Μουσική και Οπαδοί

και όχι, θα κρατηθω και δε θα γινω κακια για να μιλήσω περι μοδας που επικρατεί στους συνομιλήκους μου με το stoner

και γιατι ειναι μοδα για τους συνομηλικους σου μονο και οχι και για σενα;

γελάνε οι πέτρες

Τους άκουγε 3 μήνες πριν τους μάθουν οι συνομήλικοι, εντάξει;

Ρε τζομπάνηδες, συνομίληκοι έγραψε, κάτι άλλο θα εννοούσε που δεν το καταλάβατε.
Αμέσως να κράξετε ναπουμε.

[B]Να[/B] μας τα χει κάνει το συλλογικό ασυνείδητο του ρόκιν με το στόνερ τελευταία, έχει συμβεί κάτι στη στονεροκοινότητα που δεν έχω καταλάβει?

Διαβασα το θεμα με προσοχη. Λοιπον πρωτου συνεχισω, μιας και εχουνε αναφερθει κοληματα/δοξασιες κτλ, αγαπημενος μου τραγουδιστης ειναι ο Βασιλιας, αγαπημενα συγκροτηματα οι Ulver / In The Woods… , θα ηθελα να φυγω απο αυτο τον κοσμο ενω παιζει η λιμνη των κυκνων του Τσαικοφσκυ και στο κινητο μου χτυπαει αυστηρα και μονο με την εισαγωγη του Getta Robo.
Διακρισεις στο ευρυτερο φασμα τις ροκ υφιστανται, αλλα κατα απειρως μικροτερο βαθμο. Τα κολλημενα λαογραφικα στοιχεια που αναφεροντε εδω πολλες φορες, πχ “μανογουορικοι” και “μεηντενικοι”, ειναι πρωτιστως φιλοι των συγκροτηματων, παρα ακροατες/θαυμαστες κτλ της ευρυτερης μουσικης που ακουνε. Ειναι αδικο για τον οποιονδηποτε να κατηγοροποιειται τοσο απλα με τετοια παραδειγματα.
Περι διαφοροποιησης τωρα μουσικης και ακροατων, λιγο παραπερα κοιταξτε την τζαζ. Ενα τοσο ομορφο μουσικο ειδος, με το πιο αισχρα κολλημενο στο κεφαλι οπαδικο κοινο που εχω δει προσωπικα ποτε. Πχ οι περισσοτεροι που εχω μιλησει, πιστευουν πως ο Artie Shaw θα επρεπε να εκτελεστει μετα την κυκλοφορια του υπερτατου και αιωνιου υμνου του, nightmare, διοτι “εβγαλε την τζαζ εκτος πορεας”.