Παιχνίδια Παίζουμε;

μου χαλασε το gamepad στο pc. Logitech F510. Αντεξε 4-5 χρονια σχεδον καθημερινης χρησης.

Να παρω το ιδιο (δεν το εχω βρει καπου προς το παρον), υο F310 23.50?, το ασυρματο F710 ?38.90 ή καποιο αλλο; ποιο;

Εγώ πήρα το GP XID της Thrustmaster κάπου στα 25ε και είμαι πολύ ευχαριστημένος

Όπως τα ειπατε για το no man’s sky.
Tο προμοσιον ηταν αστειο.Γενικα οταν αρχιζαν να λενε ποσο τεραστιο κι αχανες θα ειναι το συμπαν που θα γινεται random generated οι πλανητες αρχισα να καταλαβαινω οτι η φαση βρωμαει και το gameplay θα ειναι τελειως flat.Και μετα οταν λεγανε οτι οι πιθανοτητες να συναντηθουν 2 ατομα στο συμπαν ειναι μηδενικες γιατι ο κοσμος ειναι τοσο τεραστιος απλα γελαγα.
Το ιδιο το προμοσιον το εκαψε το game,με τα “revolutionary”,“endless possibilities” και τα λοιπα κολπα του μαρκετιγκ.Χωρις να το εχω παιξει πιστευω οτι αν ειχε προωθηθει σαν ενα απλο indie space simulation και εκανε 20-30 ευρω πιθανον να ειχε αλλη τυχη.Αλλα 60 ευρω με promotion και hype βασισμενο σε ψεμματα…

Παντως απ’οτι διαβασα στο ps4 ειναι μετα το uncharted,το δευτερο παιχνιδι με τις μεγαλυτερες πωλησεις στο launch του.Ψαρωσε απειρος κοσμος και γι’αυτο τρωει δικαιλογημενα τοσο hate.

Εν τω μεταξυ κάποιοι συνεννοήθηκαν και βρεθήκαν στο ίδιο μέρος την ίδια ώρα, αλλά δεν είδαν ο ένας τον άλλο. Το γνωστοποίησαν και έγινε θέμα ότι η εταιρεία κορόιδεψε τον κόσμο κτλ. Δεν έχω παρακολουθήσει τι έγινε μετά και τι αντιδράσεις υπήρξαν. Παντως γενικά είναι απαράδεκτο που βγαίνουν τόσα ανέτοιμα παιχνίδια, που δεν τρέχουν καν σε ντησεντ υπολογιστές και κοστίζουν 2 ημερομίσθια ξέρω γω. Και το No Mans Sky από ότι βλέπω έχει χάλια optimization για pc. FPS για κλάματα.

Ναι ρε φιλε ανεπιτρεπτο.Εδω κρασαρε στο playstation.Ειχαν κανει ενα compilation video με αστειο κραξιμο για το παιχνιδι και εδειχνε οτι σε παρα πολλα tream που κανανε στο twitch το game κρασαρε :stuck_out_tongue: (https://www.youtube.com/watch?v=A8P2CZg3sJQ)
Γενικα τα τελευταια χρονια υιοθετειται ολο και συχνοτερα η τακτικη “απλα προσπαθω να βαλω χερι στο πορτοφολι σου”,eιτε ειναι με πολυδιαφημισμενα παιχνιδια κατω τον περιστασεων,ειτε με ανολοκληρωτα alpha early access που πουλιουνται σε τρελες τιμες,ειτε με dlc,ειτε με χαζα spin offs.
Και σε περιοδους που οσο κι αν κλαιγονται για την πειρατεια ο κοσμος αγοραζει γκειμς ισως πιο πολυ απο ποτε.

Γι’ αυτο απαγορευεται δια ροπαλου το pre-order, αγοραζεις σε πολυ υψηλη τιμη μισοτελειωμενα παιχνιδια και περιμενεις τα patch που θα το σωσουν τα οποια μπορει να κανουν και 6 μηνες η και να μην ερθουν ποτε (=Batman Arkham Knight). Αφηστε τους Αμερικανους πιτσιρικαδες να κανουν τους beta-testers…

γκρίνιας συνέχεια

πcoφα ΚΟΝΑΜΙ

Συμφωνω απολυτα, εκτος βεβαια αν ξερεις α πριορι οτι κατι θα γαμαει σιγουρα και το περιμενεις πως και πως, πχ wild hunt, deus ex mankind divided, souls κλπ. Στα υπολοιπα ντεμι κιετσ ποτε πριορντερ

Να φάνε σκατά οι υπογραφές του ταπαταλκ

Δυστυχως δεν υπαρχει πια σιγουρια με τους developer, η μονη που ειναι αξια εμπιστοσυνης ειναι η Cd Project Red που εφτιαξε τα The Witcher, ολοι οι υπολοιποι εχουν κανει κουτσουκελες. Π.χ. το νεο Deus Ex εχει προβληματα, καρτες των 700-800 ευρω οπως η Gtx 1080 δυσκολευονται να κρατησουν 60 fps σταθερα σε ultra settings. Ασε που ο developer διαφημιζε οτι θα στηριζει dx 12 απο την αρχη αλλα παπαρια, θα το βαλουν αργοτερα με patch…

