Δε οφίσιαλ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ θρέντ

Χωρις καπελο,και με λιγο μουσακι.

lol μέχρι να λιώσει το πληκτρολόγιο…

Red rum περνα να παρεις το δωρο σου! ετσι κι αλλιως δεν προκειται να κανω κωλοτουμπα με αυτη την μαλακια ποτε!!! ναι για το ντεβιλς μπλαντ λεω!!! εκτος αν θελεις κατι αλλο.:):stuck_out_tongue:

Φαντάζομαι ότι είναι περιττή η αναφορά κωλοτούμπας απόα τα 16 μας στα 22 μας…άλλα αυτιά, κυριολεκτικά. Καλύτερα πάμε σε κάτι πιο πρόσφατο.

Andromeda - II=I : Τότε, ένας καταπληκτικός progressive δίσκος. Τώρα, ένας πληκτικός progressive δίσκος.

Black Label Society: Τότε, μια βαρετή μπαντούλα της σειράς που το έπαιζε σκληρή, τώρα ένας καταπληκτικός συνθέτης να σε βαράει στα μούτρα με κομματάρες μέχρι να ξεψυχήσεις.

Bathory - Hammerheart : Ω θεέ μου πόσο ντρέπομαι. Καταλάβετε με, ζαλιζόμουν στο πούλμαν, ήθελα να ξεράσω, δεν μπορούσα να το εκτιμήσω…ΒΟΥΛΩΝΕ ΜΑΛΑΚΑ.

Iron Maiden - X Factor : Νομίζω όλοι πέσανε στη λούμπα, κάποτε το άκουσα με διαφορετικό κριτήριο και ανακάλυψα έναν πολύ όμορφο δίσκο.

και καλα εκανες…8)

καλα μιλαμε αν εχω φαει κωλοτουμπες. θα αναφερω ενδεικτικα μερικες.

με τα απαντα των μειντεν στο γυμνασια π ακουγα ροκ κ μ φαινοντας υπεραισχρες μαλακιες. 2-3 χρονια μετα μ γυρισε κ ετσι ξεκινησα να ακουω μεταλ.

Individual Thought Patterns, Leprosy -death, στα πρωτα μ βηματα στο ντεθ τα οποια θεωρουσα βαβουρικες μαλακιες κ πλεον απλως μνημεια.
εξισου τρελη κωλοτουμπα το Pierced From Within απο Suffocation το οποιο απο μια μετριοτητα τωρα πια το θεωρω το μεγαλειο του ντεθ μεταλ.

τελευταια μικρη κωλοτουμπα το kill-cannibal corpse χωρις ωστοσο να το προσκυναω. απλως το “αηδια” εγινε “αρκετα καλο”.

ε αυτα θυμαμαι τωρα αν κ σιγουρα ειναι πολλα ακομη…

Το Eight Moons των Biomechanical.
Αξιος μουτζας απλα. Το ειχα ακουσει απο ενα φιλο μου πριν καμια τεσσαρα χρονια και το ειχα κωλοθαψει. Παρτα μαλακα!
Το ακουσα παλι σημερα απο σποντα και αναθεωρησα. Xωνει αγρια ο δισκος.
Παω να το ακουσω μεχρι να εξιλεωθω

μοον ιν δε σκορπιο.Πιεσα τον εαυτο μου να του αρεσει και το καταφερα\μ/

Λλοολλ!

Μια κωλοτούμπα προς το καλύτερο:Ακούω στη Τρίτη Γυμνασίου (όταν άρχισα να ακούω metal) το BYOB των System Of A Down και λέω “Τι μαλάκες είναι αυτοί” κλπ.Το παράσημο της ανοιχτής παλάμης για το κύριο Imperium παρακαλώ! Άκουσα ένα χρόνο μετά το Toxicity από ένα φίλο μου και πωρώθηκα τόσο πολύ που πήρα πίσω ότι κι αν είπα για τους S.O.A.D. και μετά μου πήραν και για δώρο το Mesmerize. Υπερτατη κάβλα.8)

Δεύτερη κωλοτούμπα:Άκουγα Limp Bizkit Δευτέρα προς Τρίτη Γυμνασίου (μου άρεσε που άκουγα τόσα fuck μαζεμένα τι να πω?:lol:) κάτι είχαν που μου άρεσε εν πάσει περιπτώσει. Μετά από καιρό αποφασίζω αφού ακούω το πρώτο μου metal κομμάτι (Metallica - Enter Sandman) να ασχοληθώ με το χώρο. Πρώτος δίσκος το Ride The Lightning στα γενέθλια μου. Μετά από τη πρώτη ακρόαση παίρνω το αντεγραμμένο LB σιντάκι που είχα και ένα ψαλίδι και το κάνω κομμάτια. Και εκεί αρχίσαν όλα που λέει και το τραγούδι:)

Aυτο με BYOB ειναι αληθεια…Το χα ακουσει τοτε που χε βγει…1η λυκειου(ημουν και μεγαλος ο ατιμος) και το μισησα…Γενικω μισουσα τους soad παθητικα…Ηθελα να σπασω στο ξυλο οποιον το ακουγε στο αυτοκινητο του αφου το ραδιοφωνο το βαζε συχνα…Ενταξει πλεον το ανεχομαι και αναγνωριζω οτι εχει πλακα…Ακομα δεν μ αρεσει ενω αλλα κομματια τους μ αρεσουν πολυ(και ο Τανκιαν ακομα περισσοτερο).

