Ομορφοι δισκοι για να κλεισετε τη μερα σας

το φερνουμε κι αυτο απο διπλα. συνεχεια του “ομορφοι δισκοι για να ξεκινησετε τη μερα σας”.

και καλο μας βραδυ.

Οτι πρεπει μετα απο μια δυσκολη μερα:p

bloody kisses- του Πετρου…

χμμ τώρα τελευταία αυτό!Είναι ότι πρέπει!

Αν είσαι κουρασμένος και θες να ακούσεις κάτι να χαλαρώσεις, οτιδήποτε απο Blackmore’s Νight, ως πρώτη πρόταση.

Σωστότατος, ειδικά αν είσαι με το έτερον ήμισυ είναι ό,τι πρέπει.

Είναι άσχημο να επαναλαμβανόμαστε εγώ κι ο νομιστεράκης όταν δεν ακούει σχεδόν κανείς, αλλά άντε μια τελευταία προσπάθεια.

Λοιπόν, κοιτάξτε τι παίζει μαυτό το δίσκο. Βρίσκεστε χαμένοι σε ένα δάσος, και πέφτετε πάνω στον εξής άνθρωπο.

Τον κοιτάτε και σας κοιτάει στα μάτια, και για κάποιο λόγο αποφασίζετε ότι δεν είναι ούτε φίλος ούτε εχθρός, απλά ένας τροβαδούρος που θα σας διηγηθεί για για την ιτιά, την κοιλάδα του φεγγριού, ρούχα από άμμο, υποσχέσεις, αράχνες και τα ρέστα. Ξαπλώνετε κοντά στα πόδια του ενώ γρατσουνά την κιθάρα και αυτό ήταν. Δε σας νοιάζει τίποτα άλλο.

Αν δεν έχετε ουίσκυ να συνοδέψετε την ακρόαση, καλύτερα να μην τον ακούσετε ποτέ.

επίσης σαουντρακ, το Blade Runner πχ…

δεν ξεχνω το καλοκαιρι ετουτο που μου το εκανε σουρωτηρι. αραχνες στα ονειρα να μας λεει και να μην μας πιανει υπνος.

Nick Drake - bryter layter!..Red Rum is right!!!

Κάτι σε ποστ ροκ για χαλάρωση…

ή και λίγο ambient

A-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο !
Δεν θυμαμαι ποιος το ειχε προτεινει εδω στο φορουμ αλλα ειναι απο τα
ελαχιστα αλμπουμ τους ειδους που εχω ακουσει και καραγουσταρα.
Με συνοδευσε για μια ολοκληρη εξεταστικη…

Ειναι αυτο που δειχνει.Ενα γαληνιο και ηρεμο ταξιδι με τρενο.

Τις τελευταίες μέρες, οι τελευταίες ώρες περνάνε υπνωτιστικά συνοδεία αυτού:

Menace Ruine - The Die Is Cast

μάλλον θα ρίξω και μια παρουσίαση σ’αυτό το δίσκαρο κάποια στιγμή.

Εγώ πάντως με αυτόν την κλείνω σήμερα :slight_smile:

μιας κ το συγκεκριμενο thread ξεκινησε με δισκο portishead

προτεινω μια triphop δισκαρα που τη θεωρω μεσα στα 5 καλυτερα που εχουν βγει απο το συγκεκριμενο ειδος


hoover(phonic) - a new stereophonic sound spectacular

το αρχικο τους ονομα ηταν οντως hoover αλλα το αλλαξαν μετα απο μηνυση που δεχτηκαν απο τη γνωστη εταιρια με τις σκουπες :lol: (αληθεια ειναι)

κ μη φοβηθειτε να το τσεκαρετε καμια σχεση με τις μετεπειτα ανοστες δουλειες τους.απιστευτες μελωδιες κ φωνητικα σε εναν δισκο που εδω κ 13 χρονια παιζει σταθερα στο cd μου

δειτε κ πως χρησιμοποιουν το ιδιο σαμπλ που χρησιμοποιησαν κ οι portishead απο isaac hayes στο τραγουδι τους 2 wicky

πωπω καυλωσα παω να το βαλω τωρα κ νανι :stuck_out_tongue:

θαμπζαπ.

θαμπζαπ, ακου και το stabat mater.

για καθε τυπου αϋπνιες.

ενα-ενα ρε ζούζουνε. Ντεν τα προλαβένι όλα.
Πάντως το Μενάς Ρουίν, απίστευτο κόλλημα. Δεν περίμενα ποτέ drone (κατά βάση) δίσκος να ταν τόσο ταξιδιάρικος. Θα παίξει σύντομα ντισκάσιον σε ανάλογο θρεντ.

Δισκάρα. Εγώ μ’ αυτό ξεκινάω τη μέρα μου συνήθως, μου φτιάχνει τη διάθεση.