Θέσεις εργασίας-πληροφορίες

ναι αν μπορείς στείλε ενα Mail να επικοινωνήσει ο κολλητός μου.

Ειχα απαντηση απο γνωστη ΙΤ εταιρια για εργασια στην κεντρικη Ευρωπη (εχει σχεση με data entry, εξυπηρετηση πελατων, credit check, κλπ).

Ο μισθος ειναι negotiable. Σκεφτηκα να τους πω οτι δεν εχω καποιο συγκεκριμενο figure στο νου μου και να τους ζητουσα ενα price range λεγοντας τους πως ειμαι flexible, μα και παλι το σκεφτομαι…

Εεε, μπορεί ναναι χαζή ερώτηση, αλλά γκουγκλαρες; Δε θασαι ο πρώτος σαυτη τη θέση.

Ειμαι σιγουρος και μαλλον η δικη μου ερωτηση ειναι χαζη μα ετσι κι αλλιως δεν βλεπω να εγκαταλειπω το Λονδινο χωρις κανενα σοβαρο αντικρυσμα. Το μονο που με προβληματισε ειναι η εταιρια γιατι ειναι η κορυφαια παγκοσμιως. Εκει κολλησα.

ε αυτο ρωταω, γκουγκλαρες να δεις μισθους να ξερεις αν πρεπει να ασχοληθεις;

Ναι, ηταν το πρωτο πραγμα που εκανα. Απλα ηθελα και μια 2η γνωμη.

ε το φανταστηκα, γιαυτο λεω χαζη ερωτηση.

Μπαη δε γουεη, και αν δε θες δεν απαντας, γιατι ειναι non of my fucking business, αλλα εχεις κατι που σε κραταει λονδινο; ειναι καποιος συγκεκριμενος λογος που δεν θες/μπορεις να φυγεις;

Γω θα ηθελα να ημουν οσο πιο μακρια μπορω απο την πολη αυτη. Πολυ δυσκολο να στησεις ικανοποιητικο επιπεδο ζωης χωρις decent και σταθερο εισοδημα και γενικα ενα χαοτικο μερος.

my 2 cents

δες τι μισθοι παιζουν στην αντιστοιχη πολη κ σε αντιστοιχες θεσεις κ ζητα ενα +15% από το upper limit του window

γενικα παροτι οι HRάδες ρωτάνε για να σε ψαρώσουν τι λεφτά θες, το να ξέρεις τι ψάχνεις κ επαγγελματισμό δείχνει, κ σε αξιολογούν καλύτερα κ φυσικα εχεις περισσοτερες ελπιδες να παρεις παραπανω λεφτα. ακομα κ αν τελικα κλεισετε σε λιγοτερα, θα ξερουν οτι θες παραπανω κ θα το σημειωσουν για ενδεχομενη αυξηση αν πας καλα

γενικα ζητας καπως παραπανω απο αυτα που θες, καθοτι τελικα θα πεσεις για να κλεισετε. το negociable μην το πεις a priori. αν δεν τους αρεσει το ποσο που ζητας θα σου πουν “εγω τοσα δινω” κ εκει το βλεπεις…

Ναι αυτο σκεφτομαι να κανω αν και απο τωρα γνωριζω πως θα παρω αρνητικη απαντηση γιατι ειμαι 40 φευγα με καμια εμπειρια στον τομεα, και γιατι στην τελικη να μην παρουν εναν πιτσιρικα και να βολευτουν καλυτερα. Για αυτο μου φαινεται παραξενο που ενδιαφερθηκαν.

Ιασωνα εκφρασου ελευθερα.

Επειδη μιλησα μαζι τους, απο οτι καταλαβα για αυτην την θεση δεν χρειαζεται εμπειρια, τα μαθαινεις ολα εκει. Βρισκεται στην Σλοβακια (Μπρατισλαβα).
Με 850 περναει καποιος μια χαρα εκει, απλα δεν κανει αποταμιευση.
[B]
Η απαντηση που πηρα ηταν για 1000 ευρωπουλα γιατι ειναι entry level. [/B]
Δεν αφηνω το Λονδινο για τοσα. Ισως αν ημουν 20-30 αντε 35 η αν ημουν Ελλαδα.

Anyway αν εχετε καποιον γνωστο που ειναι ανεργος, μιλαει Αγγλικα, καλα Ελληνικα (που φανταζομαι σχεδον ολοι μιλαμε lol), εχει γνωσεις υπολογιστη (ms word κλπ) και μπορει να ενδιαφερεται, η θεση παραμενει ανοιχτη και μου ειπαν πως δεχονται applications αλλα για λιγες μερες ακομα.

[U][B]Οποιος ενδιαφερεται, του στελνω email επικοινωνιας[/B][/U]

ΕΔΙΤ
Ειναι σχεδον πανω στα συνορα Σλοβακιας - Αυστριας, 50/60 χλμ απο Βιεννη.

Δυο ατομα ενδιαφερθηκαν. Food for thought.

τι food for thought;Εγω περιμενα και πολλα περισσοτερα με τοση ανεργια

Αυτο λεω και γω!

Σκέψου όμως πόσοι κατέχουν το αντικείμενο, πόσοι ενδιαφέρονται για συγκεκριμένη εργασία σε εξωτερικό και πόσοι έχουν τη δυνατότητα και θέληση να πάνε Σλοβακία (αν και έχω ακούσει τα καλύτερα για τις Σλοβάκες… ένα κίνητρο παραπάνω για τους άντρες :roll: )

συνέλθετε μερικοί. food for thought οτι δεν έτρεξαν ορδές να πάνε στην σλοβακια για δουλειά?

crimson με τοσο μεγαλη ανεργεια οπουδηποτε θα πας για να επιβιωσεις…προφανως ομως δεν τιθεται θεμα επιβιωσης