Το αλμπουμ-μεγαθήριο που άκουσα κ δν μ έκανε καθόλου εντύπωση

Απόλυτο δίκιο. Νομίζω πως πρόκειται για παγκόσμια συνομωσία τύπου «ας λέμε όλοι ότι μας αρέσει, να δούμε τί θα γίνει». Αλλά δεν μπορεί. Μια μέρα κάποιος από όλους θα ακούσει το άλμπουμ και θα μεταμορφωθεί σε Dan Brown.

Τα 2 πρωτα δεν τα σχολιαζω… :stuck_out_tongue:

Στο 3ο συμφωνω ομως, παρολο που δεν νομιζω οτι θεωρειται κλασσικο αλμπουμ.

Τι σκατά λέτε?

Αστεία άποψη.

ποπο έγραφα το πρωί πρόοδο και μ το απαυτόσατε το θρεντ !
πάντως δν περίμενα να έχει τόσο απήχηση. O:)
μέχρι τώρα τα μεγαλύτερα θύματα είναι O:M & Reign in Blood .

συνεχίστε έτσι καταργήστε είδωλα για να πάμε μπροστά !:twisted:

η αλήθεια είναι πως με μερικά π είδα (Rust in peace,etc.) έχω καραφλιάσει
(τζάμπα το ραντεβού για κούρεμα π έκλεισα για την Παρασκευή)

να πω πως δν έχει νόημα να βάζεις δισκογραφία από συγκροτήματα γτ το θρεντ μιλάει καθαρά για άλμπουμ ! (η πρώτη λέξη είναι ρε γαμώτο !! #-o )

:band:

:lol: πώς τα λες πώς τα λες

Πάντως το να μην αρέσει σε κάποιον έστω ένα άλμπουμ από Pink Floyd, επειδή είδα κάτιι Νταρκ Σάιντ οφ δε Μουν ή Ζέππελιν, είναι σαν να μην του αρέσουν οι πατάτες τηγανιτές.

Ή απλά ακούει αποκλειστικά ΧΕΒΙ ΜΑΙΤΑΛ και καφρίλες, οπότε δεκτό. :stuck_out_tongue:
Είναι μαθηματικά βέβαιο ότι ΠΡΕΠΕΙ να του αρέσει κάτι απ’αυτά, πώς το λένε. :stuck_out_tongue:

Ντάξει ε ακόμα και να μην γουστάρει κανείς όλο το Number of the Beast (όπως εγώ) και να του φαίνεται κομματάκι υπερεκτιμημένο (όπως σ’εμένα) ε αν τ’αρέσουν έστω και λίγο οι Maiden δεν γίνεται να μην ανατριχιάζει στο Children of the Damned ας πούμε. Και έχει και 22 Acasia Avenue, Prisoner, Hallowed Be Thy Name να πούμε. Ντάξει το χαλάνε εκεί πέρα τα Gangland, Run To The Hills (για μένα το πιο υπερτιμημένο κομμάτι απ’όσα έχω υπόψη μου σε άλμπουμζ κλασσικού μέτσαλ) και το Invaders. Ψιλά γράμματα! :stuck_out_tongue:

Στους Μετάλλικατς που λέτε για μένα το Ride βλέπει την πλάτη των Master, Justice και Kill The Mall (;p) ANETA. Mη σας πω ότι μ’αρέσει περισσότερο το Black Album. Κι όποιος διαφωνεί … lightning θα τον κάψει :stuck_out_tongue:

Και για να μην ξεχνιόμαστε …

[SIZE=“1”]Μεγάλο άλμπουμ το O:M αλλά το ματς SFAM - O:M ξεκινάει με handicap 6-0[/SIZE]

:p:p

οσον αφορα το Ο.Μ…να συμφωνησω απτην αποψη και μονο υπερτιμησης…ναι ειναι μεγαλο αλμπουμ…αλλα οχι τοσο οσο το παρουσιαζουν…δεν το ισοπεδωνω ομως…και για μεταλικα…απλα πιστευω πως το ride the lighting Ποιοτικα ειναι 1 δις φορες ανωτερο του Μαστερ και κριμα που δεν εχει την αξια που χουν δωσει στο μαστερ…ειμαστε καλτ εμεις ομως.

