ΗΡΑΚΛΗΣ

Παιδιά τι γίνεται έμαθα ότι ανέλαβε ο κύπριος Παντελή την ομάδα?
Ισχυέι?

Για αυτοκριτική.
"Και ξαναλεω: μπορει οι πραγματικοι οπαδοι του Ηρακλη να μην θελουν τον εμπλεκομενο στα στησιματα Ψωμιαδη, αλλα ειναι ατοπο να ζηταει καποιος τα ρεστα απο την διοικηση ή τον κοσμο του Ηρακλη απο τη στιγμη που αποδειχτηκε οτι ολοι οι προεδροι της νεας παραγκας (δηλαδη οι μισες ομαδες) ηθελαν με δολο να ριξουν τον Ηρακλη, ωστε να κρατησουν τα τσιρακια τους στην κατηγορια. Και αφου δεν το καταφεραν ετσι, τον εριξαν δηθεν για λογους χαρτιων.
Ειπαμε με το σταυρο στο χερι να παμε, αλλα οχι και να ανεχτουμε αυτη την κοροιδια και τον πολεμο απο τα λαμογια… "

πήρατε μετιν ε?? να μας τον προσέχετε.!! δεν ξέρω πόσο θα βοηθήσει(ειδικά για την σουπερ λιγκα), αλλά είναι μεγάλος ποδοσφαιριστής

λογικα στην football league θα καταληξουμε, το εχει παρει προσωπικα πανω του το στολιδι του ελληνικου ποδοσφαιρου, αλλα ‘νταξ’, πρεπει να ειναι ο 5ος επαγγελματιας παικτης στο ροστερ αυτην την στιγμη, οποτες παντου θα ναι χρησιμος :stuck_out_tongue:

[B]Μετίν: “Ακύρωσα τη συμφωνία με τον Ηρακλή”[/B]

Αυτό που φοβόντουσαν οι φίλαθλοι του Ηρακλή έγινε πραγματικότητα. Το πρώτο μεγάλο ναυάγιο του Αντρέα Παντελή πήρε σάρκα και οστά πριν από λίγες ώρες, με τον Τουμέρ Μετίν να ακυρώνει την προφορική συμφωνία που είχε με το “γηραιό”.

Ο Τούρκος επιθετικός, μιλώντας στο Contra.gr παραδέχτηκε πως πλέον η συμφωνία με τον Κύπριο επιχειρηματία δεν ισχύει, λέγοντας: “Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι η συμφωνία μου με τον Ηρακλή ακυρώθηκε. Δεν ισχύει πλέον. Δεν μπορώ να πω κάτι άλλο. Ξέρω ότι το όνομά μου γράφεται για πολλές ομάδες καθημερινά, ωστόσο επίσημα δεν μπορώ να πω κάτι. Το μόνο επίσημο είναι πως έχω ακυρώσει την συμφωνία με τον Ηρακλή”.

Η εξέλιξη αυτή κάθε άλλο παρά ικανοποίησε τον Αντρέα παντελή, ο οποίος στην πρώτη του μεταγραφική βόμβα που επιθυμούσε για τον Ηρακλή, μάλλον εκτέθηκε.

Οι λόγοι που η συμφωνία ανάμεσα στις δύο πλευρές ακυρώθηκε δεν έγιναν ακόμα γνωστοί. Πάντως πληροφορίες θέλουν τον Μετίν να έχει δεχτεί δελεαστική πρόταση από την Κέρκυρα.

στο άρθρο δεν λέει κάτι, αλλά εδώ λαρισα ακούγεται οτι του έδινε συνέχεια νέες ημερομηνίες στην υπογραφή του συμβολαίου ο παντελη, και δεν άντεξε άλλο.

[B]Η συγκινητική επιστολή του τεράστιου Χοσέμι[/B]

Σε μία εποχή που παίκτες οι οποίοι μεγάλωσαν μέσα στον Ηρακλή, ρίχνουν μαύρη πέτρα πίσω τους, ο Χοσέμι δείχνει σε όλους αυτούς γιατί τον λατρεύει ο κόσμος. Με αφορμή τη λύση της συνεργασίας του με την ΠΑΕ Ηρακλής, έστειλε την ακόλουθη επιστολή.

"Καρταγένα 9/8/2011

Με αυτήν την ανακοίνωση θα ήθελα να ενημέρωσω τον κόσμο του Ηρακλή οτι χθές 8/8/2011 ο εκπροσωπός μου στην Ελλάδα ήρθε σε επίσημη συμφωνία με τον πρόεδρο του Ηρακλή κ. Ανδρέα Παντελή για τη λύση του συμβολαίου μου.
Δυστυχως δεν μπορεσα να κρατησω την υποσχεση που ειχα δωσει στον κοσμο του Ηρακλη στη συγκεντρωση που ειχα παρευρεθει οτι θα ειμαι και την επομενη σαιζον στην ομαδα αλλα δεν παυει να ειμαι ενας απο εσας.

