Ολυμπιακος Βολου

Στο δικό σας γήπεδο εχω κερδίσει τίτλο, εχω αποκλείσει την μπλακμπερν με 40 φορές κάτω μπάτζετ, και έχω παίξει ευρωπαϊκά ματς σε ομίλους :stuck_out_tongue:

Πέρα απο την πλάκα, σφιχτό ματς σήμερα. Η πάρα πολύ καλή εμφάνιση με 10 αναπληρωματικους στο κύπελλο με νίκη 1-4 έγινε με αντιπάλους τραγικούς , οπότε ελπίζω να μην έχουν πάρει τα μυαλά τους αέρα.

Αρνητική εξέλιξη η μη συμμετοχή του λαμπροπουλου στην μεσαία γραμμή, φοβάμαι καταληκτική η μη συμμετοχή του ουρταδο…Επιμένουν στον γιοβανοβιτς πισω που είναι απίστευτα αργός και δινει 4-5 φάουλ εκτός περιοχής σε κάθε ματς(αφού δεν προλαβαίνει κανέναν). Στους υπολοίπους ελπίζω να έχουμε μονιακη(ποντάρουμε για αποβολή) μέσα να ισιώσουν οι πλευρές επιθετικά. Και προς θεου οχι τον πάτο! Το παλικάρι είναι αστείο.

*μαλάκα κοντέ αν εχει λιγότερο απο 12 χιλιάρικα σήμερα, έχεις κάνει την πατάτα της δεκαετίας με τα εισιτήρια , και ας είναι τα μαγαζιά ανοιχτά.
**Αν προηγηθεί ο βόλος να ξέρει οτι σε καθυστερήσεις πλέον έχουμε το αυτοκινητάκι. Θα τους πατάμε:!:

Θέλω νίκη, αλλά και μια ματσαρα χωρίς μαλακίες θα την ευχαριστιόμουν το ίδιο. Πάμε ρε τρέλα.

Μετριο,αλλα δυνατο ματς.Μου αρεσαμε στο α ημιχ.Γκολ απο μαλακια.Καλυτερη η ΑΕΛ σε γενικες γραμμες,αν κ στο α ημιχρονο ημασταν πιστευω καλυτεροι.Αλλο ενα ματς στο οποιο δεν μπορουμε να αντιδρασουμε.Και οι τραυματισμοι συνεχιζονται σε βαθμο αηδιας…

Το πουλακι μαλλον πεταξε,οπως εχω ξαναπει θα ανεβει η ΑΕΛ κι αλλη μια.

Εκει στη διοικηση μας δουλευουν ψιλο-γαζι,τελικα.

Ο γαυρος δεν ειναι τσιπουρα,οσο κι αν μου αρεσει.

Respect στο κοσμο της ΑΕΛ και στην ατμοσφαιρα που εκαναν.

Απίστευτα κακή αελ στο πρώτο ημίχρονο, και δεν μπορώ να καταλάβω αν φταίει το οτι ο σουλης κατέβασε τόσο καλά την ομάδα του(που όντως το έκανε), ή αν φταίει αποκλειστικά η απόφαση να παίξουμε με 2 φορ που έφερε τα αντίθετα αποτελέσματα από αυτά που πίστευε ο προπονητής μας οτι θα φέρει.
Αντι να κρατήσουμε την ομάδα του ολυμπιακου πίσω, το έκανε αυτή γιατι απο την άμυνα προς τα μπροστά κατέβαινε ο ναγιαρ να πάρει μπάλα, και μετά δεν είχε τι να την κάνει! Πίεζαν και σωστά οι παίχτες του βολου και τα χάναμε πολύ εύκολα. Είδα και τον ολυμπιακο να τρέχει προς τα μπροστά σε καθε ευκαιρία που έκλεβε μπάλα, και φοβήθηκα οτι θα το χάσουμε το ματς βλέποντας τους να είναι καλύτεροι απο εμάς.

