Απορίες ενός νέου φορολογούμενου - υπάρχει κανάς λογιστής ωρέ παιδιά;

Ηλεκτρονικα το εκανα,μετα ομως με καλεσαν godammit…:frowning:

πήγαινε τα έτσι όπως σου είπαμε ρε συ, σε φάκελλο κλειστό κτλ κτλ.
κι αν σου ξαναπει μαλακίες κάνε φασαρία. δε θα κάθεσαι να φκιάχνεις εσύ τις αποδείξεις επειδή αυτή ξύνει τις σάλπιγγές της.

τελικά έχουμε λογιστή εδώ μέσα? γιατι θέλησα να κάνω δήλωση πρώτη φορά και οι παναγιες πάνε και ερχονται

Κρίμσον δεν είμαι λογιστής ή φοροτεχνικός αλλά γνωρίζω πέντε πράγματα, αν θέλεις πες τι θέλεις είτε εδώ είτε μέσω πμ να σου πώ αν μπορώ να σε βοηθήσω.

άργησα να το δω και τελικά με βοήθησε(οσο δεν πάει!) ο [B]milaber22[/B](απειρα ευχαριστώ και μπυρα σε fates:D)

*ευχαριστώ και εσένα Mule που ενδιαφερθηκες :slight_smile:

*γαμω το κρατος

+1.000.000.000.000

Mule σε βλέπω να σε κυνηγάνε οι κρατιστές και να σε χώνουν φυλάκα για τα πιστεύω σου :stuck_out_tongue:

παιδιά στο taxisnet πως μπορώ να βρω το εκκαθαριστικό σημείωμα εισοδήματος ώστε να μπορέσω να το εκτυπώσω και να το στείλω κάπου??

Μπαινεις στον λογαριασμό σου, εφαρμογές, Δηλώσεις Φόρου εισοδήματος Φυσικών Προσώπων Ε1,Ε2,Ε3, είσοδος, διαλέγεις το έτος που θες και δεξιά έχει επιλογή για εκτύπωση

εισ’ ωραίος! και κάτι ακόμη, πιστοποιητικό γέννησης και πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης είναι προφανώς διαφορετικά έγγραφα?

Αυτό δεν το ξέρω :dunno:

Όπως και να’χει όμως σε ΚΕΠ πρέπει να πας, ή στον Δήμο που είσαι εγγεγραμμένος (νομίζω =Ρ )

χμμ ναι απλά το ένα το έχω ήδη, μήπως το γλύτωνα, οκει cool!! Thanx!!

Κοίτα, εγώ χρειαζόμουν πιστοποιητικό εντοπιότητας, από τον δήμο μου έδωσαν πιστοποιητικό γέννησης όπου αναγραφόταν η εντοπιότητα και η ημερομηνία κτήσης της και ήμουν εντάξει. Αν έχεις πιστοποιητικό γέννησης και γράφει ότι είσαι άγαμος,παντρεμένος κλπ φαντάζομαι δεν θα υπάρχει πρόβλημα.

Τα παραπάνω με κάθε επιφύλαξη προφανώς, καλύτερα να ρωτήσεις σε κάποιο ΚΕΠ για να είσαι σίγουρος και να μην τρέχεις μετά

okay θα το κάνω! θενξ και πάλι!

Διαφορετικά είναι

Επειδη χθες πηρα πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης, ειναι εντελως διαφορετικα εγγραφα. Το πιστοποιητικο γεννησης αφορα μονο εσενα, το πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης ειναι το ιδιο για σενα, τη γυναικα σου και τα παιδια σου. Οποτε αν σου ζητανε τετοιο πραγμα πρεπει να πας να το παρεις απο ενα ΚΕΠ. 5 λεπτα υποθεση ειναι.