Ελληνικό Πρωτάθλημα

Επειδή τα λέμε σε 1000 άλλα τόπικ και δεν είναι σωστό (θα χάσει και ο powerslave την δουλειά του), ξεσπαθώστε εδώ. Πείτε : ποιά ομάδα υποστηρίζετε, ποίος θα πάρει το πρωτάθλημα και πόσο θεός είναι ο ένας και μοναδικός ΜΠΡΟΥΝΟ ΤΣΙΡΙΛΟ !!!

Εγώ πάντως με τον παο 8 βαθμούς πίσω και σκοτωμένο από τα εσωτερικά του, τον γαύρο να παίζει μόνο με τον Πουρέ και τα πουρά, και με τον πουρέ να πηγαίνει για 2 μήνες στο Κόπα Άφρικα τον Ιανουάριο-Φεβρουάριο, αλλά και με την γρανιτένια/μπετόν αρμέ άμυνα του Μπρούνο, πιστεύω πως η κούπα θα είναι φέτος κιτρινόμαυρη…

Τοποθετηθείτε με χιούμορ και άνεση. Αν είστε ειδικά τρυφερό χέρι, πόδι ή ότι άλλο τελοσπάντων, είστε ιδιαίτερα καλοδεχούμενος…

Έπρεπε να κάνει κάποιος την αρχή ε;

1/Είμαι Ολυμπιακός (είμαι και τρυφερό χέρι που ρίχνει τρυφερές μούντζες άρα είμαι καλοδεχούμενος από τον κατα βάθος τρυφερό δημιουργό της ψηφοφορίας, που προσπαθεί να κρύψει αυτή του την ιδιότητα έχοντας δίσκους και DVD της Great Kat)

2/Θα το πάρει ο Ολυμπιακός (αναγκαστικά έβαλα Κόκκαλης, αλλά στην πραγματικότητα είναι ομαδική δουλειά)

3/Ο Μπρούνο Τσιρίλο είναι Θεός (από το 0-10) :-9,9999xΕ99 (το κομπιυτεράκι μου μπλόκαρε)

4/Η ΑΕΚ παίζει όμορφη μπάλλα (από το 0-10): ήδη τρίζει το σπίτι μου, φοβάμαι να απαντήσω, μην απαντήσετε και εσείς και σας χάσουμε

5/Ο Κόντης θα μαρκάρει τον Τζόλε (0-10): το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε;

6/Ο Μάλμπασα θα κληθεί στην Εθνική Σερβίας (0-10): 10, θέλουν να χτίσουν νέο προπονητήριο και ψάχνουν τουβλατζήδες

7/Ο Δέλλας θα παίξει σε πάνω από 10 αγώνες (0-10):5, ο καρπουζάς προπονητής είναι ικανός όπως και παλαιότερα να τον θεωρήσει άχρηστο, δίνουμε 50-50

8/Ο Τσιρίλο θα με βρει (0-10):3 και πάρ’ τα @@δια μου

9/Ο Κατσουράνης θα περάσει τη σέντρα (0-10):10, είναι αυτός που εκτελεί τα πέναλτι…

10/Ο Τσάνκο θα ξαναβάλει γκολ (0-10):ναι, στο Pro5 (ωχ, το ξέχασα δε την έχει την ΑΕΚ…)

11/Ο Ίβιτς θα γίνει καλύτερος από τον αδερφό του (0-10):0,0000, Ο Ίλια ήταν καλύτερος μέχρι και στις γυναίκες

12/Ο Σοάρες θα βάλει γκολ και θας δείξει επιτέλους το κιτρινισμένο από την πολυκαιρία “λευκό” t-shirt του με το μήνυμα “Ο Θεώς σε αγκαπά, ετσύ;” (0-10):7, μένει ακόμα ένας ολόκληρος γύρος, κάποτε θα βρεθεί στα 30εκ από το τέρμα, δίχως αμυνόμενο στα 12μέτρα και τη μπάλλα στρωμένη στο καλό του πόδι. Χάνει 3 πόντους γιατί οι ικανότητες του “Γιάννη” είναι περιορισμένες…(κανείς δεν είναι τέλειος βρε παιδιά)

13/Ο Σέζαρ θα μείνει στη ΑΕΚ (0-10): 10, όχι μόνο θα μείνει, αλλά θα μείνει και τζάμπα, γιατί έχει καταλάβει ότι η μόνη ομάδα που θα τον ήθελε, είναι σε γηπεδάκι 5x5

