Παιχνίδια Παίζουμε;

Jotun οπωσδήποτε αν είσαι των indie zelda clones. Από 'κει και πέρα κατέβασε και παίξε το Corpse Party που βγήκε σε remaster και κλάνεις μέντες. Για first person shooters αν γουστάρεις λίγη καφρίλα δοκίμασε το Bulletstorm, αξίζει. Αν θες κάτι σε Metroidvania, Axiom Verge χωρίς δεύτερη σκέψη. Αν θες και λίγο splatter platformer δοκίμασε τα 2 Aliceτου American McGee. Και μπορείς πάντα να κατεβάσεις ένα emulator και να επισκεφτείς παλιότερα παιχνίδια.

Ελατε Overwatch ρε να κανουμε χαβαλε.

Έπαιξα στη beta και μ’ άρεσε πολύ, αν πέσει κάνα δεκάρικο ακόμα θα το τσιμπήσω σίγουρα. Ελπίζω να μην παίζεις Bastion :stuck_out_tongue:

Farmfiesta, αλλά πήρα τζαμπέ όλα τα expa έως το WoD και ένα μήνα gametime οπότε είπα να δω πώς θα πάει και ανάλογα θα τσιμπήσω έχτρα χρόνο.
Σε private έπαιζα για πολύ καιρό (σε cataclysm και αργότερα σε MoP server), είχε αρκετά bugs αλλά παλευόταν. Αλλά σε μερικές περιοχές μπορεί το 60% των quest να μη δούλευε. :frowning:

Ρε γαμωτο θαθελα να παιξω λιγο πριν το Legion, αλλα βαριεμαι λιγο ακομα στην ιδεα.
Κυριως θελω να τελειωσω το τελευταιο raid και λιγα challenge modes, αν τα καταφερω πριν παω διακοπες.
Τι server παιζεις ?

Overwatch η αγαπη ειναι Mei:

Σωραιος!!!Θα αρχισω να τα τσεκαρω σιγα σιγα.Ειναι καλη φαση τα indie ειδικα για να κρατας ισορροπιες αναμεσα σε διασκεδαση/καψιμο :stuck_out_tongue:

Προς το παρον μεχρι το βραδυ θα εχω κατεβασμενο το witcher 3(θενξ στον Storm)

Overwatch επαιξα οταν ειχε γινει Open-beta και ομολογω οτι καηκα ενα σ/κ.Αλλα το gameplay μου φανηκε λιγο επαναλαμβανομενο.Δεν ξερω βεβαια τι παιζει και με το competitve αλλα σκεφτομουμαι να δω πως παει και να το τσιμπησω καποια στιγμη.Αλλος προβληματισμου μου ηταν το γεγονος οτι δεν ειναι ξεκαθαροι με το μοντελο που θα ακουληθησει το παιχνιδι,expansion,dlc κτλπ.Θα ειναι τρελη μαλακια να σκασω 50ευρω και μετα απο μερικους μηνες να σκασω κι αλλα για να παιξω τους νεους χαρακτηρες/νεες πιστες.

Rated δεν εχει βγει ακομα, μεσα στις επομενες εβδομαδες.
Με το μοντελο που αναφερεις ηταν ξεκαθαροι παντως, το αγοραζεις μια φορα και τελος.

Αν γουστάρεις στρατετζάκια, βάλε Stellaris ή Hearts of Iron 4 της Paradox. Κυρίως το πρώτο προτείνω, grand strategy στο διάστημα. Αν γουστάρεις έστω και λιγάκι διάστημα και συνδυασμό με explore/colonize planets και space immersion γενικότερα μην το χάσεις.

Βέβαια, υπάρχει πάντα το Rocket League και σε (σας) περιμένει.

Τώρα που είπε στράτετζυ ο Τζεκτ τζούνιορ, Μεκ Κάνιμπαλ, χώνεις Valkyria Chronicles. ΤΩΡΑ.

Ή και αυτό ναι. Ή και τα xcoms.

Αλλά θα βάλει το GOAT λέει το βράδυ, οπότε gg, δεν έχει νόημα να του πούμε τίποτε άλλο.

Εγω παιζω απο τα Χριστουγεννα το Morrowind full modαρισμενο, πραγματικα μαγικο παιχνιδι και ας ειναι παλιο! Εχω βαλει και extra quest mod και την εχω καταβρει!

To Stellaris πρεπει να ειναι καλο αλλα αυτα τα grand strategy θελουν ψαξιμο/λιωσιμο μεχρι να παρεις χαμπαρι τι γινεται μετα ομως ανταμοιβεσαι. Ειχα δοκιμασει το Hearts Of Stone 3 και πραγματικα εχασα τη μπαλα. Θα το ξαναδοκιμασω καποια στιγμη.

GOAT? Game of all times? witcher? :stuck_out_tongue: παιζω τωρα παλι το χαρτ οφ στοουν πριν το blood and wine. Μαγεια. Εκει στο σπιτι των Von Everecs με τον Caretaker κ την Iris. Ανατριχιαστικο

Συμφωνώ απόλυτα. Όλως παραδόξως όμως, το Stellaris έχει πολύ καλό tutorial που σου μαθαίνει τους μηχανισμούς μια χαρά. Είναι πολύ καλό, αλλά προς το παρόν πάσχει αρκετά στο late game που κυλάει λιγάκι αργά και βαρετά. Το early και mid game είναι πόρωση.

Ναι, Greatest Of All Time. Έλα, αφού ξέρω ότι συμφωνείς. :stuck_out_tongue:

Το λεητ γκεημ ειναι καταρα για τα περισσοτερα στρατετζυ. Για το Witcher φυσικα κ συμφωνω. Ανεπαναληπτη εμπειρια. Απλα παντα χαιρομαι να διαπιστωνω οτι ειμαστε πολλοι :stuck_out_tongue:

Σε μισή ώρα περίπου αρχίζει το steam summer sales.

Πω ήδη είδα το NBA 2k16 στα 10 ευρώ. Αξίζει? Γνωρίζετε? Το 15 που παίζω μ άρεσει πολύ

Χαχα! Κι εμενα εκει επεσε το ματι μου και το αγορασα ηδη μαζι με το Deus Ex Human Revolution στα 5. Για το Nba 2k16 δεν ξερω, επαιζα το 14 και μου αρεσε, το 15 δεν το εχω παιξει καθολου. Κλασικες γκρινιες οτι κλεβει το παιχνιδι σε κλεψιματα και τετοια παντα θα υπαρχουν, αλλα στα 10 ευρω ειναι ιστορικο χαμηλο. Και ενα βραδυ να με κρατησει που λεει ο λογος απο το να πιω κανενα 20ευρω σε ποτα τα εβγαλε τα λεφτα του…

Χαχα. Δεν εχεις αδικο. Με πεισες :stuck_out_tongue:

NBA2K16 και Blood and Bacon προς το παρον…
Σκεφτομαι για Far Cry Primal και περιμενω κανα deal στο exanpsion του Witcher.

Θα ηθελα Doom ή Dark Souls 3,αλλα εχω πολλα εξοδα και το σκεφτομαι πολυ να τα σκασω

Θα τσιμπησω ομως battleblock theater στα 3 ευρω :stuck_out_tongue:

Evil τσίμπησες Rocket League, ε; Άντε καλό λιώσιμο.
Όταν πάρεις το κολάι και πας ένα βήμα παραπάνω από νουμπ ρίχνουμε και κανά ματσάκι μαζί. :stuck_out_tongue: