Δε οφίσιαλ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ θρέντ

Φλωρο-καρδυλες για αλλη μια φορα!

Ε ναι ρε αγάπη! <3

Χμμ κωλοτούμπα έγινε με τους Slipknot όπου 3-4 πριν το live πέρυσι, άρχισα να ακούω και όχι και πάρα πολύ,μόνο τα χιτάκια και τα best of.

στην αρχη πιστευα οτι οι limp bizkit eιναι το χειροτερο συγκροτημα του κοσμου,ειχα ανοιξει και θρεντ θαψιματος αλλα το chocolate starfish γαμει!Βεβαια ο durst ειναι ακομα ο πιο μαλακας ανθρωπος του κοσμου

εγω τους προτιμω απο τους Linkin park!!!

Λοιπον, σημερα 1/1/2010, εγω ο iron_aris εχω να κανω την εξης δηλωση:

Τhey are the future, baby, used to be the past
They are Motörhead and they don’t have no class…

THEY ARE MOTORHEAD, BORN TO KICK MY ASS. :oops:

Eπιτελους εγινες αντρας :slight_smile:

+1:D:D

Hρθε η ωρα να αυτο-ξεφτιλιστω.

Σχολια για αυτο το συγκροτημα εδω.

Οπως και οι ΗΙΜ ετσι ειναι και αυτοι.Οι μισοι τους γουσταρουν τρελα και οι αλλοι μισοι τους σιχαινονται.Εγω ανηκω στους πρωτους μισους.

Joey,Mick ειναι απο τους καλυτερους στο ογανο που παιζουν.

Ο 14χρονος τοτε Μαριος ειχε ακουσει για μια εξαιρετικη μπαντα…το λεγαν ολοι.Αναγκαστικα συμφωνησε.Αργοτερα αλλαξε γνωμη…

Cradle of filth:

Τελειοι!!!

:lol::lol:

Κωλοτουμπουλες εχουν σημειωθει και στις γνωμες μ για ΗΙΜ,Εvanescence αλλα μικρου μεγεθους…

Δηλαδή μέχρι τωρα δε σ’άρεσαν οι Motörhead?? 8O

Live fast - die young my friend… Οι Motörhead προφανώς είναι ΤΟ ΠΑΝ κ ευτυχώς π έκανες την κωλοτούμπα… :wink:

Απεχθανόμουν τόσο πολύ τους SLIPKNOT (στη θεωρία) όταν είχαν πρωτοεμφανιστεί με το τρελό hype που είχα πάει να αγοράσω το ομώνυμο μόνο και μόνο για να μπορώ να τους βρίζω με επιχειρήματα. Τα επιχειρήματά μου τελείωσαν με το που τελείωσε η εισαγωγή…

Και, χουμ, EVANESCENCE, που δεν ξέρω αν θεωρείται κωλοτούμπα, αλλά το Fallen ρε παιδιά γαμάει τελικά, για το είδος του τουλάχιστον πολύ :smiley: πήγαινα σπίτι της ξαδέρφης μου μόνο και μόνο για να βρίσκω αφορμή να το ακούω :oops:
Είχα πάει και στη συναυλία με μπλούζα DARKTHRONE, για να δείξω πόσο τρου, γκριμ και νέκρο είμαι, τρομάρα μου!

Άπειρες κωλοτούμπες…Ειλικρινά δεν ξέρω από που να αρχίσω…
Ηαmmerfall:Με το βγάλαν το ντεμπούτο, τους παρουσίασαν ως τους μεσσίες του μέταλ.Έτρεξα κι εγώ να το πάρω από την πρώτη μέρα και πωρώθηκα!Πλέον όχι μόνο να τους ακούσω, αλλά ούτε φωτογραφίες τους δεν μπορώ να δω…:stuck_out_tongue:
Μία από τα ίδια και για Rhapsody,Theater of tragedy(στο live είχα πωρωθεί κιόλας…Είχα βγάλει και φωτό με την Liv Cristine,την οποία δεν εμφάνισα ποτέ ο μαλάκας #-o ),Stratovarius,Edguy(με το Vain Glory Opera είχε γίνει χαμός.Πλέον δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί…).Υπάρχουν και άλλες πολλές τέτοιου τύπου αλλά δεν μου έρχονται τώρα…
Και πάμε στις αντίθετες κωλοτούμπες.
Είχα αγοράσει την ίδα μέρα τα Politics of ecstasy και Legend I.Δεν μου άρεσε κανένα και με τίποτα!!Και μετά από λίγους μήνες αποφασίζω να τα ξεθάψω και έπαθα μουνόπλακα!!Το POE το θεωρώ ΜΑΚΡΑΝ το καλύτερο Nevermore(ειδκά το ομώνυμο κάνει πολλούς ψευτοπρογκρεσιβάδες να χέζονται πάνω τους!), και το Legend 1 έναν πάααρα πολύ καλό δίσκο!!!Ευτυχώς κατάλαβα εγκαίρως το λάθος μου και πρόλαβα τις συναυλίες και των 2…
Επίσης όταν άκουσα πρώτη φορά Primordial,Bathory,My dying bride,Burzum δεν γούσταρα καθόλου.Σίγουρα υπάρχουν κι άλλα πολλά.Με τον καιρό θα θυμηθώ και κανα άλλο επικό…8)