Η αγαπη και η εκτιμηση που πηρα καθ’ολη τη διαρκεια της χρονιας με εκανε να αισθανομαι οπαδός του Ηρακλή και πιστεύω οτι σεβαστηκα την ομαδα και τον κοσμο της δίνοντας το 100% των δυνατοτητων μου εντος και εκτος γηπεδου.
Θα μπορουσα να πω πολλά αλλα δεν θα το κανω γιατι βλεποντας πισω δεν μπορεις να πας μπροστα.
Θελω να ευχαριστησω ολον τον κοσμο του Ηρακλη για την απιστευτη αγαπη και αναγνωριση που εισεπραξα η οποια ηταν κατι το οποιο δεν περιμενα οταν αρχιζα αυτο το ταξιδι,ελπιζω με την αποδοση μου να την ανταπεδωσα, τους προπονητες μου για την πολυ καλη συνεργασια που ειχαμε ,τους συμπαικτες μου γιατι παρ’ολα τα προβληματα κατα τη διαρκεια της χρονιας μειναμε ενωμενοι και κρατησαμε την ομαδα στην Superleague, ιδιαιτερα ενα μεγαλο ευχαριστω στον αρχηγο της ομαδας τον Τασο γιατι με βοηθησε να προσαρμοστω πολυ γρηγορα στο ελληνικο ποδοσφαιρο και ελπιζω να μεινει κοντα στον Ηρακλη γιατι αγαπαει αυτην την ομαδα αλλα φυσικα και ολα τα παιδια,τον κ.Φαναρα και ολους οσους γνωρισα.

Ειδικα οφειλω να ευχαριστησω τον κ.Ανδρέα Παντελή ο οποιός μετα απο καποιο διαστημα αδιαφοριας εδω λυσεις αμεσα σε καποια προσωπικα μου θεματα.Απο τις συζητησεις μαζι του και με την εμπειρια μου θεωρω οτι ειναι ενας ανθρωπος καταλληλος να ηγηθει του Ηρακλη και ελπιζω να φερει την ομαδα εκει που της αξιζει και εκει που την ονειρευονται οι οπαδοι της .
Τελος θελω να ευχαριστησω τον φιλο μου Στεφανο Σαρατση για τις απιστευτες βραδιες που μας χαρισε και την φιλοξενια του.

Ελπιζω οι δρομοι μας να ξανασυναντηθουν συντομα και παλι.

Στηριξτε την ομαδα,στηριξτε τους ανθρωπους στην ομαδα γιατι μονο ενωμενοι μπορει η ομαδα να μπει στο δρομο των επιτυχιων.

Jose Miguel Gonzalez Rey-JOSEMI

Μεσα στη σαπιλα και την ψυχροτητα του συγχρονου επαγγελματικου ποδοσφαιρου, μονο αυτα τελικα αξιζουν.

Να’σαι καλα ρε γιγαντα, θα σε τιμουμε για παντα !

πρόβλημα με χαρτί? πέφτεις…στήνεις ματς? μένεις…

Να και μερικα ακομα σκιτσα για τον Ηρακλη :
http://www.iraklakias.com/?cat=1919

[I]Η Γήρανση ενός Ηρακληδέα μέσα σε ένα καλοκαίρι[/I], θεϊκή.!.

μέλος του Διαιτητικού Δικαστηρίου παραιτείται καθώς θεωρεί οτι τον κοροϊδεύουν με το να ακυρώνουν τον ρόλο του δικαστηρίου, με παράνομες και προαποφασισμένες λύσεις προς όφελος των ενδιαφερομένων…
και μετά από αυτό, ενω ξεκάθαρα μιλάμε για ακόμη μια παρανομία, η επο απειλεί τον ηρακλη ότι θα τον ρίξει στην γ΄εθνική.!!

ζήτω τα βαλκανια.!!

