Μεγάλες ταινίες που δεν μας άρεσαν

δλδ το μετραμε εικαστικα και μονο?

http://www.imdb.com/title/tt0119349/
8)
asap downloaδ,κυνισμος και σκοτος!

εσύ μέτρα το όπως θες, πάλι το δικό μου θα ναι μεγαλύτερο. 8)

:lol::lol:

Αυτό με τους στίχους παίζει να είναι κι από τα πρώτα μου ποστ εδώ μέσα πριν από 5 χρόνια!!! (ναι, δε μπορώ γενικά την “ας καταστραφούν όλα γιατί δε μου αρέσουν” νοοτροπία, την οποία έχουν και οι στίχοι του Αένιμα (track, not album), αλλά ως γνωστός μουσική>>>>στίχοι άρα το κομμάτι παραμένει γαμηστερό!)

Κατά τα άλλα, ρωτάω εγώ: πείτε μου μια κωμωδία πριν το Forest Gump, που έκανε αναδρομή στην ιστορία της σύγχρονης Αμερικής με τόσο κωμικό τρόπο και με καλύτερο soundtrack και εγώ (αφού τη δω γιατί ή θα πείτε βλακεία ή δε θα την έχω δει), θα σας πω “ναι, το Forest Gump με το οποίο γέλασα σε τόσες σκηνές, τελικά δεν ήταν τίποτα το σπουδαίο!”

Κυνισμός, σκότος και δυο μεζούρες μαυρίλα, that’s my favourite8)

Cheers mate, ήδη κατεβαίνει

ασαφες σεξιστικο σχολιο οταν δεν μπορουμε να πουμε κατι ουσιαστικο…
παταω ιγκνορ και ρηπορτ

ειδα στο λονδινο προαλλες το αυθεντικο κοστουμι του αλιεν σχεδιασμενο απο Giger,σε μουσειο…ΔΕΟΣ…δυστυχως ο Μπρους ο καρχαριας απο το Τζος,βρεθηκε σε σκουπιδια προσφατα στο ΛΑ και ενας ακυρος συλλεκτης εκανε τη τυχη του:(

Αν υπάρχει πάντως κάτι πιο βαρετό από τη τελευταία σεζόν How I Met Your Mother, τότε αυτό είναι οι ταινίες του Ανγκ Λι παίδες…

συμφωνω και δεν συμφωνω, αλλα εγω προσωπικα 2-3 τις βρισκω εξαιρετικες,ενω αρκετες αλλες οντως πολυ βαρετες καμια φορα ή απλα μετριοτατες…παντως η παγοθυελλα ανηκει ευκολα στη πρωτη κατηγορια-για να μην πω πως ειναι και η αγαπημενη μου απο τον ιδιο δλδ-…
(καταφερες και εφτασες τελευταια σεζον himym?να το κοιταξεις:p)

Hit or miss o Ang Lee, συμφωνώ κι εγώ. Ειδικά το Brokeback Mountain, πωωωω μια μούφα! Και δεν το λέω για τις ΠΟΥΣΤAΡΕΣ ε. Απλά απίστευτα βαρετή και μίζερη ταινία.

Η Παγοθύελλα απ’ την άλλη είναι respect.

(για HIMYM: Βαρύς χειμώνας φέτος :p)

τί λέτε για το forrest gump ΜΩΡΕ. μια χαρά υπονοούμενα άφησε για το πώς δημιούργηθηκε η αμερική και για το αμερικάνικο όνειρο.

Πείτε γιατί γουστάρετε το Fight Club παρακαλώ.

Ειναι ημι-mindfuck και χωνεται στις τραπεζες. Απο μενα καρδουλες μονο γι’αυτα.
Επισης ο Norton ειναι ο αγαπημενος μου ηθοποιος. Λιγο δυσκολο να μη μου αρεσει η ταινια γενικα. Παντως συμφωνω οτι δεν ειναι το μεγαθηριο που ολοι την εχουν κανει.

Kαταρχας εχει ημιγυμνο μπραντ

Τα είπαν όλα τα παιδιά. Γαμεί μυαλό και ΣΥΣΤΗΜΑ


το μανάρι

Μάλλον είμαι ανώμαλη που προσπέρασα τελείως τον ημίγυμνο Brad :stuck_out_tongue:
Πάντως παραδέχομαι ότι το τραγούδι στο τέλος των Pixies - Where Is My Mind? ήταν τέλειο.
Κατά τ’άλλα περί ορέξεως…

E OXI,ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ!!!

Είσαι μεγάλος fan ε? :razz:

δεν κρυβονται αυτα…(οκ,πλακα επιχειρω να κανω αλλα μετα απο 8ωρο σχεδον σερι διαβασματος το χανω λιγακι σιγα σιγα…:/…)

μην το παιζεις υπερανω ρε

ολες σας ψοφατε για [SIZE=“5”]ΥΠΕΡΣΕΞ ΜΕΧΡΙ ΠΑΡΑΕΠΟΜΕΝΗΣ ΠΡΩΙΑΣ ΜΕ ΤΟΝ BRAD[/SIZE]

ΟΝ ΤΟΠΙΚ

η ταινια ειναι μπομπα,αλλα βαριεμαι να λεω τα πως κ τα γιατι

ασε που εχω διαβασει κ το βιβλιο 3 φορες (στα αγγλικα) οποτε δεν ειμαι αντικειμενικος

ο συγγραφεασ ειναι ωραιος ‘καμμενος’

Δείχνει πόσο χρειάζεται ο άνθρωπος κάποιο ενδιαφέρον στη ζωή του και πόσο ακραίο μπορεί να ναι αυτό το ενδιαφέρον που θα επιλέξει όταν η ζωή του είναι τελείως βαρετή.
Παίζει Norton και ο Brad Pitt γαμάει στο ρόλο του.
Είναι απ’ τι λίγες ταινίες που δεν προέβλεψα κάποια πολύ μεγάλη αποκάλυψη στο τέλος της ταινίας. (αν ήταν προφανές δεν ξέρω, αλλά εμένα μου ρθε τελείως μπαμ και γι΄αυτό με επηρέασε)
Έχει θεϊκό soundtrack (Nine Inch Nails http://www.youtube.com/watch?v=-D1vwKi0FTA και προφανώς Pixies)
Έχει μία απ’ τις αγαπημένες μου σκηνές που κατα 50% είναι τόσο κορυφαία εξαιτίας του Where Is My Mind? (η τελευταία)

edit: και το fight club είναι μεγαθήριο. είναι ίσως ό,τι καλύτερο έβγαλε το hollywood εδώ και πολλάα χρόνια