Στο δεύτερο άλλαξαν τα πάντα, αλλά εντελώς στην τύχη. Το γκολ έπεσε απο τον ουρανό απλά. Απο εκείνο το σημείο, στην ουσία ολο το δεύτερο ημίχρονο, ο ολυμπιακος έκατσε. Επιθετικά ειχε 3 ατομικές ενέργειες, και ένα λάθος του τερματοφυλακα μας, και κανένα σουτ στην εστία.
Εμεις κρατούσαμε την μπάλα με μια σχετική ευκολία, και μια στις τόσες βγαίναμε και μπροστά μπας και κάνουμε τίποτα. Μια το δοκάρι, μια που ο μαρουκακης δεν δίνει απο το δεξί στο αριστερό, μια που η αριστερή πλευρά έμοιαζε να είναι αμυντικά προσανατολισμενη, δεν έγινε παραπάνω γκολ.

Τραυματιστηκε(πάλι) παίχτης του ολυμπιακου, και δεν έκανε καραγκιοζιλίκια να ζητάει φορεία να βγει. Όπως και όλοι οι παίχτες του που έτυχε να πέσουν. Ετσι παίζεται η μπάλα, οχι όπως νομίζουν στον εργοτελη με 65 λεπτά καθυστερήσεις. Μεχρι και ο κοντός έλεγε στο τέλος οτι ο βολος ήρθε να παίξει μπάλα, οχι σαν άλλες ομάδες υπονοώντας τον εργοτελη.

Έχοντας δει ολα(νομίζω) τα ματς του ολυμπιακου που ηταν τηλεοπτικά, στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα κάθεται υπερβολικά. Δεν ξέρω τι προετοιμασία έγινε, αλλά μάλλον δεν είναι τυχαίο πλέον να ξεφουσκώνει η ομάδα τόσο στο δεύτερο μισό.

Απο εμας καλύτερος παίχτης με ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ διάφορα απο οποιονδήποτε άλλον, ήταν ο αναστασοπουλος(αυτός με το δεμένο χέρι). Αν δεν εχει δει κάποιος το παιγνίδι, δεν θα καταλάβει για τι επιπέδου εμφάνιση μιλάμε. Δεν εχω λόγια.
Μετα ο βερτζος(σεντερ μπακ) του δευτερου ημιχρόνου έκανε πάρα πολύ καλή εμφάνιση πέφτοντας σε όποιον αντίπαλο ειχε το δεξί μας μπακ και κερδίζοντας ολες τις μονομαχίες.
Ακόμη ένας διακριθείς ήταν ο νικολακακης(δεξι μπακ) . Αμυντικά ειχε προβλήματα, ειδικά στο πρώτο, αλλα επιθετικά έκανε κούρσες περνώντας 2 και 3 αντιπάλους συνέχεια. Κρατούσε μπάλα, έβγαζε την ομάδα μπροστά με ψυχραιμία, κέρδιζε φάουλ και ανάσες.
Ο πατο φιλότιμος με εξάρσεις, αλλά και αφελής αρκετά.
Λειπει πολυ ο ουρταδο…

Απο τον ολυμπιακό μου έκανε μεγάλη εντύπωση ο τσιαρας. Οταν έπαιζε σε εμας, έπαιζε χαριστικά(πραγματικά) . Χθες ειδα εναν ολοκληρωμένο παίχτη να κρατάει το κέντρο σχεδόν μόνος του, να μοιράζει πάντα την μπάλα σωστά, και γενικά να τρέχει οσο μπορεί να καλύψει τρύπες(σχεδόν ανύπαρκτες στο πρώτο).
Ο ντεπετρις(αν λέγεται έτσι) έδειξε στο πρώτο οτι ξέρει μπάλα και μας δημιούργησε προβλήματα. Λίγη πιο ουσία αν είχε, θα έκανε ζημιά.
Επίσης μπορεί να μην φαίνεται τόσο εύκολα, αλλά ο διαμαντοπουλος έχει δυνατότητες. Μπορεί να ήταν λίγο “πιασμένος” απο τον τραυματισμό, αλλά μπορεί να πάει μπροστά.

