Απογοητεύσεις του 2009

άμπαλος

κακόγουστος.-

κακόγουστος.-

Heaven & Hell
Them Crooked Vultures
Siena Root
Fu Manchu
Wasp
While Heaven Wept
Valis

Bon Jovi
Cornell
Depeche Mode

My Dying Bride

Να μην επαναλαμβάνομαι…

Μετά έχεις τους Paradise Lost, το οποίο είναι ΟΚ αλλά περίμενα πολύ περισσότερα.

Για Megadeth, Black Sabbath δεν τα έχω ακούσει καθόλου γιατί ξέρω τι θα ναι.

Same… Περιμενα κάτι περίπου 65 φορές καλύτερο :(:frowning:

Ως μεγαλυτερες απογοητευσεις μου σκανε πρωτα τα

Queensrυche-American Soldier
Them Crooked Vultures

Το Heaven And Hell δεν ηταν οσο δυνατο θα επρεπε αλλα με τιποτα δεν με απογοητευσε οσο αλλα.

θα φτιάξει κανείς τον τόνο ρε?

Queensryche - American Soldier:thumbdown:

Παιδιά θα είμαι απολύτως ειλικρινής το Paradise lost είναι για εμένα τόσο καλός δίσκος που με έχει κάνει να ψάχνω άλλη φετινή κυκλοφορία με την ίδια ποιότητα όσο αυτός ο δίσκος δυστυχώς δεν τα έχω καταφέρει μέχρι τώρα, παρότι θα το ήθελα πολύ. Απο απογοητεύσεις σίγουρα το Heaven and Hell, Candlemass (σίγουρα περίμενα πολύ περισσότερα απο αμφότερους). Θα επανέλθω

αρχικα…
them crooked vultures,που εχω και προσφατο…
depeche mode
porcupine tree
editors
kiss
clan of xymox:/

(megadeath,sabbath επισης,αλλα δεν ειχα και καμια προσδοκια εξ αρχης,ουτε εδωσα και πολυ σημασια:/)

και εμενα μου αρεσει πολυ τον paradise αν και σε καποια σημεια κααααπου το χανει λιγο (πολυ λιγο ομως)
h & h 2 τραγουδια ολα κιολα
αλλα…

απο Candlemass τι αλλο περισσοτερο περιμενες…??
μια χαρα δισκος…
ποσο καλυτερο δισκο μπορουν να δημιουργήσουν…???

Δεν ξέρω, friend. Εμένα μου άρεσε πολύ αν και δεν είναι ότι καλύτερο έχουν κάνει. Γεγονός είναι οτι κάποια κομάτια τα προχωράω πριν τελειώσουν, αλλά δεν μπορώ να πω οτι απογοητεύτηκα.

Το Lynyrd Skynyrd…:frowning:

Δεν ξερώ απλά ο δίσκος έχει μόλις 8 κομμάτια εκ των οποίων τουλάχιστον τα τρία τα βρίσκω ψιλομουφέ. Τα υπόλοιπα είναι αρκετά καλά και ειδικότερα το clouds of dementia το βρίσκω καθηλωτικό με εξαιρετική ερμηνεία απο lowe. Δεν είναι άσχημος δίσκος απλά περίμενα κάτι περισσότερο, τα ίδια ισχύουν και για το λαιβ τους στο γκαγκάριν

Απειρες!
Heaven and Hell, Queensryche (!), Paradise Lost, Candlemass, My Dying Bride

και σε μη-μεταλλικη ζωνη, καταντια το Clan of Xymox. Καλα οι αλλοι (DM) εχουν πιασει πατο εδω και καμια δεκατια οποτε δεν τους λαμβανω πια υποψην.

Ποια δεν απογοητεύομαι από τη μουσική γιατί δεν περιμένω σχεδόν τίποτα

Queensryche ναι αν και δεν ειχα μεγαλες προσδοκιες και απο αυτη την αποψη shrinebuilder γτ ειχα υπερβολικα πολλες προσδοκιες αλλα δεν.Εχει κι αυτο βεβαια πολυ ομορφες στιγμες αλλα περιμενα κατι που δεν θα ξεχασω μολις βγει καινουριο neurosis πχ.

Paradise Lost
Depeche Mode