Ολοκληρωσα το επικο The Elder Scrolls III:Morrowind σε 157 ωρες, ειχε κι αλλο αν ηθελα αλλα οπως παντα ερχεται μια κουραση οταν ασχολεισαι 6 μηνες με ενα παιχνιδι. Το συνιστω σε οποιον μπορει να αντιπαρελθει τα παλια γραφικα, αλλωστε μιλαμε για παιχνιδι του 2002, υπαρχουν mod που τα βελτιωνουν αρκετα βεβαια αλλα παλι ειναι παρωχημενα. Ενα απο τα καλυτερα rpg ολων των εποχων με πολυ δυνατη ιστορια. Ειναι παιχνιδι που δεν σε παιρνει απο το χερακι,π.χ. τα σημεια που ψαχνεις στον χαρτη πρεπει να τα βρεις απο τις οδηγιες που σου δινουν οι NPC χαρακτηρες και δεν εχει κανενα σημαδακι του στυλ Oblivion η Skyrim. οποιος θελει να το παιξει ας ψαξει και mod που βαζουν επιπλεον quest, τα The Lothravor Legacy και Suran Underworld ειναι mod quest με φοβερες βασικες ιστοριες που προσθετουν 20 ωρες gameplay εκαστο. Το δευτερο ειναι πολυ δυσκολο οποτε θελει μεγαλο level. Ενα προβλημα που αντιμετωπισα ειναι οι μετακινησεις το οποιο το ελυσα ως εξης, παντα κανω Battlemage χαρακτηρα και ενα απο τα πρωτα spell που παιρνω ειναι το Levitate ετσι ωστε να πηγαινω παντου ‘‘πετωντας’’, σου γλιτωνει πολυ χρονο, ειδικα στον χαοτικο κοσμο του Morrowind.

Θα ξεκινησω η Τhe Witcher 3 η Skyrim (ναι, δεν το εχω παιξει…).

και τα 2 ειναι κορυφη…προσωπικα μετα απο τοσες ωρες morrowind ισως να ξεκινουσα witcher για αλλαγη…

Περυσι τον Αυγουστο ξεκινησα το Oblivion το οποιο ολοκληρωσα σε 123 ωρες περιπου τα Χριστουγεννα, μετα απο μερικες μερες εγκατεστησα το Morrowind, δηλαδη εχω ενα χρονο Elder Scrolls overdose! Χαχα!

Τωρα που το σκεφτομαι θα κανω λιγη αποτοξινωση απο τα χαοτικα τεραστια rpg και θα παω προς κανενα strategy, το Stellaris σκεφτομαι. Απο Σεπτεμβρη-Οκτωβρη rpg για να βγει και ο χειμωνας.

Καλά θα ήταν να κάναν ένα ψευτορετουσάρισμα στο Morrowind και να μας το πασάραν και σε εμάς τους κονσολάκηδες.

Υπαρχει ενα project που τρεχει εδω και τεσσερα χρονια με το ονομα Skywind, δηλαδη μεταφορα του Morrowind στη μηχανη γραφικων του Skyrim (νομιζω λεγεται Havok). Εκατονταδες εθελοντες το δουλευουν και εχουν διαθεσει χιλιαδες εργατοωρες. Εκτος απο τα γραφικα αλλαζουν και το audio (μουσικη, φωνες, διαλογοι κτλ.). Δυστυχως οταν ολοκληρωθει δε νομιζω να βγει σε κονσολα…

https://tesrenewal.com/

Ουόου! Πολύ φιλόδοξο πρότζεκτ, μακάρι να πάει καλά. Δύσκολο να μην υπάρξει ενδιαφέρον από Sony και Microsoft, αν και μπορεί να υπάρχουν και άλλα θέματα που θα εμποδίσουν τη μεταφορά.

να τονισω πως οταν με το καλο βγει το skywind δεν θα δουλευει αμα δεν εχεις τα morrowind, skyrim KAI dawnguard ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ στο pc…γενικα ειναι ακομα σε alpha εβγαλαν ενα Update νομιζω τον ιουνιο…θα δουμε…

Aπλα ενημερωνω πως υπαρχει το morroblivion και φτιαχνουν και το skyblivion…

Έπαιξα το Metro 2033 και καπάκια έβαλα το Metro Last Light, το οποιο κοντεύω να το τερματίσω.
Παιχνιδάρες και τα δυο. Ειδικά το Last Light.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελείωσα το Tales Of Vesperia και μπήκα να παίξω την beta του Battlefield 1. Καιρό είχα να ψηθώ με fps, η πίστα στην έρημο πολύ ωραία, θυμίζει πολεμικό κλίμα, όχι άλλο να σφαζόμαστε σε ξενοδοχεία με πισίνες και μπουφέδες. Έχει και άπλα, έχει και κάτι κατσάβραχα και ταράτσες, ό,τι πρέπει για σναϊπεράδες. Πολύ χάος γενικά και όλα τα λεφτά οι καβαλάρηδες με χατζάρια. [emoji14]

ξεκινησα witcher 3 και γαμαει μανες ε :stuck_out_tongue:

Αντε καλο καψιμο…!

Κατα ταλλα [B]LEGION !![/B]

Την έκανες τελικά την αμαρτία ε :stuck_out_tongue:
Δοκίμασες το νέο class?