Το αλμπουμ-μεγαθήριο που άκουσα κ δν μ έκανε καθόλου εντύπωση

Δεν νομιζω να ανεφερε κανεις τπτ AC/DC ποσο μαλλον κανα Back in Black,Highway to Hell ή Dirty Deeds?!!

Λοιπον εχουμε και λεμε :

Bon Jovi - Slippery when wet

Metallica - Master of Puppets

Death - Symbolic

Judas priest - Painkiller (εξαιρώντας το painkiller,Night crawler και all guns blazing) ]

Judas priest - Turbo . Β Α Ρ Ε Τ Ο εκτος απο το parental guidance !

Οτιδήποτε Rotting Christ

Oτιδηποτε WASP

Συγκεκριμένα για τραγούδι Iron maiden - Powerslave

Συμφωνώ.

Άντε, ας τα ακούσω κι εγώ.
Iron Maiden-Seventh Son of a Seventh Son. Μ’ αρέσει, το γουστάρω κάργα κιόλας αλλά δεν είναι το be all, end all των Maiden που το ανεβοκατεβάζουν όλοι. 9 στις 10 φορές θα προτιμήσω να βάλω Somewhere in Time ή Piece of Mind. Ομοίως και με Powerslave, μόνο που εκεί κάποια κομμάτια δεν τα μπορώ καθόλου.

Judas Priest-Painkiller. Δισκάρα ατελείωτη, δεν είναι ότι δεν μου έκανε εντύπωση κάποτε, αλλά σχεδόν ποτέ δεν είναι αυτό που θα βάλω, προτιμώ τα πιο παλιά, είτε 80’s έιτε 70’s.

Θα αναγνωρίσω ότι κάποια κομμάτια είναι growers αλλά μέχρι εκεί. Σκίσου και ξανάκου το. :stuck_out_tongue:

  1. ξανάδωσε μια προσπάθεια.
  2. το νικ μου το βλέπεις?? είσαι σιγουρος οτι το άκουσες και δεν σου άρεσε? (επισης δεν ειναι μεγαθήρια ολα τα άλμπουμ των wasp…ειπαμε)

*για τα υπόλοιπα δεν λεω κάτι. θα σε βασανίσουν οι υπόλοιποι του φόρουμ :stuck_out_tongue:

Καλα δεν ειναι και τοσο ευκολο αλμπουμ το Symbolic.

βασικά ποιά είναι τα άλμπουμ[B] μεγαθηρια[/B] που σου καναν εντυπωση, για να δω ρε παιδι μ (εκτορ_)

ε καλα. Slippery when wet δεν είναι, αλλά σιγά το δύσκολο άλμπουμ

Aυτο που λεει ο κριμσον. Ο,τι πιο ευκολο για να μπει καποιος στο death τουλ για μενα.
Human , Individual απειρως πιο “δυσκολα”.
Και εννοειται τα αμιγως death για καποιον που δεν ακουει το ειδος ειναι πιο δυσπροσιτα απο το Symbolic

Στο death metal μπαινεις κατευθειαν με Scream Bloody Gore,Altars Of Madness,
Left Hand Path και αν αντεξεις-αντεξες :smiley:

Παντως το Symbolic αν δεν εχεις ακουσει τεχνικη ακραια μουσικη πιο πριν,δυσκολο
με φαινεται.Οκ το ομοτιτλο ειναι χιτακι και το ξερουν και οι πετρες.
Τα αλλα ομως ?

Μπορει να κρινω απο τον εαυτο μου που το ακουσα χωρις να εχω ακουσει καθολου ακραια μουσικη, τι να σου πω…

εγω δεν άκουγα τίποτα έξω απο κλασικό τρίπτυχο heavy-power-progressive αλλά μόλις άκουσα το Symbolic βρήκα την χαρά μου. άνετα απο τα πιο εύκολα ακραία(!!!*) άλμπουμ.
το ειχα ξαναγράψει κάπου εδω μεσα, οτι αυτο ειναι το άλμπουμ που δίνεις σε κάποιον που δεν εχει επαφή με τέτοια μουσική.