14/Ο Λύμπερόπουλος θα βγει πρώτος σκόρερ (0-10):7, αν και υπάρχουν και άλλοι συνδιεκδικητές, ο Νίκος α)δε τα έχει με την Κάρτσωνα πια και β) τα έχει καταφέρει και παλαιότερα με ομάδες που έπαιζαν τσούκου-τσούκου ball και οι αγώνες τους ήταν πιο βαρετοί και από αυτούς του Κασπάροφ…

Λουκιανέ, τα έχεις με τον Τσιρίλο; 8O

Εύκολα ο ΘΡΥΛΟΣ… Την παρέα του Τσιρίλο την έχει πίασει ήδη μεγάλο άγχος…

Η ΑΕΚΑΡΑ θα τη σηκώσει φέτος την κούπα!Οχι εύκολα βέβαια,γιατί ο Βάζελος θα ανακάμψει και μάλιστα θα βγει και τσαμπιονς λιγκ περίπου 4-5 βαθμούς μπροστά από το Γάβρο.Βέβαια αυτό λίγο με νοιάζει καθώς η ΑΕΚ θα βγει πρωταθλήτρια.
Είχα ψιλοαπογοητευτεί όταν έφυγε ο Μπρουνο Άλβες,αλλά τωρα πλέον χαίρομαι γιατί ο αντικαταστάτης του είναι απλά καλύτερος.Κι ας λέει ο καμμένος ο Αλέφαντος τα δικά του.
Μπρούνο Τσιρίλο και τα μυαλά στα κάγκελα!! :twisted:
ΟΚ η ομάδα μπορεί να μην παίζει μπάλα ακόμα αλλά βελτιώνεται συνεχώς και βρίσκεται ένα βαθμό πίσω από τον Γάβρο ο οποίος αναμένεται να κάνει μεγάλη κοιλιά μετά τις γιορτές.Ειδικά μετά τον επικείμενο αποκλεισμό-ΣΟΚ από τον Θρασύβουλο στο κύπελλο η ομάδα θα περάσει κρίση για κανα μήνα.
Και έτσι η ΑΕΚ χωρίς μεγάλο άγχος,παρόλο που ο Βάζελος θα ανακάμψει θεαματικά,θα κάνει το πολύ άλλες 3-4 γκέλες ως το τέλος του πρωταθλήματος και θα πάρει το πρωτάθλημα σχετικά αβίαστα(όχι εύκολα). :stuck_out_tongue:

Etsi einai!APO Bruno se Bruno! Re paidia gafou ton goustarete poly,ekdilwthite! Elpizw h AEKARA na to parei alla kai CL na bgei mia xara tha einai. Twra pou bike kai o Trai h amyna tha ginei narkopedio. Patas kai petas!

Το πρωτάθλημα θα το πάρει η Απολλωνάρα.(Καλά λεμε και καμιά μ…α να περνάει η ώρα). ΘΕΛΩ να το πάρει η ΑΕΚ αλλά ΘΑ το πάρει ο ΘΕΙΟΣ ΚΟΚΚΑΛΗΣ.
Ποιος Τσιρίλο? Την Κυριακή θα χορεύει κάτι ζειμπέκικα με τον Harry Potter.(…λέμε τώρα)

FORCA AEKARAA :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Ποιός Τσιρίλο ρε;
Μπορεί να χουμε ξενερώσει από ένα ακόμα ευρωπαϊκό στραπάτσο αλλά στην Ελλάδα δεν παίζεται η ομάδα. Οιαδήποτε σύγκριση με τα λοιπά καφενεία είναι τουλάχιστον αστεία. :slight_smile:

Το πρωτάθλημα θα το πάρει ο σκατόγαυρος, απ’τη στιγμή που κατάφερε ο Κόκκαλης να χωθεί με τα μπούνια και σ’αυτήν την κυβέρνηση.
Δεύτερος ο Βάζελος, γιατί Βαρδινογιάννης είναι αυτός!
Τρίτο (αν τα καταφέρει) το ΑΕΚακι.

