Το αλμπουμ-μεγαθήριο που άκουσα κ δν μ έκανε καθόλου εντύπωση

:expressionless:

Χμμμ…ένα άλμπουμ καραμέταλ που πούλησε σαν τρελό και μπήκε στο σπίτι του κάθε φλώρου άσχετου τότε χωρίς να πάρει πρέφα, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι είναι μεγαθήριο και μάλιστα από τα μεγαλύτερα.
Καλά, για το άλλο, όντως, λίγο LSD θα βοηθούσε. :stuck_out_tongue:

1ον. Το black album είναι μεγαθήριο για τα κομμάτια που περιλαμβάνει εκτός των φοβερών singles.

2ον. Το ντεμπούτο των Floyd αποτελεί ένα από τα πιο αυθεντικά άλμπουμ σε θέμα σύλληψης, συνθέσεων, πρωτοπορίας και μόνο για την επιρροή του Syd στην μουσική από τότε και μετά, μπορεί να μην θεωρείται μεγαθήριο σε σύγκριση πχ με το DSOTM, αλλά είναι εν ολίγοις η απαρχή της μεγαλοφυίας τους. Άσε που έχει κομμάτια σαν το Interstellar Overdrive.Τι άλλο θες. Και η συνέχεια με το A Saucerful Of Secrets είναι η φυσική συνέχεια τέτοιων κομματιών.

Χμμμ…ένα άλμπουμ καραμέταλ που πούλησε σαν τρελό και μπήκε στο σπίτι του κάθε φλώρου άσχετου τότε χωρίς να πάρει πρέφα, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι είναι μεγαθήριο και μάλιστα από τα μεγαλύτερα.
Καλά, για το άλλο, όντως, λίγο LSD θα βοηθούσε.

www.order2com.com

2009

puma

Έλεος με το Black Album . Δηλαδή αν αυτό είναι μεγαθήριο τότε δίσκοι όπως τα Μaster of puppets,Ride the Lighting και Kill Them All τι είναι;

Μεγαθήρια.

To Black Album είναι μεγαθήριο γιατί έχει γαμώ τα κομμάτια, γιατί (πολύ σημαντικό) έχει ΓΑΜΩ τους ήχους και γιατί έβαε το μέταλ σε όλα τα σπίτια. Μπορεί σε κάποιους να μην αρέσει, αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι πρόκειται για μια σημαδιακή κυκλοφορία για πολλούς και διάφορους λόγους.

To Black ειναι ο ορισμος του αλμπουμ-μεγαθηριο.

Παροτι ειναι χειροτερο απο τα υπολοιπα που αναφερεις.

master of puppets.περα το ομωνυμο κομματι και το orion,βαριεμαι την ζωη μου οταν το ακουω.:tomato:

Ας πώ κι εγώ τον πόνο μου…

[SPOILER][/SPOILER]

Ναι, περιμένω ντομάτες και μούτζες :!:

[SPOILER]Και γενικά όλα τα άλμπουμ Rush :?[/SPOILER]

Ναι, περιμένω δημόσιο λιθοβολισμό :!:

όχι ρε φίλε [B]Grym[/B] και προχθές έδειξα δημόσια την συμπάθια μου…
μήπως να ξανακάνεις μια προσπάθεια.?

Έχω κάνει πολλές, έως πάρα πολλές, και σε αρκετές χρονικές περιόδους.
Μέχρι και το Rush In Rio το dvd έχω, και ΔΕΝ αγοράζω dvd εκτός απο κανα 2-3 από πολύ αγαπημένες μπάντες.
Τους αναγνωρίζω βέβαια ότι έχουν επηρρεάσει τα ΠΑΝΤΑ, ότι τεχνικά είναι απο άλλο πλανήτη (ειδικά ο Peart), ότι μουσικά είναι τελείως αλλού, οτι… οτι… οτι…
Δεν είναι οτι δεν μου αρέσουν απλά δεν έχω πάθει αυτό το παραλήρημα που παθαίνουν οι πιο πολλοί.
Λες τώρα στα 24 να δώ το ΦΩΣ…;! :stuck_out_tongue:

και εγώ στα 24 είδα φως με τους rush…(άντε εκτός του 2112)

Και εγώ άρχισα πολύ αργά με Rush. Τώρα τους συγκρίνω με AC/DC. :slight_smile:

Όσο για το 2112 δες λίγο αυτό με full ένταση

Συμφωνώ με τους Floyd δίσκους του Barrett… δεν την παλεύω κ εγώ με την καμία! Δεν ξέρω με LSD πώς θα ήταν βέβαια… :roll:

Καλά εσένα η κατάστασή σου όσο πάει και χειροτερεύει!

Oπότε ας δοκιμάσουμε λίγο LSD , ποτέ δεν ξέρεις.

Ένας είναι.