Προγράμματα

Παιδιά, θέλω να κατεβάσω ένα music player για το κινητό μου γιατί δε με καλύπτει αυτό που έχει το Android. Με λίγο πρόχειρο ψάξιμο στο net, βρήκα ως επικρατέστερο ένα που λέγεται BlackPlayer. Ψάχνω κάτι απλό που να έχει μόνο δυνατότητα καλής κατηγοριοποίησης των δίσκων που έχω μέσα στην εξωτερική μνήμη που έχω στο κινητό. Με ενδιαφέρει πολύ να διαβάζει σωστά τα tags και να τοποθετεί τα κομμάτια στη σωστή τους σειρά (τα πάντα είναι tagαρισμένα). Έχετε υπόψη αυτό το BlackPlayer; Έχει κάποιος να προτείνει κάποιο άλλο;

Εγώ χρησιμοποιούσα doubleTwist πριν 1-2 χρόνια και ήμουν πολύ ικανοποιημένος.

Δες και το cloudplayer. Αυτό δουλεύω κάνα χρόνο και κάνει όσα θες. Επίσης βρίσκει αυτόματα τα εξώφυλλα ακόμα και τα πιο απίθανα.Το μόνο μείον είναι ότι μια στο τόσο θέλει ένα clear cashe γιατί ενώ μπορεί να διαγράφεις ένα άλμπουμ αυτό φαίνεται να υπάρχει στη βιβλιοθήκη.
Βέβαια το κορυφαίο απ ότι ξέρω είναι το poweramp αλλά είναι με πληρωμή.

Εχω ηδη ολα τα εξωφυλλα, δε χρειαζεται να βρισκει κατι, θελω μονο να μου τα κατατασσει οπως προκυπτει βασει tags! Ειμαι ψυχαναγκαστικος με tags και εξωφυλλα :grinning:. Προς το παρον δοκιμαζω το γνωστο VLC και το doubletwistπου ειπε ο φιλος απο πανω, θα βαλω κι αυτο που μου προτεινες, σ’ ευχαριστω!

για Android, μονο Shuttle.

Poweramp αν εισαι πιο μερακλης.

Αλλα Shuttle.

Το έβαλα, δε διαβάζει σωστά τα tags, το οποίο είναι deal breaker. Σε albums που έχουν πάνω δύο CDs δηλαδή, βάζει στη λίστα πρώτα και τα δύο tracks με τον αριθμό 1, χωρίς να το ενδιαφέρει ότι στο ένα track το discnumber είναι 1 και στο άλλο 2. Ευχαριστώ πάντως.

Σ’εμένα πάντως είναι οκ .πχ με αυτές τις ρυθμισεις

Εγώ το θέμα που έχω είναι το παρακάτω

Υπάρχει καμιά λύση;

Τι να σου πω, εμενα στους διπλους δισκους τα tracks με αριθμο 1 μου τα εμφανιζει πρωτα-πρωτα, σα να μη λαμβανει υποψη το disc number. Ακολουθουν τα tracks με αριθμο 2 κοκ.