Καιρο εχουμε να γραψουμε εδω. Λοιπον κωλοτουμπα με το The Resistance των Muse. Γενικα δεν ειμαι πολυ Musoφαν αλλα τελευταια εχω αρχισει να ψιλοαναθεωρω. Αυτο το αλμπουμ το εκραζα οταν βγηκε αλλα τωρα που το ακουω λιγο πιο προσεκτικα μου αρεσει αρκετα.

Όντως είναι μια χαρά δίσκος, τον τελευταίο καιρό αποτελεί τη δικιά μου τσουτσεκιά στο πλέηλιστ.:yes:

Διαβαζω και θυμηθικα πολλες δικες μου!

Πρωτη φορα που ακουσα System of a down (στο live με τους Slayer και κατοπιν το steal this album) ειπα οτι οι εταιριες τα εχουν παιξει και κανουν δισκο στον καθε κατεστραμενο… Πλεον τους θεωρω μοναδικους και γουσταρω σχεδον οτι εχουν βγαλει!

Fear of the dark οταν κυκλοφορησε ελεγα δισκαρα κορυφη… Πλεον οχι αλλο Maiden.

Iced earth - something wicked this way comes
Metallica - load
Korn - follow the leader
Judas priest - jugulator
Στην αρχη τα παρατησα να σκονιζονται και περα απο τους Korn (που ελεγα τι καινουριες παπαριες ειναι αυτες) θεωρουσα οτι οι υπολοιποι βγαζουν παπαριες απλα για να βγαλουν κατι. Τωρα θεωρω δισκαρες ολα τα παραπανω. Κολλημενοι μεταλαδες τοτε βλεπεις…

οπως και με τους soulfly ή to roots δεν υπηρχε περιπτωση να κατσω να τα παρω σοβαρα. Ευτυχως που μεγαλονοντας ειχα καθαρωτερη κριση και καταλαβα τι εχανα.
Το ιδιο με τα brutal φωνητικα. Αν εξαιρεσεις τους death δεν μπορουσα να ακουσω (Ακουγα μεχρι Thrash).τα τελευαταια χρονια (σιγα σιγα βεβαια) το αυτι μου συνηθισε και ξεκινησα να ψαχνω σε πιο ακραιους ηχους.

Μεγαλη κολοτουμπα του αδερφου μου (απο τις μεγαλυτερες) ηταν με Twisted sister που οταν τους ειδε πρωτη φορα πριν 15 χρονια ειπε τι αδερφες ειναι αυτες και τωρα εχει μεχρι και τα singles…

ΑΑΑ Savatage - the wake of magelan οταν πρωτοκυκλοφορησε και εφτασε στα χερια μου ειπα φλορεψαν και αυτοι… Δισκαρααα

Mr Bungle.Αρχικα μου φανηκαν χαζοι και αδιαφοροι ομως το καλιφορνια τελικα ειναι μεγαλη ομορφια.

Μια γενική στροφή στην προτίμηση των μουσικών μου ακουσμάτων. Παλιότερα μου άρεσε το θράς, σπίντ, ντέθ κ ολίγον το πάουερ. Τους τελευταίους μήνες όμως γυρίζω συνέχεια γύρω από το ντούμ, γκόθικ,ντάρκ, σλάτζ,πόστ, λίγο αβάν-γκάρντ, ντρόουν (έτσι κ έτσι) και μπλάκ*.

*Το μπλάκ πάντα το είχα μια αντυπάθεια γιατί την έβρισκα χαζή μουσική βλέποντας όλη αυτή την “κακία” ρε παιδάκι μου και όλο αυτό το δήθεν που συνοδεύει αυτή τη μουσική. Όμως όταν σταμάτησα να σκέφτομαι το γύρω-γύρω και είδα καθαρά την μουσική, κατάλαβα οτι γαμάει στεγνά!

Κωλοτούμπες αρκετές. Βοήθεια μας!

Xεχε τι μου ήρθε στο μυαλό…1996-97 και Μotorhead…ε δε μου καθόντουσαν με τίποτα συν οτι ήταν και η εποχή που το black μεσουρανούσε (λέμε τώρα) και απέρριπτα ότι είχε νεκροκεφαλές κόκκαλα,νεκροκαταστάσεις γενικά.Είχα δεί όνειρο λοιπόν ότι ήταν καλοκαίρι 2004 (!) ότι είχαμε πάρει σαν χώρα τους Ολυμπιακούς (!!) και έμπαινα στο σπίτι με 2 cd Motorhead (!!!), μάλιστα το ένα εξώφυλλο ήταν μαύρο και είχε την μασκότ συνδυασμένη λίγο με κάτι σαν φτερά απο πάνω …Πωωω κοιτα τι μαλακία ονειρεύτηκα είπα.
2004… Και ολυμπιακούς είχαμε πάρει και το Hammered τους είχα αγοράσει,μαζί με ένα best of 8)

μεγαλύτερη κωλοτουμπα είναι σαφως το dirt των Alice In Chains. Ήμουνα στη φάση που έθαβα άγρια οτι έβγαινε απο το Seatlle και ειχε ανάλογο ήχο και αυτο το πήρε η μπάλα τότε. Οι περισσότερες μπαντες απο την σκηνή εκεινη συνεχίζουν να μου προκαλούν αποστροφή μέχρι σήμερα (Nirvana, Stone Temple Pilots, Pearl Jam) η στην καλύτερη να μου φαίνονται συμπαθητικές (Soundgarden) εκτός απο αυτο το διαμαντάκι των Alice In Chains που ευτυχώς δεν αργησα πολύ να εκτιμήσω. Μακραν η καλύτερη μπάντα στο είδος.

:-s :-s :-s

[SPOILER]

:?: :?: :?: :?:[/SPOILER]

Τελικά είναι μεγάλες λέρες και γουστάρω :roll:

[SPOILER]
[/SPOILER]