Ομορφοι δισκοι για να κλεισετε τη μερα σας


άλλη μία δισκάρα που ουσιαστικά είναι διπλή, συνδιάζωντας στοιχεία από shoegaze, post-rock, black metal, industrial, dark ambient και το αγαπάμε για την ιδιαίτερα ξεψυχισμένη ατμόσφαιρα θυμίζωντας τους γνωστούς Angelic Process.

Υπέροχος δίσκος, ό,τι πρέπει για να ξαπλώσει κανείς στο κρεβάτι και απλά να τον ακούσει!

mpa…θα προτιμήσω αυτόν…

[B]Catch 22 -[/B] [COLOR=“Red”]Keasbey Nights[/COLOR]

Θα ποστάρω το τραγούδι που με νανουρίζει τώρα και αν σας μιλήσει και σε σας, ψάξτε μόνοι σας το δίσκο :razz:

[B]Gillian Welch - I Dream A Highway[/B]

Ωραίο!

Μήπως σ’αρέσει κι αυτό?

Ωραίος όπως πάντα ο hopeto :slight_smile:

Ναι, στα ίδια μήκη κύματος και το δικό σου. Ομορφιά !

Είναι η περσινή κυκλοφορία του Buddy Miller,με το που άκουσα το δικό σου ένιωσα το ίδιο συναίσθημα με αυτό.

Κατεβάζω δισκογραφία Welch!!!:thumbup:

εμένα πάλι τα τραγούδια που ποστάρατε μου θυμίσανε ετούτο !

Αυτό βγάζει “ηχητικά” μια πικρία στα αυτιά μου,αν με πιάνετε,τα άλλα είναι λίγο πιο “γλυκά”…Κατανοητή απόλυτα η σύνδεση βέβαια.Seasick Steve πρόσφατα άρχισα να ακούω πιο πολύ,ωραία πράματα!

αν εννοείς πως είναι πιο … μελαγχολικό , ναι σε πιάνω ! άντε και καληνύχες ! :slight_smile: :!:

@ hopeto: Άκου οπωσδήποτε το περσινό της Welch το “The Harrow & The Harvest”. Από τους δίσκους που έλιωσα και θα συνεχίσω να λιώνω.
Κι εγώ θα τσεκάρω τον Buddy Miller. Fair trade :smiley:

@ diskovolos: Λατρείας ο γερο-Στηβ ! Είναι πιο κοντά στα blues αυτός γενικά, αλλά το συγκεκριμένο κομμάτι ήταν όντως στο mood. Έβγαλε κι αυτός ωραίο δίσκο πέρσυ.

Πάντως αυτή η americana είναι βάλσαμο για τέτοιες ώρες…

Η Americana είναι πάντα βάλσαμο γαμώτο!

The Majestic Silver Strings το άλμπουμ του Miller.Παίζει να είναι και φετινό τώρα που το σκέφτομαι…:-k

Εγω Seasick Steve ακουσα αφου βγηκε η λιστα του rocking.
Παρα πολυ ωραιος δισκος.

[B]Σταμάτης Σπανουδάκης - Όλα είναι δρόμος[/B]

για να μην κλείσει ποτέ είναι βέβαια, αλλά δε βαριέσαι.

Βραδυνη “συντροφια” για εβδομαδες τωρα.Ενα εκπληκτικο “soundtrack” απο εναν ιδιοφυη μουσικα καλλιτεχνη.

Μπαινει ανετα και στις καλυτερες φετινες κυκλοφοριες . :!:

[B][I][U]Fly[/U][/I][/B]

Αυτό. Μια ομορφιά.

Όντως, πανέμορφος δίσκος ο από πάνω που λέτε, ό,τι πρέπει.

ο παρακατω δισκος ειναι εξαιρετικα ταξιδιαρικος,μελαγχολικος και ηρεμος.

θες να χαλαρωσεις μετα απο μια σκατομερα?η αρχη με την απαγγελια αποσπασματος απο τη σονατα του σεληνοφωτος προσφερει ανατριχιλες(οσο και αν μου θυμισε τη τριτη λυκειου και ποσο μισουσα αυτο το ποιημα που επεσε οπως ηταν φυσικο στις εξετασεις)

[I]Wake your fears
and you will know
Dry your tears
and you will know[/I]

http://www.youtube.com/watch?v=19chDEUoTX4

Πραγματικά χαίρομαι που ανακάλυψα αυτόν τον δίσκο εδώ μέσα. Είναι από τους καλύτερους συντρόφους που έχω για αυτές τις περίεργες βραδιές.

γενικα εμπιστευομαι γουστο φεγγαροπαιδου,ακουσα λιγο και…κατεβαινει!