Manowar - Into Glory Ride
Ac/Dc - Highway to hell

Για Metallica που αναφερεται το Master Of Puppets θεωρω οτι ειναι οτι καλυτερο εχουν κανει, το Ride The Lightning ειναι το αμεσως επομενο καλυτερο και μετα Black Album για μενα. To Master Of Puppets νικαει στα σημεια το Ride The Lightning και θα το εξηγησω. Ολα τα τραγουδια και στα 2 αλμπουμ ειναι ενα και ενα με πιο αδυναμο του Master Of Puppets το Damage Inc., το Ride εχει 2 αδυναμα το Trapped Under Ice και το Escape και επισης το Master εχει μια μεγαλυτερη συνοχη και ειναι πιο ωριμο πιστευω. Απο εκει και περα σε αυτο το thread ολα τα αλμπουμ που θα αναφερθουν ειναι λογικο και αναμενομενο για τους περισσοτερους εδω μεσα να ειναι απο τα αγαπημενα τους. Εγω να προσθεσω οτι απο τα πρωτα των Manowar που μου αρεσουν πολυ, θεωρω το Into Glory Ride, το πιο υπετιμημενο, προτιμω 1000 φορες τα Battle Hymns και Hail To England, τα οποια λατρευω… Επισης δεν τρελαινομαι και για το Cowboys From Hell απο Pantera. Χωστε τωρα…

το Escape και το trapped under ice πιστευω ειναι πολυ υποτιμημενα…ειδικα το Escape…

Τα τσούξαμε Δευτεριάτικο;

Το ΟΜ, αρέσει-δε αρέσει, είναι μουσική μεγαλοφυία σε όλα του. Ούτε υπερτιμημένο, ούτε τίποτα. Μην πω ότι είναι υποτιμημένο, από την άποψη ότι η ταμπέλα μέτσαλ το περιορίζει.

Σιχαίνομαι το Empire, δε μπορώ το Βlack Album.

Ρε συ θεωρω οτι ειναι ενα κλικ πιο κατω απο το επιπεδο των υπολοιπων, δεν ειπα οτι δεν μου αρεσει.

@papardelas Αυτα και αν ειναι πιο κατω σε επιπεδο σε σχεση με το υπολοιπο αλμπουμ. Δεν ειναι κακα τραγουδια, απλα ολα τα αλλα ειναι πολυ, πολυ καλυτερα…

Το Trapped under ice είναι έπος

το escape φιλε είναι ΜΥΘΟΣ απλά.Έπος δηλαδή δεν έχω λόγια…
απλα δεν το πολυ έπαιξαν και ξεχάστηκε

Χαχαχα! Ρε παιδί μου, τι θες να μου πεις; Για λάθος χρήση της λέξης “απογοήτευση”; ΟΚ, το δέχομαι. Δεν είχα ακούσει τίποτα πριν από Queensryche, ούτε από At the Gates. Από Slayer είχα ακούσει το South of Heaven. Θες και με βάση το είδος να σου πω; Δεν ξέρω, μετράνε Fates Warning, Dream Theater, Dark Tranquillity, In Flames, Metallica, Megadeth (όλα πλην Fates Warning, αγαπημένα μου συγκροτήματα); Αν όχι, την πάτησα!

Εγώ πάντως αν μου πει ο Bleeding History πως θα πάμε σε πάρτυ με Τσέχες κι ότι θα τις πάρουμε παρτούζα και τελικά βρεθούμε να τραβάμε μαλακία με το “Αγρότισσα μόνη ψάχνεται”, απογοητευμένος θα νιώσω…

Αφού ειπώθηκαν τα Operation Mindcrime και Black Album η δουλειά μου εδώ έχει τελειώσει…

[B]dream theater.

η ‘κυτταχτε ποσο γαματα παιζω το 44 εκατοστων καυλι μου’ μπαντα

οκ εχετε τεραστιο πουλι ολοι σας , αλλα ελεος μην γαματε τοσο :wink:[/B]

(bleeding , αυτο το ποστ ειναι για σενα , σου δινω πρωτη υλη για καφροσυνομιλιες :stuck_out_tongue: )

θα ελεγα λοιπον να γινει κατι, οσοι βρισκετε βαρετο ή και υπνο ή και ανεμπνευστο ή το οτιδηποτε το Ο:Μ, να το βαλετε τωρα να παιζει, να διαβασετε τους στιχους του χωρις να κανετε τπτ αλλο στο σπιτι. επιτρεπω ενα ουισκακι και κουβερτουλα στον καναμπε. και μετα απο μιαμιση ωρα ελατε εδω να μιλησουμε και ν’ ακουσουμε τις αποψεις και τα επιχειρηματα σας, σεβαστα ολα, αρκει να ειναι ουσιαστικα. δεχομαστε και μετανοημενους, τους οποιους και θα αγκαλιασουμε.

Προσοχή! Ο αποπάνω έχει δόλειους σκοπούς!!! Ό,τι και να κάνετε κυρίως ΜΗΝ διαβάσετε τους στιχους και την ιστορία. Η μουσική παλεύεται, η “πλοκή” με τίποτα…