Πώς προφέρεται γαμώ;;;

το πρώτο

σόρρυ που απαντώ τόσο αργά αλλά τώρα είδα το κόμμεντ σου. ξεκίνησα με το lawless darkness αν και έχω ακούσει ότι είναι πατάτα άλμπουμ, παρόλαυτα μ’αρέσει πολύ. ντάξει μετά μπήκα στο sworn to the dark και ψάχνομαι όλο και περισσότερο…:smiley:

Υπαρχει μπαντα με το ονομα: [B]Axxanngabannaxaxagannababaillukuku[/B]

[SPOILER]Kαλα, εννοειται οτι το εκανα κοπυ-πεηστ, ετσι? :p[/SPOILER]

αρτς ή αρκ ενεμη ?

εγώ αρτς τους λέω άλλα ένας παπάρας φίλος μου τους λέει αρκ :stuck_out_tongue:

εγω αρκ τους λεω πάντως.

Πολλά χρόνια αγαπημένη μπάντα, αλλά μια μικρή σύγχηση την έχω—> [B]Μillencolin.[/B]

Μιλάνκολιν ή μίλεν κόλιν?

Το εχω ακουσει και με τις δυο προφορες…Αλλα μαλλον το αρτς ειναι σωστο!!

αρτς ρε παιδια

Οι Αyreon ειναι Αιριον ή Αουριον??

[U][COLOR=“Red”]αύριον[/COLOR][/U]

Δεν ακουγεται τοσο το Α…Βασικα ακουγεται πολυ αχνα…Οποτε Ιριον!!

Παντως και εγω τους Arch Enemy, Αρκ τους λεω. Οπως θα προφερες το Archangel. Το Αρτς τι ειναι? Αψιδα? :?

Ναι με αυτη την εννοια (της αψιδας) ειναι Αρτσ…Αν γραφοταν ως μια λεξη Archenemy τοτε θα διαβαζοταν Αρκ!!:wink:8)

Ναι οντως… Εχθρος Αψιδα… εχεις ενα δικιο…

Ειναι οντως κουφο αν το παρεις ετσι (Εχθρος Αψιδα?? wtf??:p),ενω ως Αrchenemy(Aρχι-εχθρος,Πρωτος εχθρος) στεκει περισσοτερο αλλα ειμαι 99% σιγουρος οτι ειναι Αρτσ!!

τί αρκ και αψίδες μωρέ…

http://www.thefreedictionary.com/archenemy

Αυτο που λεω δηλαδη, για να διαβαστει ως Αρκ θα επρεπε να γραφοταν ως μια λεξη!!

Χμμ σωστος δε το ειχα ψαξει στο free dictionary. Παντως πως τη μια λεξη τη λενε ετσι και την αλλη αλλιως… anyway :stuck_out_tongue:

Εντιτ σε TSAFLA. Mα και στο site με μια λεξη το γραφει και το προφερει arch οχι Ark. Οτι να’ναι

σταρτσίδιαμας φάση δηλαδή

:’) :’) :’)

Oντως τωρα ακουσα το ηχητικο!