Το αλμπουμ-μεγαθήριο που άκουσα κ δν μ έκανε καθόλου εντύπωση

metallica > iron maiden.

Οντόπικ: To Machine Head. Αλμπουμάρα ναι, αλλά πλην του Highway Star δεν μου κάνει μεγάλη εντύπωση, πόσω μάλλον σε σύγκριση με In Rock, Fireball.

Το In Rock κι εμένα μου αρέσει περισσότερο. Για το Fireball δεν είμαι σίγουρος αλλά παίζει.

Iron Maiden > Killers > Piece of Mind > The number > Powerslave > Seventh > Somewhere

Aλλα μιλαμε για ελαχιστες διαφορες… :stuck_out_tongue:

Somewhere > Iron maiden > Powerslave > … τα υπολοιπα πλεον ειναι αδιαφορα…

Επειδη σημερα μου την βαρεσε και ξεθαψα Maiden… Το αγαπημενο μου ειναι μαλλον το Somewhere… Και 2-3 θεση ειναι διπλα διπλα το ομωνυμο και το Piece Of Mind. Μετα δεν ξερω. Δυσκολο να κανω διακρισεις. Αλλα τις 3 πρωτες θεσεις τις εχουν σιγουρα αυτα!

Aνοιξε πολλ ΤΩΡΑ. :blues:

Αχαχαχ γουστάρω, να δούμε και τον μέσο όρο ηλικίας true maidenαδων εν έτη 2010…

Το Battle Hymns δεν μου άρεσε καθόλου, εκτός από το battle hymn όλα τα άλλα τραγούδια ήταν σκατά κατά την άποψη μου

Γειά σου ρε πατάτα

μου αρέσει που λέει οτι είναι σκατά.! δεν λέει δεν τα έπιασα, δεν μου εκατσαν καλά, περίμενα κάτι άλλο…αλλά, ήταν ΣΚΑΤΑ.!

Εμένα ακόμα περισσότερο μ’ αρέσει ότι δια της εις άτοπον απαγωγής προκύπτει ότι θεωρεί ΣΚΑΤΑ το Dark Avenger (to name only one).

Σιγά το κομμάτι ρε. Έχει κι έναν βλάκα κάπου στη μέση που λέει μια ιστοριούλα και μετά ο άλλος ουρλιάζει. Βλακίες.

Δεν το χα σκεφτεί έτσι.

Πατάτα άνοιξε μας κι άλλο τα μάτια :!:

Βασικά μια χαρά το’πε το παιδί. Διευκρίνησε ότι είναι “κατά την άποψή του”. Κ εσείς παίδες ένα δίσκο μπορείτε να τον πείτε σκατά κ απόσκατα - διευκρινίζοντας το “κατά την άποψή σας”… Έχουμε ακούσει κ ακόμα πιο μηδενιστικές κ ακραίες απόψεις εδώ μέσα [-X

ναι αλλά εδώ πάνω γράφει Το αλμπουμ-μεγαθήριο που άκουσα κ δν μ έκανε καθόλου εντύπωση…
αυτός το πήγε στο άλλο άκρο…σκατά+1 κομμάτι

δεν είναι κακό να μην αρέσει κάτι ή να μην κάνει εντύπωση …και εγώ το έχω πάθει με κάμποσα άλμπουμ που ίσως άλλοι να τα εχουν ψηλά…
αλλά αλμπουμ-μεγαθήριο που να μου έχει φανεί σκατά δεν έχω ακούσει…

δεν είπε κανείς ότι πρέπει να συμφωνεί με τους άλλους…δεν θα ειχε φάση ετσι

Γενικά αυτό είναι το περιττό μέρος κάθε ποστ. Το θέμα είναι ότι ο καθένας λέει την άποψή του και, αν το τραβάει ο οργανισμός του, αναλαμβάνει την ευθύνη να φάει και την ανάλογη γιούχα :!:

επίσης του την λέμε γιατί έχει πηδήξει το φόρουμ στα σεξουαλικά μηνύματα:p

Ασχετο αλλα μετα απο καιρο ειδα τα μουσικα θεματα του φορουμ8)
Εχει πλακα που το somewhere τοτε αλλα και πολλα χρονια μετα(δες αποψεις συντακτων χαμερ) δεν θεωρουνταν κορυφαιο και σιγα σιγα ολη η κοινη γνωμη εχει αλλαξει…Σε αντιστροφη πορεια το number of the beast…

Screaming for Vengeance απο priest.
Παιδι της επαρχιας, ραδιο μηδεν, ιντερνετ μηδεν αρα αγοραζαμε οτι ελεγε το Χαμμερ. Να σου τα δεκαρια στις δισκοκριτικες, να σου οι πομπωδεις χαρακτηρισμοι, αιωνιο διαματι κλπ…
Και παει ο μικρος τοτε made in hell 21 κα επενδυσει το δεκαχιλιαρο της συνταξης του παππου του στο αλμπουμ αυτο… αρχιδιααααα!

Αν και ειχε ηδη στη συλλογη του ολα τα αλμπουμ που προηγηθηκαν κ τα ειχε λιωσει, αυτο το ακουσε 2 φορες και μετα το αφησε να μαζευει σκονη.

  1. “The Hellion” 0:41
  2. “Electric Eye” 3:39
  3. “Riding on the Wind” 3:07
  4. “Bloodstone” 3:51
  5. “(Take These) Chains” 3:07
  6. “Pain and Pleasure” 4:17
  7. “Screaming for Vengeance” 4:43
  8. "You’ve Got Another Thing Comin’"5:09
  9. “Fever” 5:20
  10. “Devil’s Child” 4:48

Δηλαδη εσεις τα παραπανω τραγουδια τα λετε κλασσικα; Βαζουμε στην ακρη το 2 το 3 το 7 και το 8 και τα υπολοιπα χαρισμα σας.