Και μόλις μου ήρθε μία βαρβάτη.Αν και δεν ξέρω κατά πόσο πρέπει να θεωρηθεί κωλοτούμπα, λόγω του ότι ήμουν πολύυυυυ πιτσιρικάς και με μηδενική επαφή με την μουσική.Κάπου τέλη δημοτικού, η μεγαλύτερη αδερφή μου,είχε πώρωση με Bon Jovi(όπως και όλες οι κοπέλες στα 80’s) κι εγώ την κορόιδευα συνέχεια, λέγοντας τι είναι αυτός,σαν γκόμενα είναι κλπ κλπ…Και πέρσι(πρόπερσι πλέον) έτρεχα στην Αυστρία για να τον δω…

Μελαχρινες ή κοκκινομαλλες αναρωτηθηκε ο Νικος…

Αλλη μια κωλοτουμπα!

aphex twin.μου βαλαν καποτε να ακουσω κ λεω…τι σκ…ειναι αυτο.οταν ομως ακουσα μετα απο καιρο το πακμαν μαζι με αλκοολ κτλ…λεω…δεν παιζει!!!τι ειν’αυτο(το αντιθετο της πρωτης)!και σοκαρισθην…θυμηθηκα να το ακουσω και νηφαλια μετα την επομενη και σκαλωσα

Στο χιλιοστο μου ποστ θα πω ισως για την κωλοτουμπα των τελευταιων ημερων κ γενικα για την πρωτη ΜΕΓΑΛΗ κωλοτουμπα του νεου ετους.

Η κωλοτουμπα παει στους Bolt Thrower!!

Ειχα ακουσει πριν 2 ή 3 χρονια πριν; Μαλλον περισσοτερα γιατι πηγαινα δευτερα λυκειου τοτε νομιζω. Τεπσα. Δεν μου εκαναν εντυπωση. Δεν ειχα ασχοληθει απο τοτε ποτε με αυτους. Κ ερχομαστε στο σημερα! Ειδα στο θρεντ με τους Bolt Thrower τι πανικος εγινε οταν εσκασε η ανκοινωση, σκεφτηκα να κανω αλλη μια προσπαθεια κ να ξανακουσω μερικα cd τους.

Τωρα εχω να πω για αλλη μια φορα το ποσο ΜΑΛΑΚΑΣ αισθανομαι που ημουν τοσο πολυ φανμποης με τους metallica τοτε.

For Victory , IVth Crusade κ Marcenary εχουν ανεβει τοσο ψηλα τωρα στην μανατζερησια αλμπουμο-κορυφη , που δεν ξερω αν κανενα αλλο αλμπουμ ανεβηκε τοσο γρηγορα εκει. Οκ μπορει να υπερβαλω γιατι ειναι ενα νεο κολλημα, αλλα τωρα ετσι το αισθανομαι ετσι το λεω.

Ποτε ειπαμε οτι ειναι το live; 30/3; Ε, εκει θα με δειτε κ απο κοντα! :smiley:

Σόρυ, αλλά πρέπει κάπιοιος να έχει το θάρρος της γνώμης και να το πει, το χετε ξεφτιλίσει τελείως.

Τωρα τους ακουσα, τωρα μου αρεσαν τωρα το ειπα. Τι σε πειραξε ομως αρκιβως; Που το ειπα ή που τωρα τους ακουσα; Για να καταλαβω το κομμεντς σου δηλαδη οχι τιποτα αλλο…

Πότε πρόλαβες και άκουσες 3 άλμπουμ? Όταν είχε βγει το Μercenary το άκουγα 3 βδομάδες σερί για να μπω στο κλίμα. Κι εσύ άκουσες 3 σε 2-3-5 μέρες.

Δεν σου εχει συμβει ποτε ομως με το πρωτο ακουσμα ενος αλμπουμ να μενεις μαλακας?
Πχ οταν ακουσα το Symbolic πρωτη φορα δεν μπορουσα να κλεισω το στομα μου :lol:

Μπορει οντως να μην εχω ζημωθει εντελως με το αλμπουμ αλλα αυτα που ακουσα μεχρι στιγμης τα γουσταρα τρελα πως να στο πω;; Κ θεωρησα οτι επρεπε να το πω.

Τωρα μπορει να εχεις δικιο οσον αφορα τον χρονο, μαλλον εχεις ενα τεραστιο δικιο. Μπορει να βιαστηκα λιγο. Αλλα οπως κ να εχει δεν προκειται να σταματησω να τα ακουω. Οταν κατι μου αρεσει το καταλαβαινω σχετικα απο την πρωτη στιγμη…