*με τον καιρό εχω χάσει την επαφή με τον όρο ακραίο μεταλ. ουτε που μπορώ να σκεφτώ ποιο ειναι το όριο για να μπορείς να χαρακτηρίσεις κάτι ετσι.\

edit. λολ. το ιδιο λεει και ο απο πανω

toxicity και γενικά οι soad.τους αναγνωρίζω σαν μουσικούς,αλλά η μουσική είναι συναίσθημα και εκεί δεν με έχουν “πιάσει”,ενώ με έχουν συγκινήσει μπάντες που ίσως να μην είναι τόσο δημιουργικές/ταλαντούχες.Η κατεύθυνση των Christ από το "sanctus…"και μετά,ενώ αρέσει στους περισσότερους οπαδούς,δεν μπορώ να πώ ότι με έχει ενθουσιάσει τόσο.ειδικά το “aealo” στην αρχή δυσκολευόμουν να το συνηθίσω,ήταν λίγο τέρμα το κοντράστ σε όλη την διάρκεια,αν χαμήλωνε λίγο ίσως…

Apetite for Destruction , Back in black , highway to hell , high voltage , dirty deeds done dirt cheap , powerage(!) , blow up your video , among the living , fistfull of metal , black sabbath , sabbath bloody sabbath , paranoid , ride the lightning , kill em all , rust in peace , cowboys from hell , crimson glory , holy diver , land of the free , keeper of the seven keys 1,2 , walls of jericho , british steel , black mountain side , dr feelgood , orgasmatron(περισσοτερο απο overkill) , dark side of the moon , ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα queen , διαφορα Rolling stones , Πολλα διασπαρτα Doors , Rage against the machine , Toxicity , και ενα μιξ - system of a down , steal this album , hypnotize - mezmerize .

Βασικα αυτα κυμμαινονται και στα αγαπημενα μου οποτε λογικο να τα θεωρώ και μεγαθήρια και να τα προτιμάω !

@crimson idol , τωρα για το βραδυ θα ακούσω μια το συμπόλικ και θα σου πω αν αλλαξε λιγο η γνώμη μου . Για WASP εχω γυρω στα 25 τραγουδια τους σκορπια και ολα μου εβγαζαν μια συγχιση , μια μαυρίλα . εδω ειναι αυτα πες μου καμια 10αρια να τα ακουσω 1-2 φορες :

[SPOILER]
[B]Animal (fuck like…) [/B]
B.A.D.
Ballcrusher
Blind in Texas
Cries in the night
Fistfull of Diamonds
Hellion
[B]I wanna be somebody [/B]
Jack action
LOVE machine
missisipi queen
on your knees
running wild in the streets
School daze
Sex Drive
Sleeping in the fire
the flame
the last command
the torture never stops
Tormentor
[B]Widowmaker[/B]
Wild child

το Wild Child το συχαίνομε
τα bold μου εχουν “μεινι” απο 1-2 ακουσματα ολων των κομματιων
[/SPOILER]

Δεν υπάρχει σωτηρία για σένα νέε μου.

Εννοεις δεν σου εκαναν εντυπωση???

Μαζέψτε τον

“The Titanic Overture” ? 3:23
“The Invisible Boy” ? 4:04
“Arena of Pleasure” ? 4:06
“Chainsaw Charlie (Murders in the New Morgue)” ? 7:36
“The Gypsy Meets the Boy” ? 4:08
“Doctor Rockter” ? 3:43
“I Am One” ? 4:27
“The Idol” ? 8:40
“Hold on to My Heart” ? 4:14
“The Great Misconceptions of Me” ? 9:29

όλο το crimson… 10 είναι. είδες? :stuck_out_tongue:
να το ακούσεις αλλη μέρα με προσοχή απο την αρχή και με στίχους.αν δεν νιώσεις γίνονται και επιστροφές χρημάτων

προς αποφυγή παρεξιγήσεων αυτα που εγραψα ειναι αλμπουμ που θεωρώ μεγαθήρια επειδή ρωτησε ο worst enemy . Οχι οι queen Μου αρεσουν παρα πολυ

@Crimson Idol

θα δοκιμάσω και θα σου πω

προς το παρόν σαπίζω τον εγκέφαλο μου με το symbolic . :):!:

Ειπα και εγω QUEEN και ουτε ενα!! να ηταν ACDC πιο φυσιολογικο μου ακουγεται…

μουφες ολα. δεν ειμαστε με τα μεγαθηρια