Προγράμματα

Εδώ με ένα πείραμα που έκανα βρήκα το πρόβλημα. Τα βίντεο ανοίγουν κανονικά και παίζουν με τον explorer αλλά όχι με chrome και mozilla. Τώρα το γιατί και πως αλλάζει αυτό ελπίζω να μας το πει κάποιος άλλος πιο ειδικός.

με το mozilla τα ανοιξα εγω

Έκανα πρόσφατα update στο kmp player και μετάνιωσα την ώρα και στην στιγμή. Κολλάνε τα μισά video μιλάμε. Μπορώ με κάποιο τρόπο να ακυρώσω το update? Αν όχι υπάρχει κανένα site για να κατεβάσω την προηγούμενη version.

Νομιζω οτι ο γουγλης ειναι ο καλυτερος σου φιλος.Θυμαμαι να υπαρχει κατι τετοιο αλλα
πραγματικα δεν εχω ιδεα πως και που το βρισκεις.Αλλα γιατι αυτο και οχι καμια GOMαρα
που τα σπαει ?

βασικά βρήκα το παλιό exe στο pc και όλα οκ :stuck_out_tongue:

ποιο είναι αυτό που είπες ιδέα δεν έχω… δώσε κανένα link

Gom media player link

Για μενα ειναι το καλυτερο και πιο ευχρηστο video player.Με τα βελακια τους υποτιτλους,πολλες και
ευκολες ρυθμισεις για ηχο-εικονα.Με εχει βολεψει παρα πολυ απο τοτε που μου το προτεινε ο rip_noob
χρονια τωρα.Δηλαδη βλεπω τιποτα φιλους μου να συχτηριζουν με bsp,vlc,kmp και γελαω…

Το km ήταν πολύ βολικό αλλά τα τελευταία 2 update άρχισαν να με τσαντιζουν. Αυτό το gom από codecs πως τα πάει?

Στάλθηκε από το ST26i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

έχει τα πάντα αλλά αν δεν βρει κάτι κάνει αυτόματα search στο web και το κατεβάζει μόνο του. και για μένα πάντως είναι το καλύτερο

Καλό το gom έχει αρκετά κοινά με το km αλλά έχω πρόβλημα με το screensaver παρόλο που το κάνω disable. Back to km for me

Καμία επαφή κανείς με το πρόγραμμα στατιστικής SAS (Statistical Analysis Software), και δεν το βρίσκω και μου “φαίνεται” τεράστιο και δεν ξέρω αν δουλεύει? Έχω περιορισμό στα GB οπότε αν έχετε κάτι σίγουρο μου λέτε για να μην ψάχνω. Ευχαριστώ!

Κανένα καλό και δωρεάν πρόγραμμα για [B]gif animation[/B] έχει να προτείνει κανείς;

free video to gif converter για βιντεο μονο και πολυ ευκολο

και το photoshop που δεν ειναι δωρεαν αλλα μπορει να το εχεις ηδη

Ξέχασα να γράψω ότι εννοούσα μετατροπή jpeg (ή οποιουδήποτε άλλου φορμάτ) εικόνων σε gif animation. Για το photoshop δεν το είχα κοιτάξει καν… νομίζω κι εκεί γίνεται αυτό που θέλω τελικά. Θενξ!

Για πιο ευκολο δοκιμασε και το gimp (αν και σε κοβω για ειδικο στα κομπιουτερ, οποτε και το photoshop θα το παιζεις στα δαχτυλα, φανμπόι:p)

Ένα καλό πρόγραμμα σε στυλ windows movie maker για επεξεργασία βίντεο/ηχου και προσθήκη εικόνας και εφέ;

κλεινει το winamp και μετα απο τις 20/12 δεν θα μπορεις να κατεβασεις το προγραμμα… [-X

Θέλω ένα πρόγραμμα για να γράφω αρχεία mkv σε dvd. Να παίζει κανονικά στα dvd players σαν ταινία όχι απλά να μεταφέρει τα αρχεία στο δισκάκι δηλαδή.

Χρησιμοποιώ χρόνια το ConvertXtoDVD. Δεν είναι δωρεάν όμως. http://www.vso-software.fr/products/convert_x_to_dvd/

works perfect, thanks :thumbup:

(το βρήκα με pach)

είπα να ξανακάνω εγκατάσταση το gom αλλά και πάλι έχω το ίδιο πρόβλημα. Δεν απενεργοποιεί το screensaver για κάποιο λόγο αν και στις επιλογές υπάρχει η επιλογή και την έχω τσεκαρισμένη. Any ideas???