(μόλις πέσαν τα μαλλιά του πηλαδακη)

Μπουρδέλο το Ελληνικό πρωτάθλημα φίλε Crimson ούτε να ασχολείσαι δεν πρέπει…
Τι να πω…στον Ηρακλή βρήκαν να τα κάνουν τα ΜΟΥΝΙΑ

Συγγνώμη για τα μπινελίκια αλλά σαν φίλαθλος του Ηρακλή τα έχω πάρει άσχημα

Αντιγραφω εδω που ειναι και το καταλληλοτερο τοπικ:

μήνυση στην παε ηρακλης κάνει η επο λέει.:!: :lol2:
ρε αει στο διάολο…είστε όλοι απίθανοι…

:lol2:

[B]Βόμβες μεγατόνων από Σφυρή !!![/B]

[B]Η BlueArena επικοινώνησε με τον Γιώργο Σφυρή. Πρόκειται για το ένα από τα τρία μέλη του Διαιτητικού Δικαστηρίου. Τα όσα μετάφερε, θα πρέπει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να προκαλέσουν την επέμβαση εισαγγελέα. Παράλληλα δεν διστάζει να δείξει τον δρόμο της δικαίωσης του Ηρακλή.[/B]

"Οι απόψεις των μελών του Διαιτητικού διατυπώνονται μέσα από τις αποφάσεις μας. Εμείς είμαστε ένα ανεξάρτητο όργανο και θέλουμε να αποδώσουμε Δικαιοσύνη. Επαναλαμβάνω, ανεξάρτητο όργανο. Δεν επηρεαζόμαστε ούτε από κραυγές αγωνίας ανθρώπων που συμμετείχαν σε παραβατικές ενέργειες.

Περιμένω και εγώ το σκεπτικό της απόφασης με ιδιαίτερη αγωνία, για να δω τι θα γράψουν σε αυτό. Το καταστατικό της ΕΠΟ το αναφέρει ξεκάθαρα. Στο άρθρο 41, χαρακτηρίζει το Διαιτητικό ως Δικαιοδοτικό Όργανο Ανώτατου βαθμού.

Θεωρητικά, ο Ηρακλής έχει το δικαίωμα επαναπροσφυγής στο Διαιτητικό. Υπάρχουν όμως και άλλοι διέξοδοι δικαίωσης. Μπορεί να απαγορεύεται από τους κανονισμούς η προσφυή στα πολιτικά δικαστήρια, ωστόσο εδώ πρόκειται για μία ξεχωριστή υπόθεση. Υπεραιωνόβιες ιστορίες σπιλώνονται από συγκεκριμένες αποφάσεις.

Θα πρέπει να μην λησμονούμε ότι μιλάμε για την ίδια επιτροπή που εξέδωσε την απόφαση αφαίρεσης βαθμών από τον Ολυμπιακό Βόλου και την Καβάλα.

Ο καθένας αντιλαμβάνεται ότι λόγω συγκεκριμένων σκοπιμοτήτων, παρακάμπτεται το Δίκαιο. Δεν θα διστάσω να τις χαρακτηρίσω ΠΡΟΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ. Δεν είναι τυχαία όλα αυτά που συμβαίνουν το τελευταίο χρονικό διάστημα.

Θυμηθείτε την παρέμβαση του Αθλητικού Εισαγγελέα, ο οποίος λίγο πριν ξεκινήσει η εκδίκαση στην εφέσεων, χαρακτήρισε αναρμόδιο το Διαιτητικό, χωρίς να έχει καμία αρμοδιότητα επί του θέματος και ενώ υπάρχουν σε εκκρεμότητα αρκετές υποθέσεις τις οποίες ο ίδιος χειρίζεται.

Θυμηθείτε ότι ξαφνικά και εν μέσω πολλών ανοιχτών υποθέσεων, ο κ. Πιλάβιος γνωστοποίησε την απόφασή του να αντικαταστήσει όλα τα μέλη των πειθαρχικών επιτροπών. Και αυτό συνέβη μία ημέρα μετά την απόφαση που έλαβε το Διαιτητικό. Τυχαίο και αυτό;

Δεν μπορεί ο καθηγητής Αθλητικού Δίκαιου, κ. Μαλάτος, να χαρακτηρίζει το Διαιτητικό ως το Ανώτατο δικαστήριο και ένα κατώτερο όργανο (εφέσεων) να χαρακτηρίζει ένα ανώτερο (Διαιτητικό) ως αναρμόδιο.

Αύριο (6/9) υπάρχει προγραμματισμένη σύσκεψη όλων των μελών του Διαιτητικού Δικαστηρίου. Εγώ προσωπικά θα υποβάλλω την παραίτησή μου. Θέλω πραγματικά να βοηθήσω το ελληνικό ποδόσφαιρο με τις όποιες δυνάμεις μου, ωστόσο δεν σκοπεύω να γίνω ένα ακόμη όργανο της πολιτικής που θέλουν να εφαρμόσουν ποδοσφαιρικοί παράγοντες.

Παρακολουθώντας όλα αυτά τα θέματα, διαπίστωσα ότι ο Ηρακλής και ο ΟΦΗ προσπάθησαν να δικαιωθούν μέσω της νόμιμης οδού. Έκαναν έναν τίμιο αγώνα, σε αντίθεση με άλλες ΠΑΕ".

ε καλά δεν λέει και κάτι νέο…αυτά λέει και η παε αελ στις ανακοινώσεις της…απλά αυτός είναι μέσα, και ακούγεται ο λόγος του… [B]ΚΑΙ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ.!! [/B]

[B]edit[/B] nightsky τι είναι αυτό στην υπογραφή σου.??!χεχε

Τα πραγματα λοιπον ειναι ξεκαθαρα : ΠΑΡΑΝΟΜΗ Η ΑΠΟΦΑΣΗ !

Θέμα νομιμότητας της απόφασης που έλαβε η επιτροπή εφέσεων της ΕΠΟ, τίθεται ξεκάθαρα μέσα από το επίσημο καταστατικό της ΕΠΟ.

Διαβάζουμε λοιπόν στο άρθρο 55 με τίτλο “Τεκμήριο αρμοδιότητας”…

“Σε περίπτωση ασάφειας διατάξεων του παρόντος καταστατικού όπως και για θέματα που δεν προβλέπονται από αυτές, αποφασίζει το Δ.Σ. στα πλαίσια του ορθού και δίκαιου”.

Δηλαδή, από τη στιγμή που η εφέσεων κρίνει ότι το Διαιτητικό είναι αναρμόδιο, ΟΦΕΙΛΕΙ να στείλει την υπόθεση στο ΔΣ της ΕΠΟ.

Οπότε η απόφαση, βάσει καταστατικού της ΕΠΟ, είναι ΠΑΡΑΝΟΜΗ.

[SPOILER]χαχαχα Crimson, σχετικα με το title, ε χθες υπηρξε πληθωρα ανουσιων ποστ οποτε δεν αντεξα και περναω στο κυνηγι των Kings Of Absolute Nothing. :D[/SPOILER]

και σου ξαναλέω οτι ολα αυτά που ποσταρεις τα εχει παρουσιάζει και η παε αελ…αν νομίζεις οτι θα γίνει κάτι αυταπατάσαι.!! 3 αποφάσεις ενάντια της και όλες δεν υπάρχουν σε κανένα νόμο.!!
όπως και σε εσάς…
όπως και σε όποιον άλλον δεν θέλουν
δεν παίζει θέμα να δικαιωθείτε…παίξτε και εσείς στην β’ μια χρονιά και βλέπουμε…όπως και εμείς…(κάναμε ομαδαρα[B]+[/B]!! και το λέει ο πιο απαισιόδοξος οπαδός παγκοσμίως.!)

E ναι δεν αναφερω τα στοιχεια αυτα με την ελπιδα οτι θα δικαιωθουμε, απλα για να καταστει σαφες σε ολους πως ριχνουν τον Ηρακλη κατηγορια με το ετσι θελω χωρις να στηριζουν τις αποφασεις τους σε νομους και λογικα επιχειρηματα !!!

Τι παιξτε στη Β’ και μια χρονια ρε… Εσεις τουλαχιστον πεσατε στη βαθμολογια, πραγμα που το δεχεται ο οπαδος/φιλαθλος, αλλα στην περιπτωση του Ηρακλη θελουν να τον βγαλουν με οποιοδηποτε τροπο απο τη μεση για να συνεχισουν ανενοχλητοι τις λαμογιες με τα φιλαρακια τους στην Τριπολη…!!!
Και ουσιαστικα μας λενε οτι ‘’ ε, δεν χρειαζεται να σας εξηγησουμε κιολας γιατι σας υποβιβαζουμε, ετσι γουσταρουμε! ‘’

8O:blow:8O

*βασικά δεν ανοίγω κουβέντα για αελ εδώ γιατί είναι μεγάλη…

και φυσικά δεν σας θέλουν(όπως και εμάς)…το νόημα είναι παρακάτω τι γινεται…ακόμη και αν οι ομάδες δέχονται την μοίρα που τους ορίζουν οι άλλοι για την επόμενη χρονιά…
ήδη ο πηλαδακης φοβάται το τι θα βρει μπροστά του στο νέο πρωτάθλημα(το οποίο θα ξεκινήσει του αγιου λουτσου…θα έχουμε κάνει 3 μηνες προετοιμασία)…εσείς??
πως μπορεί να διασφαλίσει κάποιος πως οτι δεν έγινε στην πρώτη εθνική δεν θα γινει και εκει…

*και αρχίζω από τώρα… [COLOR=“White”]βυζαντας μεγαρων[/COLOR]…λες να έχει ιδιοκτήτη κανέναν Φυλακόβιο ??