Θρετν ΕΥΘΥΝΗΣ και ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗΣ των μοντερέητορς

έβρισε τη μάνα άλλου χρήστη ο παπάρας.
Όποιος έχει κρατήσει screenshots να τα ποστάρει εδώ παρακαλώ.

XAAX, τι μλκας, τωρα πηρα πρεφα

δυναμικο καμμπακ

Για το ρουφιανιλίκι που έκανες. Δες γιατί οι χρήστες δικαιολογημένα ζήτησαν να διαγράφουμε κάθε χρόνο το “οι Φάτσες μας” και θα καταλάβεις γιατί είσαι απαράδεκτος. Η εικόνα του καθενός είναι προσωπικό δεδομένο και εσύ παραβίασες τα προσωπικά του δεδομένα. Μέσα σε όλα, δεν είχες κανένα πρόβλημα να τον κάνεις friend στο facebook μόνο και μόνο για να “κλέψεις” την φωτογραφία του και να τον διαπομπεύσεις στο ίντερνετ.

Τέλος πάντων. Ένα φόρουμ είναι. Θέλω να πιστεύω πως στην κανονική σου ζωή είσαι πιο υπεύθυνος.

Αυτός ήταν ο αλήτης που ανέβαζε την κορμάρα μου και τον κώλο του παραρδέλα σε gay τσοντοσαιτ?

Μπες λίγο στο προφίλ του στο φόρουμ, δεν μπήκα στο facebook, δεν έχω καν facebook.

οκ then. Nόμιζα πως τα είχες πάρει από το προφίλ του στο facebook που έδινε. Το παίρνω πίσω. Συγγνώμη.

Και σε ποιον στέλνω τα hot pm τόσο καιρό; 8O8O

Α ωραία, τώρα μου έδωσες ελπίδα… με τον ρυθμό που έχω ποστάρει μέχρι τώρα, βγαίνει ότι χρειάζομαι άλλα 15 χρόνια για να φτάσω τα 5000 :?
(εκτός κι αν αρχίσω να τρολάρω ασύστολα καθημερινά :-k :smiley: )

Οι μεγαλυτεροι σπαμμερς παντως ειναι οι Moderators.
Δες μονο ποσα posts εχω εγω,ο freedom και ο Manos87 που ηταν mod
για αρκετο καιρο.

για εξηγα το αυτο λιγο…εκτος αν χακαρε τον υπολογιστη του και εκλεψε φωτογραφια-σεξ βιντεος κ.α., οτιδηποτε αρχειο ειναι ανεβασμενο σε facebooks-twitters-forums κτλ δεν νομιζω να προκειται για προσωπικο δεδομενο. στο κατω κατω κανεις δε σε υποχρεωνει να ανεβασεις τη φατσα σου στο ιντερνετ

Δεν είμαι νομικός, αλλά αν έχω καταλάβει σωστά δεν μπορείς να αναπαράγεις και να κάνεις distribute την εικόνα κάποιου δίχως την άδεια του (ή την άδεια των αρχών). Νομίζω θεωρείται επεξεργασία προσωπικών δεδομένων και η αρχή προσωπικών δεδομένων (αν απευθυνθεί ο άλλος σε αυτήν) έχει το δικαίωμα να την διαγράψει, να εντοπίσει όποιον το έκανε και αν θέλει μέχρι και να στείλει υποθέσεις στον εισαγγελέα. Όταν εγώ ανεβάζω φώτο μου στο facebook την μοιράζομαι με το facebook και με συγκεκριμένους χρήστες του (εγώ το αποφασίζω). Δεν γίνεται η φωτογραφία μου να κυκλοφορεί παντού ανεξέλεγκτα δίχως να έχω και εγώ κάποιον λόγο για το αν επιθυμώ κάτι τέτοιο.

Καλύτερα να ρωτήσεις κάποιον με νομικές γνώσεις πάντως. Στην συγκεκριμένη περίπτωση, μιας και το λινκ της εικόνας είναι από το rocking και είναι ποσταρισμένο στο rocking, φαντάζομαι δεν είναι το ίδιο με το να “υποκλέψεις” φωτογραφία από άλλο site (π.χ. facebook) και να την ποστάρεις εδώ.

Αυτά που περιέγραψα βέβαια είναι το χειρότερο σενάριο. Αν κάνεις καταγγελία για κάτι τέτοιο δεν ξέρω αν θα ασχοληθούν σοβαρά. Θα πρέπει να συντρέχει σοβαρός λόγος που ζητάς κάτι τέτοιο (ταυτόχρονη μήνυση, κίνδυνος για το άτομο στην φωτογραφία, κλπ).

Όποιος δεν θέλει να κυκλοφορούν φωτό του ελεύθερες στο νετ, να μην έχει f/b ή τουλάχιστον να μην το έχει ανοιχτό για όλους

Πριν 1-2 χρόνια νομίζω, είχαν γίνει καταγγελίες στο εξωτερικό ότι κάποιες ξένες εταιρίες χρησιμοποιούσαν στα διαφημιστικά τους φωτογραφίες ανθρώπων, χωρίς αυτοί να το ξέρουν. Αποδείχτηκε ότι οι εταιρίες είχαν πάρει τις φωτογραφίες από λογαριασμούς facebook κλπ, επειδή ήθελαν… άγνωστα πρόσωπα για να γεμίσουν τις διαφημιστικές τους αφίσες κλπ.

δε μασάμε ρε 8) σιγά, μην γίνει ποτέ η φάτσα μου διαφημιστικό… σαν ανέκδοτο ακούγεται…

[SPOILER](δεν έχω ανεβάσει φωτογραφίες)8)[/SPOILER]

tararararan

οκ ολα καλα αλλά την οικογένεια ποτε του την προσβαλλε;

έλα ρε, ήταν δυνατό:!:

Τίμιος ο νέκρο :thumbup:

Να ξεκαθαρισουμε οτι την οικογενεια του ουτε την εβρισα ουτε την προσεβαλα.
Μονος του θιχτηκε, απλα επειδη ανεφερα ενα γνωστο γεγονος, χωρις να αναφερθω καν σε ονοματα αλλα ουτε και σε λεπτομερειες για το ποιο γεγονος εννοω.
Και δεν το εκανα στο ξεκαρφωτο, αλλα στη βαση πολιτικης κουβεντας που ξεκινησε ο ιδιος.
Απλως η ειρωνεια του, του γυρισε μπουμερανκ.