Το αλμπουμ-μεγαθήριο που άκουσα κ δν μ έκανε καθόλου εντύπωση

Δεν ξέρω. Για πες το να δούμε τί θα πω. :vibrate:

Δεν παιζω τωρα.

Εχει περασει απο 12 και θα πεσει Παναγια. :lol:

You can only try :twisted:

εμενα γενικα μου εκανε λιγη εντυπωση το crack the skye των mastodon που ειχε αποθεωθει απο τον τυπο…ήμουν ο μόνος αραγε?:-k

ί[SPOILER]σως φταιει οτι δεν έχω ακουσει πολυ τα πιο παλια των mastodon:-s[/SPOILER]

Εμένα μου άρεσε, παρόλα αυτά Remission και Leviathan παραμένουν τα αγαπημένα μου. Ρίχτους μια πιό προσεκτική αυτιά.

Αλμπουμ μεγαθηριο οι Mastodon λοιπον.

Ο μοντιεεε.

( να τους φερουν και φετος στο Sonisphere, να δημιουργησουν απιαστο ρεκορ στην κατηγορια ‘‘μας σπρωχνουν με το ζορι ως σοβαρη,γαματη μουσικη βαζοντας μας σαππορτ σε μεγαθηρια, και καθε συναυλια μας ειναι πιο τραγελαφικη απο την προηγουμενη’’)

ΠΟΛΥ ΑΝΕΤΑ φιλαράκο.
Και ποιόν θες να σπρώξουνε δηλαδή, τους μέηντεν;:lol:

ε οι μεηντεν στα λαηβ δεν πατωνουν.

μπορώ να πω πάντω εύκολα οτί το defenders είναι πολλες κλάσεις ανώτερο από το screaming! άσχετα αν το screaming πλασάρεται ως τερμα δισκάρα και κλασσικούρα.

^^ συμφωνώ με τον αποπάνω κι εγώ το προτιμώ άπειρα (προφανώς χωρίς να θεωρώ ότι το σκρήμιν είναι και καμιά πατάτα εννοείται), αν και απ’όσο ξέρω, όταν βγήκε το ντιφέντερς κάποιοι μίλησαν για ‘αντιγραφή’, ‘ξαναζεσταμένο φαϊ’ κλπ, αλλά τελικά πήραν τα @@ μου :smiley:

Η φράση “το Defenders Of The Faith είναι κλάσεις ανώτερο από <βάλτε_όποια_80ς_χέβι-μέταλ_δισκάρα_θέλετε>” ισχύει στο 99% των περιπτώσεων.

Οπότε δεν ξέρω τι συζητάμε ακριβώς.

plus one

χαζεύοντας προηγούμενα post ,είδα οτί κάποιος είπε οτί το battly hymn είναι αηδία???:?:?:?:?:?:?:?#-o#-o#-o#-o

Δεν ήταν κάποιος! Ήταν ο ΠΑΤΑΤΑΣ!!!

Εδώ βρίσκεται η αλήθεια. Αρκουδέηδες.

We are…defenders of the faith… Έπος και όποιος δεν γουστάρει να βάλει τα μουστάκια εκεί που ξέρει . δεν θα τα ισοπεδώσουμε όλα…

Είμαι έτοιμος να δεχθώ τα πυρά…Ποτέ δε τρελλάθηκα ιδιαίτερα με το And justice for all :smiley:

Με το defenders θα συμφωνησω. Παααρα πολυ καλυτερο απο το screaming.

O πιο αγαπησιάρικος Metallica δίσκος. Αν υπήρχε και το μπάσσο του Burton κάπου εκεί θα μιλούσα για ένα all-time-classic album.

Γενικότερα το death metal δεν το πολυακούω, τα κλασσικά all around τα έχω δοκιμάσει, και όμως οι Death δεν μου αρέσουν καθόλου. Τι Symbolic μου έχουν βάλει να ακούσω, τι Human, απλώς “δεν το έχω”.
Μουτζώστε ελεύθερα :stuck_out_tongue:

Οχι και γω μαζί σου, δεν μ’αρέσουν οι Death.


Εννοείται ότι το Defenders είναι στα 3 καλύτερα Priest και το καλύτερο στα 80’ς.