν ότι καλύτερο κυκλοφορεί στην αγορά. Προτείνω το GT πάντως από τα 207 κι όχι το κάμπριο. Βάλε ηλιοροφή μωρέ…

o σκοπός της διαγραφής ήταν το να μη συνεχίσετε. Χεστήκαμε για την προσωπική ζωή χρηστών. Το τι κάνεις εσύ, εγώ ή ο Δατς στη ζωή του δεν ενδιαφέρει κανέναν και δε βλέπω πως μπορεί να συμβάλλει στη συζήτηση.

Παρακαλώ ας μην ξεφεύγουμε από το θέμα μας.

Αν μου φερεις αντιλογο για το τι κανεις για να αλλαξει ο τοπος θα ανακαλεσω.
Αν με ενδιεφερε μονο το να κυκλογορω με τη Ζ4 τωρα δε θα εγραφα εδω αλλα θα κυκλοφορουσα τωρα με το μουνομαγνητη και θα με βλεπατε μονο σε φωτο.
Θα ημουν αραχτος κ θα ελεγα “Δεν γαμιεται.ΝΔ θα ψηφισω.Στα παπαρια μου ολα”
Ο λογος που δεν γουσταρω να ψηφισω ειναι αυτοι που κυβερνουν.Η ιστορια ειναι αδιαψευτος μαρτυρας.
5.000.000 μαλακες ζουμε στην Αθηνα,κανεις δεν εχει τα αρχιδια να βγει κ να πει “ή αλλαζετε σε μια βδομαδα νοοτροπια,ήερχομαστε κ σας καιμε τη Βουλη με εσας μεσα”.
Το 1/10 αυτων να μαζευτει καταλαβαινεις οτι δεν υπαρχει εναλλακτικη λυση γι’αυτους.

Πιστευω οτι εχει σχεση γιατι καταλαβα που το παει,αλλα οπως νομιζεις

Μα αμα ηταν η αλλαγη τόσο απλή θα καιγα εγω την βουλη.
Αλλα δεν γινεται έτσι.
Και αμα σε προσεβαλλε το καλες βολτες σορρυ αλλα εγω αυτό καταλαβαινω οταν καταριεσαι το συστημα αλλα δεν προτεινεις μια ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ λυση

Τόλκι και μετά το κάψιμο τι; Νέες εκλογές που σε αυτές συμμετέχεις;

Δεν ειμαι ατομο που θα προσβληθω τοσο ευκολα.
Σου λεω οτι ο μονος τροπος για αλλαγη ειναι να χυθει πολυ αιμα (επανασταση με ολη τη σημασια της λεξης).
Δεν ειμαι σε φαση αυτη τη στιγμη να χαλασω τη ζωη μου για να αλλαξει κατι ρισκαροντας να ειμαι σε πορεια κ να με σαπισουν οι μπατσοι.Κανεις δεν ειναι αλλωστε…Οι μονοι μη βολεμμενοι δηλ ειναι αυτοι που πανε σε πορειες?Τα 1000 ατομα?Ολοι οι υπολοιποι ζουν ζωη χαρισαμενη?
Οταν δε βλεπεις οργανωμενες κινησεις (οχι ψευτοπορειες,μιλαω για λαο,για πολυ λαο) σιγα μη κατσεις να ασχοληθεις.Βλεπουμε ποιοι τα καινε κ κανουν πλιατσικα.Ε οχι να με χωσουν μεσα για τα κλεφτρονια.
Δυστυχως δεν εχω τις ηγετικες ικανοτητες για να ηγηθω μιας τετοιας επαναστασης.Οταν βρεθει αυτος εγω θα ειμαι διπλα του.

Με ενα μυριο κοσμο στο Συνταγμα πιστεψε με οτι δε θα χρειαστει να φτασουμε σε αυτο το σημειο.
Μονο για το λογο του Γιωργακη,του Μπουχεσα ,του Ανδρεα και να υποδεχτουμε τον Ντεταρι μαζευομαστε…

ην

Δεν σε είπα βολεμενο,συμβιβασμένο σε είπα.
Παντως τολκι δεν ειναι ολες οι πορειες μπατε σκυλοι αλεστε.
Και σε καθε περιπτωση δεν σε καταλαβαινω ,η βασικα σε καταλαβαινω αλλά διαφωνω εσυ περιμενες ξαφνικα να ρθουν 1 μυρριο ατομα στο κεντρο?
Σημερα η μιση ελλαδα ψηφιζει νδ και πασοκ,αυτους δεν πρεπει καποιους να τους βοηθησει,να τους απεγκλωβισει?
Αμα δεν γινει αυτο πως θα κατεβουν στο κεντρο ενα εκατομμυριο?

Και περα απο ολα αυτα ξερεις οτι την αποψη σου περι ματαιοτητας του αγωνα την αγαπαει το συστημα.

Τολκι εχεις παει σε πορεια ποτε στη ζωη σου;