Τώρα, βαρυσήμαντες δηλώσεις τύπου “η ομάδα (σσ.ο γαύρος) στην Ελλάδα δεν παίζεται”, είναι τουλάχιστον αστείες!!!
Όλες οι ομάδες εν Ελλάδι είναι γ.τ.π.κ.
ΔΕΝ υπάρχει ελληνικό ποδόσφαιρο, μάγκες, πάρτε το χαμπάρι!
Και μη μου πει κανείς ότι είμαστε πρωταθλητές Ευρώπης, γιατί θα φάει μούντζα!!

Για τα μπάζα είμαστε :roll:

Είσαστε… Δεν είμαστε και το ίδιο…

Πέστα Σπυρο! Ακόμα και εγώ που δεν το πάω το άθλημα το γνωρίζω αυτό! Μια παράγκα είναι όλη η υπόθεση! Και σύμβουλο στο Πάμε στοίχημα… έχω τον Unholy!

slekkas eite saresei eite oxi to protathlima tha to parei o thrilos. Ti shmasia exei an blepoume kalo podosfairo h oxi? to erothma pou tethike einai oxi poios paizei san thn barca alla poios tha parei thn koupa? kai re loukiane simazepsou re file! des to mpatzet tou olimpiakou, des twn upoloipwn kai sigentrwsou. Eleos pia ampaloi 8)

Ο Ανχόλης είναι επίτιμο μέλος των Κουβανών εν Ελλάδι.

Από την στιγμή που μιλάμε για την κούπα, θα μιλήσουμε και για καλό [size=2][μμμναι?] [/size]ποδόσφαιρο? αλλά ?καλό ποδόσφαιρό? δεν ?παίζει? εδώ?

[στο θέμα] ο μόνο σίγουρος είναι ο Γαύρος? τι τον έχει τον Κόκκαλη?!?!

Μα αυτό ακριβώς κοιτάω και χαίρομαι. Η Αεκ με το 1/3 των χρημάτων των υπολοίπων και πέρυσι της κλέψανε το ch.league (και έχασε μόνη της το πρωτάθλημα) ενώ φέτος χτυπάει και πρωτάθλημα. Και τώρα ξανασκέψου ποιοί πληρώνουν τόσα λεφτά κάτι Ρίμπο, Δάνηδες και λοιπούς απίστευτους και πάρε και το ch. league του χρόνου… :twisted:

Δόξα και τιμή στους βάζελους πάντως που πιστεύουν ότι θά πάρουν και κούπα φέτος… :stuck_out_tongue: Αυτό λέγεται θεία Δίκη. Μας κλέψατε πέρυσι την Ευρώπη ; Αγκομαχάτε να νικήσετε φέτος εκτός έδρας…

Ρε Λουκ και μόνο που είσαι ΑΕΚ τρίτος θα τερματίσεις ανεξαρτήτως παιχτών… Και μόνη της να αγωνίζεται η ομαδάρα από τη ΝΦ, τρίτη θα τερματίσει από συνήθεια… Απλά κάθε 20 χρόνια της αναλογόύν 1 με 2 πρωταθλήματα…

Η Βασίλισσα των Ονείρων μας θα μας δώσει την χαρά που μας στέρησε πέρυσι η ατυχία και ο Βασσάρας.

Το τρένο συνεχίζει την τρελή του κούρσα και σήμερα έστω και χωρίς κόσμο στο ΟΑΚΑ

We are all going off the rails on this crazy train…

Χωρίς μπάτζετ, χωρίς κονέ, χωρίς ΕΠΑΕ, ΕΠΟ και επιτροπές διαιτησίας, χωρίς θυγατρικές ομάδες προτιμάμε να έχουμε 11 καθαρά πρωταθλήματα σε όλη μας την ιστορία ενώ οι βάζελοι που για δεκαετίες έλεγχαν όλα τα παραπάνω και καθε χρόνο ξεκινουν με +6 βαθμούς (ΟΦΗ με λένε και οι κρητικοί με κλαίνε) έχουν 18. Αν κάποιος νομίζει ότι αυτά τα 7 πρωταθλήματα που μας χωρίζουν σας κάνουν μεγαλύτερη ομάδα… δεν έχω να κάνω κάποιο σχόλιο.

Τριφυλάρα είσαι μια… 3 στο 5λεπτο δεν έφαγε καμία!
:lol: :lol: :lol:

Τι λες μωρέ; Εσείς δεν τον κρατήσατε τον Κονέ τελικά; lol.