Παιχνίδια Παίζουμε;

και μενα με ξενερωσε το fps…θα ειναι ο λογος που δεν θα ασχοληθω…

Εγω προτιμω το fpv. Τα περισσοτερα μη ισομετρικα rpg που γουσταρα ετσι ηταν. Το 3rd person view με παραπεμπει σε παιχνιδια τυπου batman k AC. Παντως ειτε το ενα ειτετο αλλο δεν αποτελει σημαντικο παραγοντα για μενα

είχα στο νου μου κάτι σαν Witcher αλα Blade Runner (ονείρωξη) και επειδή στο ps4 γενικά δεν με τρελαίνει ο χειρισμός σε fpv παιχνίδια, με ξενέρωσε πολύ η ανακοίνωση αυτή…λογικά θα είναι παιχνιδάρα αλλά still =/

(αν και fps junkie στις προ 10ετίας pc μέρες μου, νομίζω ότι το third person view είναι σίγουρα το αγαπημένο μου view στο gaming γενικότερα)

Καταλαβαινω οσους εχουν θεματα υγειας. Πολλοι ζαλιζονται. Αλλα ειναι και πρακτικα λιγο πιο δυσκολο να ναι σουτερ κατι και να ναι 3rd person. Το Mass Effect το κανει καλα, αλλα γενικα νομιζω οτι στεκει πιο πολυ οταν ο κυριος τροπος μαχης ειναι το σουτινγκ να ναι 1st person. Το παιχνιδι παντως Lupin ετσι θα ναι. Witcher meets Blade Runner. Story driven cyberpunk rpg. Απλα αλλαζει το view. Ελπιζω οταν βγει να το δοκιμασετε και να γουσταρουμε και να αναθεωρησετε

man otan termatiseis to bloodstained steile mou ediposeis na sunexisoume kouveda dioti den 8elo na sou po kati pou borei na sou xalasei to experience

Gameplay :smiley:

Τελεια ατμοσφαιρα! Πολυ Insmouthian !
Release ακομα δεν εχουν ανακοινωσει ετσι ?

Not yet. 2018. Μου θυμιζει το Dark Corners οf the Earth. Παιχνιδαρα

Kι εγώ έχω θέμα με το first person, γενικά πρέπει να θέλω πάρα πολύ να παίξω κάτι για να ασχοληθώ με fps games. Το Cyberpunk είναι τέτοιο παιχνίδι. Αν η φάση είναι περίπου σαν το (αριστουργηματικό) Human Revolution, στο οποίο δεν είχα θέμα (δεν έκλεινα βέβαια 8ωρα ξέρω γω σαν το Wild Hunt, αλλά με breaks) θα είμαστε οκ πιστεύω. Σίγουρα θέλουμε να μην είναι ιλλιγιώδες το gameplay και η δράση, εκεί θα έχουμε όντως αρκετοί θέμα.

Eχω παιξει κατι δεκαωρα Skyrim σερι 1st person ουυυ… Σκληραγωγηθηκα

Skyrim μονιμα 3rd

Μετα απο 2 μηνες και πολλες ωρες τερματισα το Mass Effect Andromeda…σιγουρα δεν φτανει την αρχικη τριλογια αλλα δεν παυει να ειναι ενα πολυ καλο παιχνιδι…

K εχω φτασει καπου στο 70%. Αδικαιολογητο το κραξιμο που φαγε.

Έρχεται το πρώτο dlc για το Kingdom Come Deliverance!

Εν τω μεταξύ, έχουν βγει 500 updates από τότε που το τελείωσα. Είμαι περίεργος να δω τι άλλαξε. Έχει προστεθεί Hardcore mode σίγουρα.

εχω ξεκινησει the shadow of the colossus…τι ομορφο παιχνιδι…

Ρε τι απίστευτα καβλωτικό Ε Π Ο Σ είναι το Hollow Knight (!!!)

Θα κανω σοβαρο ποστ αυριο απο τη δουλεια (προφανως :yum: ) για αυτο ΤΟ ΕΠΟΣ ΕΠΩΝ!

ειναι τα bosses πολυ δυσκολα ή εγω ειμαι αχρηστος;

Και ενα απο τα καλυτερα σαουντρακ στην ιστορια του Gaming κατα την ταπεινη μου αποψη

Λοιπόν το αστείο με το switch είναι αυτό, ότι από τη μια λίγο είμαι εκνευρισμένος που η Nintendo τον παίζει -κλασσικά- και τα παιχνίδια βγαίνουν με το σταγονόμετρο (αναμενόμενα δεν υπάρχουν οι κλασσικοί ΑΑΑ τίτλοι, δεν γίνονται συνεργασίες με άλλα Studio, τα exclusives τύπου νέο Metroid ή νέο Donkey Kong κτλ ούτε καν αναφέρονται στην Ε3 ενώ πήξαμε στα remasters και στις επανεκδόσεις), από την άλλη το switch μου έχει δώσει έως τώρα, το Zelda aka μια πρωτόγνωρη gaming εμπειρία και τώρα το Hollow Knight, ίσως το καλύτερο platform - metroidvidia που έχω παίξει ποτέ, παιχνίδι που με σιγουριά το έχω πλέον σε μια άτυπη λίστα με τα 50 αγαπημένα μου παιχνίδια ever…

Να πώ για το lore? Απίστευτο, βαθύ και εξωφρενικά δαιδαλώδες και σύνθετο. Για τα γραφικά-περιβάλλον? Mιλάμε ότι περισσότερο χαζεύω τους χώρους παρά παίζω ώρες ώρες. Για τα boss-fights? Όπου το Dark Souls συναντά το platforming, η δυσκολία αγγίζει δυσθεώρητα ύψη και το αποτέλεσμα είναι ώρες επί ωρών και στρατηγικές επί στρατηγικών για να ρίξεις κάτω έναν γαμημένο μπάμπουρα? Για την μουσική/ήχο? Ας δεί κάποιος πχ ένα boss fight με την Hornet για να καταλάβει για τι μουσικό έπος μιλάμε και μετά ας παίξει το Greenzone, όπου ο παραμικρός θόρυβος μέσα από τις ατελείωτες φυλλωσιές σε προειδοποιεί ότι κάτι θα σε αρπάξει καθώς περπατάς στα στενά του δρομάκια…

Το παιχνίδι είναι hands down ένα γαμημένο αριστούργημα, ότι πιο κοντά έχει κυκλοφορήσει σε metroidvidia/platform μορφή των παιχνιδιών της FromSoftware (μιλάμε για διαολεμένη δυσκολία, μην νομίζει κανείς ότι είναι platforming και εύκολο, παράτησα χτες ένα boss το οποίο παίζω κυριολεκτικά 5 μέρες-από αρκετές ώρες τη μέρα- γιατί απλά δεν μπορώ και συνέχισα τις περιπλανήσεις για να γίνω πιο δυνατός και να ανοίξω το χάρτη και μετά να ξαναγυρίσω πίσω) και μετά το Zelda θα έλεγα ότι είναι υποχρεωτική αγορά σε κάθε κάτοχο switch, πιο πολύ από τα Odyssey, Mario Kart και σια…