Παιχνίδια Παίζουμε;

Το Witcher ειναι ευχη και καταρα ! Επεσα με τα μουτρα και το τερματισα μεσα σε 2 βδομαδες περιπου και τωρα ειμαι με στερητικο συνδρομο. Φαντασου επιασα Heroes of Might and Magic τωραγια να αλλαξω game type.

Αλλα για μενα τωρα DOOM και Overwatch …

Οχι ρε! Με την καμια, ειναι πολυ καλο απλα δεν φτανει τα standards του πρωτου που ειναι αρκετα σκοτεινο. Και το Inquisition εχει πολυ καλη ατμοσφαιρα. 120 ωρες μεχρι να το τερματισω και με κρατησε μια χαρα. Λιγο προς το τελος ηρθε μια κοπωση. Ειδικα η μια ιστορια/φαση του main quest ειναι και γαμω σεναριακα!!!

@Red Viper, παιξε και το δευτερο που σε γενικες γραμμες βγαινει γρηγορα, σε κανα 40αρι ωρες και μετα απολαυσε το Inquisition.

Το πρώτο ήταν απλά καλό (ένας καλός κλώνος της σειράς neverwinter nights) . Το inquisition είναι απ’ τα μεγαλύτερα σκουπίδια που κυκλοφορούν εκεί έξω.

Sent from my XT1572 using Tapatalk

Δεν εχω παιξει Neverwinter Nights (το εχω στα υπ’οψιν) οποτε μαλλον γι’αυτο διαφωνουμε. Δεν εχω παιξει επισης Baldur’s Gate και Planescape Torment που θεωρουνται τα καλυτερα rpg ever.

Inb4 μη συγκρινετε αλλα παιχνιδια με το Witcher 3, ειναι σα να κλεβετε εκκλησια!

το 1ο Neverwinter,τα 2 BG και το Torment παιζει να ειναι top 5…θα εβαζα και το 1ο knights of the old republic μεσα…

Καλά ο nihilist και το W3 κάτι σαν σκουπίδι το είχε χαρακτηρίσει, αν θυμάμαι καλά, οπότε δεν τον πιάνεις και πουθενά.

μη ξεχναμε απο τα προσφατα και το Pillars of Eternity ετσι…

Καλό το pillars αλλά το τοπ rpg την τελευταία πενταετία είναι το divinity original sin. Κάτι witcher τώρα δεν πιάνουν μία μπροστά του. Α και το wasteland 2 ήταν πολύ συμπαθητικό.

Sent from my XT1572 using Tapatalk

Συμπαθητικά τα Wasteland 2, Pillars, Divinity (με σειρα προτίμησης), αλλά κανένα δεν ξεπερασε για μένα το σημείο να αποτελούν απλά νοσταλγία για τα παλιά τυπου Torment, Fallout 1,2, και τα βαρεθηκα γρηγορα. Τα σχολια για συγκρισης του Witcher μαζι τους ειναι απλα γραφικα :p.

Για το Dragon Age. Επαιξα κανα 5ωρο και δεν ειναι άσχημο. 2 πραματα με προβληματισαν. Η αθλια τακτικαλ καμερα που εχει ταβανι και γενικα χτυπαει οπου βρει και ουσιαστικα ειναι αχρηστη αν δεν εισαι σε απλα και το οτι παρα ειναι γεματα τα μερη. πηκα Hinderlands και σκανε απο παντου εχθροι, marks, landmarks, encounters κτλ κτλ. Eίναι λιγο intimidating. Δεν σου δίνει άπλα να χαρεις λίγο το wandering. Μπορεί έβαια να χει να κάνει με το συγκεκριμένο επίπεδο.

Η tactical camera εμενα μου φανηκε εντελως αχρηστη, δεν την χρησιμοποιησα σχεδον καθολου. Η Hinderlands ειναι αρκετα μεγαλη περιοχη, υπαρχουν και μεγαλυτερες βεβαια, για αρχη θα σου ‘‘μαθει’’ πολλα πραγματα.

Δεν με ενοχλησε το μεγεθος της περιοχης. Οσο μεγαλύτερη τόσο καλύτερη :p. H πυκνοτητα των σημείων δράσης με ενόχλησε. Ειναι τιγκα γεμάτο. Καθε 2 βήματα κάτι υπάρχει να κάνεις. Ειναι λίγο του ματς νομίζω. Ειναι σαν πάρκο διασκέδασης. Ελπίζω να χει πιο ερημικά μέρη

εγω παντως τις τελευταιες μερες παιζω Xcom 2 το οποιο τα σπαει…

Έτσι! Το είχα γράψει και όταν βγήκε.
Είμαι ήδη τρίτο πλέιθρου με φουλ μοντς, το οποίο γαμήθηκε όμως λόγω του μεγάλου πατς που βγάλανε.
Δυστυχώς έχει πολλά προβλήματα ακόμα. Αλλά γαμάει σαν παιχνίδι.

μεχρι στιγμης μου εχει δωσει την εντυπωση οτι ειναι πολυ ανωτερο του 1ου…το μονο αρνητικο που βρισκω ειναι οτι για παιχνιδι τετοιου τυπου παραειναι “βαρυ”

Nαι, αυτό ακριβώς. Τα κάνανε σκατά τελείως στο optimization και στα σχετικά. Στις αρχές δεν μπορούσα να το τρέξω καν, έπρεπε να κάνω διάφορα πειράματα για να τα καταφέρω.

Εννοείται αφήνει χιλιόμετρα πίσω το πρώτο. Μακάρι να τα φτιάξουν τα προβλήματα κάποια στιγμή, γιατί με τα τόσα μοντς το replayability δεν έχει ταβάνι και είναι κρίμα να χαλάνε την εμπειρία τα τεχνικά προβλήματα.

^η εταιρια που το βγαλε γαμιεται!
Δεν τρεχει με τιποτα(κανονικα στο steam αγορασμενο)

Δοκίμασες να κλείσεις antivirus πριν το τρέξεις, εμένα δεν τρέχει αν δεν το κλείσω.
Επίσης εννοείται κλείνετε-χαμηλώνετε AA, AO, Shadows, Textures και DOF. Και πάντα κλειστή η action cam γιατί είναι buggy τελείως.

δεν εχω αντιβαιρους. Δοκιμασα κατι αλλα κολπα αλλα δεν εγινε τιποτα οποτε το παρατησα

Έχει δοκιμάσει κανείς το νέο χιτμαν; Τρώει αρκετό κράξιμο απ ότι βλέπω (χάλια optimization κτλ).

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 997D using Tapatalk

Αν ενδιαφέρεται κανένας άλλος για να γυρίσουμε τίποτα βιντεάκια στο GTA V Online, pm Me :slight_smile: Μαζί με κάτι άλλους φίλους (ανα τον κόσμο-όχι Έλληνες) το έχουμε πάει σε άλλο level που λέμε! Είμαστε σκηνοθέτες πλέον, λέμε τώρα… :lol: