ΗΡΑΚΛΗΣ

να εφαρμοστει ο νομος θελουμε.

[SPOILER]
βασικα να σου πω την αληθεια ψαχνω την νομοθεσια για την οριστικη διακοπη του αγωνα και δεν την βρισκω:-k[/SPOILER]

η απαντηση ειναι να γινεται οτι ακριβως και με τα συνθηματα και τα λειζερ.

δεν καταλαβα εμενα η μανα μου δεν τσατιζεται οταν τα μπαοκια την βριζουν; και τουμπαλιν βεβαιως. τι περισσοτερο εχει ο μπιτσαξης, ο πιλαβιος περισσοτερο απο αυτην;
το τηλ του διαιτητη;

και για να εξηγηθω. δεν τα γουσταρω αυτα τα πανια που εγιναν μοδα τον τελευταιο καιρο. ποσο μαλλον αυτα που αναφερονται σε καρκινους. μου την δινει ομως στα νευρα αυτη η “ευαισθησια” των κορακιων.

Θα σε βοηθήσω εγώ, η οριστική διακοπή του αγώνα γίνεται όταν ο λόγος για τον οποίο αποφασίστηκε προσωρινή διακοπή συνεχίζει να υφίσταται.

Ήτοι, το πανό δεν μαζεύτηκε, ο αγώνας διακόπηκε. Τι άλλο μπορούσε να γίνει?

να σας βοηθήσω εγω που ξέρω καλύτερα…:stuck_out_tongue:

ο νόμος που ποσταρε πιο πάνω dr.stein δεν είχε την παράγραφο 3. [B][I]Ως διακοπή του αγώνα νοείται πάντα η προσωρινή διακοπή[/I][/B]…
η οριστική διακοπή εξαφανίστηκε(μετα απο παρέμβαση του μουστάκια)…με αυτή την λογική πρέπει να γίνει το ματς, και ας πεθάνει μετά ο διαιτητής…
με τον ιδιο τρόπο έπεσαν ολες οι ποινές…οι κανονισμοί λένε άλλα, και στις εκδικάσεις των υποθέσεων οι δικαστές σχεδόν γίνονται συνήγοροι των παε.!!

και οτι λεει ο chrisp>…δεν γίνονται ολα…να βολεύουμε όλα, δεν γινεται…

τελικα μπορει να διακοπει ενας αγωνας ή οχι;:-s

τεσπα. αποφευγω να απαντησω γιατι δεν θελω να γινω συνηγορος των ηρακλειδεων αφου ψιλο ηδονιζομαι με οτι τους συμβαινει.

σε γενικη συζητηση ομως
δεν μπορει να γινεται επιλεκτικα η εφαρμογη των νομων. δεν γινεται ο νομος να βαζει στο ιδιο επιπεδο πανια με προσβλητικο περιεχομενο, λειζερ και συνθηματα και για τα 2 τελευταια πολλες φορες να μην γινεται προσωρινη διακοπη -μετα απο συστασεις απο τα μεγαφωνα-
ουτε βεβαια αναλογα απο το ποιοι παιζουν και σε ποιο γηπεδο.
ειναι εκνευριστικο στην σκεψη να δεχεται ο διαιτητης τηλεφωνημα απο καποιον για να του πει τι να κανει. Και μην μου πειτε οτι δεν γινεται ετσι. Εκει δεν υπαρχει αθλητικος εισαγγελεας για παρεμβαση στο εργο του διαιτητη;

τελικα ομως νομιζω οτι αδικα συζηταμε γιατι το παιχνιδι το διεκοψε για την μπουκα των οπαδων στο γηπεδο.:stuck_out_tongue:

[B][I]δεν μπορει να γινεται επιλεκτικα η εφαρμογη των νομων[/I][/B]

καλοοο…είχα καιρό να γελάσω τόσο

όταν μιλάω εγώ για σκουλήκειο κόμπλεξ…

http://www.soccerplus.gr/article/fobos-epeisodion-logo-irakli-sta-mats-tis-doksas-dramas

Tι σχέση έχουν οι σφαλιάρες στο Ακρόπολις με τον χουλιγκανισμό;
Δεν είμαι κανένας τάχα μου κυριλές να σηκώσω το φρύδι και να κάνω αφ’ υψηλού κριτική στους αθλητές που ήρθαν στα χέρια. Νιώθω πολύ καλά πως με την αδρεναλίνη πάνω στο ματς πολλά μπορούν να συμβούν. Και με την παρέα μου στο 5Χ5 τον περασμένο μήνα ήρθαμε στα χέρια με τους αντίπαλους και μετά όταν ηρεμήσαμε τα βρήκαμε. Τον Καντονά και τον Ζιντάν τους έχω ήρωες και στα μάτια μου δεν έπεσαν καθόλου όταν χτύπησαν αυτούς που τους έβριζαν τα σπίτια. Αυτά είναι μέσα στον αθλητισμό.
Αυτά που δεν είναι μέσα, είναι οι οργανωμένες συμμορίες που δίνουν ραντεβού, την πέφτουν σε συνδέσμους, κάθονται και ετοιμάζουν πανώ για τα παιδιά του Χ ή του Ψ.
Νομίζω καταλαβαίνεις και εσύ τη διαφορά!

Sxetika me auto mpika na postarw kati kai vlepw oti sxedon me prolaves.
Dwste vasi pros to telos pou leei gia ton irakli
Eleos exei mats me ta kymina leei k einai epikyndino
http://olapaok.gr/podosfairo/Superleague/h_astynomia_eixe_dwsei_arxika_to_ok.1495545.html
Grafw apo kinito giauto kai ta greeklish

Καταρχήν δεν πήγαινε σε εσένα. Τη διαφορά τη καταλαβαίνω και ξέρω και την ολότητα του πράγματος για να διαχωρίζω καταστάσεις. Πόσες φορές όμως πάνω σε πειράγματα με αντιπάλους φεύγουν εκφράσεις όπως “κότες” “μούλοι” “λαγοί” “ζέλες” κτλ. κτλ. Εκείνη τη στιγμή είτε από ζήλο είτε από την κάβλα της στιγμής, οικειοποιείς σημειολογία που παραπέμπει στην αργκό που χρησιμοποιούν στις συμμορίες που λες και τσακώνεσαι με τον φίλο σου για αστειότητες. Ακόμα και η ανάγνωση εξώφυλλων/οπισθόφυλλων στο διαδίκτυο των φυλλάδων δίνει πόιντ στη πλέμπα αυτή, μιας και είναι κοινή παραδοχή πως και οι φυλλάδες έχουν παίξει τεράστιο ρόλο στο να ξεφύγει η κατάσταση. Αν επίσης εσύ ο ίδιος είσαι πλήρως συνειδητοποιημένος, με όλα όσα έγιναν το καλοκαίρι στον ερασιτέχνη της ομάδας σου, το δεύτερο σκέλος της υπογραφής θα το έσβηνες.

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10770&subid=2&pubid=128847640

[SPOILER]Το φαινόμενο μπορεί να εξαλειφθεί μέσα σε λίγες ώρες, αρκεί να υπάρχει η βούληση.[/SPOILER]

Αυτό το ρημάδι το λέω καιρό τώρα. Δεν ξέρω αν είναι στημένη ή όχι η συνέντευξη, όμως είναι κοινή παραδοχή όλα. Μετά την Παιανία ήταν απλά θέμα Κόκκαλη να κλείσουν δια παντώς όλοι οι σύνδεσμοι. Αυτός αρνήθηκε και κοντά στου Ολυμπιακού υπάρχουν και των υπολοίπων. Καλοκαίρι του '10 με την αλλαγή σκυτάλης στα διοικητικά του λιμανιού το μπαλάκι πέρασε στα χέρια τουΜαρινάκη. Όχι μονάχα αρνήθηκε αλλά φρόντισε από την πρώτη χρονιά να ξεπεράσει σε εμετίλα τον προκάτοχό του…

:roll:
To sms το είχα στην υπογραφή μου από πριν το καλοκαίρι. Έγραψα το καλοκαίρι στο θρεντ μας πως “σαν την ΑΕΚ με τους Χατζηχρήστους γίναμε” αλλά δεν σημαίνει αυτό πως θα παρατήσουμε και την ομάδα. Εμένα με νοιάζει ο ερασιτέχνης, ειδικά το πόλο με το οποίο είμαι σκασμένος και με κάποια από τα παιδιά που είχαν άθλια αντιμετώπιση και δεν παίζουν πλέον στην ομάδα έχω και προσωπικές γνωριμίες…
Αλλά δεν θα παρατήσουμε την ομάδα λόγω Κουντούρη, δεν την παρατήσαμε ούτε λόγω Κοσκωτά/Σαλιαρέλη εκείνη την εποχή.
Ο Ολυμπιακός είναι μεγαλύτερος από όλους αυτούς, είναι πάνω από όλα!!!

[B]Πάρτι γενεθλίων για την “Αυτόνομη Θύρα 10”, την Παρασκευή (18/11) στις 21:30.[/B]

Ο δυναμικότερος σύνδεσμος οπαδών του Ηρακλή, γιορτάζει την συμπλήρωση τεσσάρων χρόνων λειτουργίας, με μία εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί στο Ιβανώφειο.

Όπως ενημερώνουν τα μέλη του συνδέσμου, τα έσοδα της εκδήλωσης θα διατεθούν για τα δικαστικά έξοδα, τόσο γι’ αυτά που πέρασαν όσο και γι’ αυτα που θα έρθουν.

[B]Trailer:[/B] :!: http://www.youtube.com/watch?v=1bow8e-kLaI

[B]XΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΗΡΑΚΛΑΡΑ !!! :)[/B]

[B]ΑΚΟΜΗ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΡΕ ΚΑΡΙΟΛΗΔΕΣ… :)[/B]

To εβαλα και στο thread της ομαδας μου,αλλα το βαζω κι εδω για να το δεις,Night Sky.
Κατεβα να παμε να βρισουμε να γουσταρουμε!!!

Θα καταφέρει να ανέβει ο Ηρακλής φέτος?

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ : 1 - 3

Σετ: 21-25, 25-19, 21-25, 26-28

Δεν χανεται φετος το πρωταθλημα… 8)

Αν και στην ομαδα που συνεχιζει πλεον στο πρωταθλημα της Γ’, υπαρχουν μερικοι εμπειροι και γνωστοι παικτες (Σαπανης, Χασιωτης, Νατσουρας), οι πρωτες εμφανισεις ηταν απογοητευτικες.
Αποκτηθηκαν και μερικοι νεοι ταλαντουχοι ποδοσφαιριστες, αλλα για φετος η ανοδος μοιαζει να ειναι ανεφικτη.

Σε ο,τι αφορα τους ΜΓΔ, τους οποιους που τους χανεις που τους βρισκεις εμφανιζονται παντου και παντα, για ακομη μια φορα τα γνωστα τραγελαφικα… :

[SPOILER]

Η υπομονή έχει εξαντληθεί! Προσπαθούμε να πνίξουμε την οργή μας για να μην κάνουμε κακό στην ομάδα μας αλλά πλέον τα περιθώρια στενεύουν και τα νεύρα έχουν αρχίσει να βρίσκονται πάνω από το κεφάλι. Χθες 29/1 στη Κρανούλα βρεθήκαμε και πάλι αντιμέτωποι με γελοία γεγονότα. Τα πούλμαν με τους οπαδούς του Ηρακλή επί ώρες σταθμευμένα έξω από την πόλη των Ιωαννίνων συνοδεία σχεδόν όλης της αστυνομικής δύναμης του νομού, να περιμένουν για κάποιο λόγο που κανείς δεν κατάλαβε ποιός ήταν.
Τελικά επετράπη στους οπαδούς μας να μπουν στο γήπεδο στο δεύτερο ημίχρονο. Μετά το τέλος του αγώνα η κατάσταση ξέφυγε από κάθε έλεγχο. Οι βλαχόμπατσοι των Ιωαννίνων οι οποίοι υποφέρουν από τα ίδια κόμπλεξ όπως οι συνάδελφοι τους σε όλη την Ελλάδα, ξαφνικά ένιωσαν πολύ άντρες και έφτασαν στο σημείο να πετάνε πέτρες στα λεωφορεία μας και να τραμπουκίζουν ανθρώπους μεγάλους σε ηλικία οι οποίοι έφευγαν μεμονωμένα από το γήπεδο.
Το ξέρουμε ότι είναι δύσκολο όταν γυρνάς στο σπίτι σου να βρίσκεις ζεστές τις παντόφλες σου. Το ξέρουμε ότι είναι δύσκολο να γνωρίζεις εκ των προτέρων ότι όταν πας να περιφρουρήσεις το λαό του Ηρακλή την ίδια ώρα η γυναίκα σου απολαμβάνει αυτό για το οποίο εσύ είσαι ανίκανος. Το ξέρουμε ότι είστε οι πλέον κομπλεξικοί άνθρωποι του πλανήτη. Το ξέρουμε ότι είστε σταγονίδια της επταετίας η οποία αναβιώνει με διαφορετικό πρόσωπο εν έτη 2012. Σας ξέρουμε!
Αυτό που δεν ξέρουμε είναι πότε θα δούμε κάποια σοβαρή αντίδραση από ολόκληρο τον Ηρακλή απέναντι σε αυτό το φαινόμενο. Απαιτούμε ανακοινώσεις από ΠΑΕ και Γ.Σ. Τόσο για το χθεσινό όσο και για τη κατάσταση στο Καυταντζόγλειο, όπου πλέον οι μπάτσοι προσπαθούν να καταστήσουν τη θύρα13 μια ?γκρίζα ζώνη? κλείνοντας την με το έτσι θέλω και επιτρέποντας μόνο παρουσία ΜΑΤ. Δεν είναι δυνατόν στο γήπεδο το οποίο ΝΟΙΚΙΑΖΕΙΣ να κάνει κουμάντο άλλος. Δεν είναι δυνατόν να εκδίδονται εισιτήρια για τη θύρα 13 και να μη μπορεί να πάει εκεί ο κόσμος. Περιμένουμε ενέργειες έτσι ώστε να μην αναγκαστούμε εμείς να πάρουμε την κατάσταση στα χέρια μας!
Το ίδιο ισχύει και για τους δημοσιογράφους του Ηρακλή. Τι πρέπει να γίνει για να αναδεχθεί το συγκεκριμένο ζήτημα; Να υπάρξει νεκρός; Πόσο πιο σημαντική είναι η είδηση ότι η ομάδα ψάχνει για επιθετικό από την σωματική ακεραιότητα τόσων ανθρώπων.
Τέλος απευθυνόμαστε σε ένα μέρος του λαού του Ηρακλή. Το ξέρουμε ότι αυτή τη χρονική περίοδο υπάρχουν χιλιάδες δικαιολογίες για κάποιον ώστε να πάψει να ασχολείται με τον σύλλογο. Από τη μια θέλουμε να σας πούμε ότι η απομάκρυνση σας θα σημάνει και τη πραγματική νίκη αυτών που έκαναν τα πάντα για να πέσει η ομάδα μας όμως από την άλλη θέλουμε να καταστήσουμε σαφές ότι για όποιον δε στηρίξει τώρα στα δύσκολα τον σύλλογο ελπίζουμε οι ίδιες δικαιολογίες να τον κρατήσουν μακριά από την ομάδα και όταν αυτή ξαναβρεθεί στη θέση που ποτέ δεν έπρεπε να πάψει να είναι!
[/SPOILER]

στους αντίστοιχους της αελ που κυνηγιούνται γιατι έκλεισαν εναν δρόμο για μίση ώρα δεν εχει συμπαράσταση??:stuck_out_tongue:

*βέβαια άμα είσαι ο μπεος μπορείς να κλείσεις οδούς, να σταματήσεις τρένα, έξοδο απο τα όρια της πόλης , μαθήματα φοιτητών και χάσιμο μεροκάματων στην πολη και διάφορα τέτοια δημοκρατικά.
**ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.! πλάκα είναι.!! :smiley:

Ελα στο thread της Βολαρας να τα πουμε αυτα.
Εσυ νομιζεις οτι εγω ημουν υπερ περισυ με το κλεισιμο των σταθμων και των δρομων απο Μπεο?Εγω νομιζεις δεν σας ηθελα στο γηπεδο να γινοταν χαβαλες???