Επανένωση Πυξ Λαξ

Ξέρεις μπαλίτσα εσύ8)

5:10 και μετά…όταν υπάρχουν πραγματικοί καλλιτέχνες οι υπόλοιποι θα είναι απλοί καλλιτεχνίσκοι…Σημασία έχει να παράγεις έργο και να εκφράζεσαι ως καλλιτέχνης όπως αυτό το νιώθεις…Όπως έγινε με τους επισκέπτες και τις ανάσες των λύκων…και όταν εκφράζεις ότι είναι μέσα σου και όπως το νιώθεις σίγουρα αυτήν την αλήθεια και την τιμιότητα ο κόσμος την καταλαβαίνει, την σέβεται και την ενισχύει…και έτσι ζεις και έτσι βιοπορίζεσαι…τα άλλα είναι για τους άλλους αλάνια Στόκα και Πλιάτσικα…πάρτε μαθήματα ήθους…

Που την θυμιθηκες αυτη τη συνεντευξη.? nice.

επίσης δεν υπάρχει σύγκριση…εδω μιλάμε για τον άρχοντα…

δεν εχει νοημα να εισαι καβαλα πανω στο πτωμα σου και να καλπαζεις…”:bow2:

ε μην μπερδευουμε τωρα τις βουρτσες με τις πουτσες!! αλλο [FONT=“Arial Black”][SIZE=“3”]ΤΡΥΠΕΣ[/SIZE][/FONT] και αλλο Πυξ Λαξ…!!

Δεν συγκρίνω τις δύο μπάντες αδερφέ…δείχνω απλά πως ένας πραγματικός καλλιτέχνης σέβεται την τέχνη που εκπορωπεί η οποία αποτελεί όχημα να εκφράζεται και πως η καλλιτεχνική του έκφραση απλά να βρίσκει συνοδοιπόρους…και δεν έχει να κάνει μόνο με πυξ λαξ όπως ειπώθηκε και παραπάνω αλλά με πλειάδα μπαντών και καλλιτεχνών που στα σκούρα αντι να βρουν έναν νέο τρόπο έκφρασης και να προσφέρουν καινούριες μουσικές περιπέτειες προτίμησαν τον έυκολο δρόμο της πεπατημένης…γι αυτό κάποιοι μένουν στην μουσική ιστορία ως μάγκες και κάποιοι ως Δάγκες…

συμφωνω 100%

Μόλις το είδα, και πραγματικά μου σηκώθηκε η τρίχα. Είναι τεράστια η απόσταση επιπέδου…

Δεν κρύβω ότι δεν έτρεφα ιδαίτερη συμπάθεια για τον κύριο. Πλέον όμως μετά από αυτά που είδα εεεεεε respect!!!

αυτοι μπορει να ειναι και ροκ δεν ξερω, αλλα εγω δεν ειμαι κολλημενος…αυτοι ειναι για τον μπουτσο…8)

σωστά τα λες εδώ, αλλά πριν μας έλεγες άλλα

:-k

Θάνατος!

έλα πείτε πόσοι χάσατε γκόμενα από πλιατσικοφαν

Εγώ:!:

Συμφωνώ, απλά ο αντίλογος πολλών θα είναι ότι τους αρέσουν οι δεύτερες :lol:

Παιδιά ότι και να πείτε έχετε δίκιο για τους Πυξ Λαξ…Όντως ίσως δεν έπρεπε να γίνει αυτή η συναυλία… Αλλά αυτο δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να πάμε…Όπως και να το κάνουμε ήταν μια μαγάλη ελληνική μπάντα ασχέτως του τι λένε πολλοί…Είναι ένα reunion που σιγουρα δεν θα απογοητεύσει…

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ ΜΕΣΑ!

ελειψα μερικες μερες και εχασα μια ΤΕΤΟΙΑ ευκαιρια για θαψιμο!

ΓΑΜΩΤΕΝ!

ΣΤΗ ΚΑΣΑ ΡΕ ΚΛΑΨΕΣ!:lol:

ερωτα μου φολλα![-X

ειναι τοσα πολλα τα σχολια που πλημμυριζουν τον εγκεφαλα…IT HUUUUURTS!:stuck_out_tongue:

και πριν τα ιδια υποστηριζα! απλα ολοι γνωριζουμε και κρινουμε την περιοδο που “frontman”(παντα σε εισαγωγικα) των Πυξ Λαξ ηταν ο Πλιατσικας! εχουν γραψει πολυ ωραια τραγουδια σε εποχες Στοκα και Ξυδους!! Παραδεχτειτε το! Τωρα μην κατσουμε να αναλυσουμε αν ειναι ροκ η οχι οπως ειπε ενα παλικαρι παραπανω…!! Για μενα δεν ειναι αλλα δεν εχει σημασια! Οσον αφορα αυτο για τα reunion…ok κραξτε τους Πυξ Λαξ γιατι ειναι(εγιναν για μενα) εμπορικοι και το κανουν για τα φραγκα! και ποιος κανει κατι στη μουσικη βιομηχανια μονο για την ψυχη της μουσικης/της ροκ/της μανας του?? οι Sabbath δεν εκαναν reunion?? οι Purple το 84?? και παρα πολλοι αλλοι! δεν συγκρινω τετοια μεγαθηρια με τους Πυξ Λαξ και τους καθε Πυξ Λαξ,αλλα η λογικη του reunion παραμενει ιδια…
ελπιζω να σε καλυψα! :slight_smile:

ειν ωραια η θαλασσα γιατι κινειται παντα
:dance:

πυξ λαξ ή αυτο…???

και αυτο

??

Ποιος ο λόγος ύπαρξης αυτού του post?

Ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω τίποτα από τα 2…