*Για ποια ατμόσφαιρα λες? Αυτή που στην κεντρική δεν τραγουδήσαμε πάνω απο 2 φορές σε 96 λεπτα, ή που δεν την γεμίσαμε για πρώτη φορά σε τέτοιο ματς με τις μαλακίες του κοντού? Αυτο το 10μιση χιλιάδες χθες μου έκατσε στον λαιμό. στεναχωρηθηκα .Σολντ αουτ τα πέταλα με 2 χιλιαδες το καθένα(φθηνό εισιτήριο), αλλά η κεντρική βαριά να ειχε 70% πληρότητα με την 50% αύξηση που είχε… Ευτυχώς είχαν καλή παρουσία οι οργανωμένοι.

Έχει δρόμο πολύ πάντως.

Αυτον τον ψευτομαγκα που ήρθε με τους 30 καλεσμένους σας και έστειλε στο νοσοκομείο τον άνθρωπο στα επίσημα, και τον άλλον που κόντεψε να βάλει “φωτιά” το γήπεδο, τους έσωσε ο “εχθρός” κουγιας και δεν τους χωσαν μέσα ??
Ειναι παγίδα τελικά για τον γηπεδούχο οι σουίτες. Κάνει ο άλλος οτι θέλει και δεν υπάρχει περίπτωση να τον ενοχλήσει κανείς. Βαλτους εκει στα καθίσματα να δεις τι ωραία που δεν τα κάνουν ολα πουτάνα :stuck_out_tongue:

Και επειδή κάτι διάβασα για γκρίνια για τον σουλη, δεν πάτε καλά . Δεν φταίει ουτε για τραυματισμους, ούτε που κλαταρει στο β η ομάδα και χάνει τόσα αποτελέσματα, ούτε για τίποτα. Προχθες για 50 λεπτά είδαμε την ιδανική εκτός έδρας εμφάνιση και παράταξη. τέτοια πίεση ψηλά να μην μπορούμε να πάρουμε ανάσα, δεν θα κάνει κανείς μέσα στο γήπεδο μας . Απλα έκατσε ενα τυχαίο γκολ και σε συνάρτηση με την (ισως) πλημμελή προετοιμασία που δεν βγάζετε 90λεπτο, ήρθε μια ήττα.

Οχι δεν φταιε,αλλα δεν κανει κιολας.Δεν φταιει φυσικα που εχουμε γινει Νοσοκομειακος Βολου,

Ισως δεν κάνει, αλλα την συγκεκριμένη στιγμή, δεν υπάρχει τίποτα να του χρεώσεις. Προπονητής να σώσει το καράβι αν δεν θέλει η διοίκηση όντως να σωθεί, δεν υπάρχει. Πάντως αν ρολαρουν μερικά αποτέλεσμα, το πρόγραμμα που δεν ήταν καλό(και οι τραυματισμοί), ο ολυμπιακος δεν εχει χάσει και τα πάντα. 6 αγωνιστικές δεν είναι τίποτα.

Εγω στον Ολυμπιακο Βολου εναν εκ των παρακατω δυο προπονητων θα ηθελα:Εmmanuel Roca η Δημητρη Ελευθεροπουλο.Απλως μια αποψη εκφραζω.

Ναι αλλά οχι να μαζέψουν συντρίμμια(λεμε σε περίπτωση που υπάρχουν). Απο την αρχή με την διοίκηση να θέλει άνοδο. Ο ελε σε λίγο θα είναι ελεύθερος ισως

Όλα καλά τώρα? :stuck_out_tongue:

Ναι,αλλα:1)Δικαιολογημενα ο Παναιγιαλειος ‘‘φωναζει’’,2)Ο διαιτητης γενικως ηταν κακος,3)Μεγαλη ψυχη στο β ημιχρονο και καλος χειρισμος απο Σουλη,4)Με Εργοτελη τωρα.Για να δουμε…

για το 1 το έβαλα και την ανατροπή απέναντι σε μια ανύπαρκτη ομάδα.
Πάντως αν καταφέρει νίκη με εργοτελη, αλλάζουν όλα.

Mην περιμενεις τρελα πρατγματα.Η ομαδα ειναι νοσοσκομειο κυριολεκτικα και μεταφορικα γι αυτο και δυστυχως ο κοσμος εχει γυρισει την πλατη.Πανε οι εποχες οπου γινοταν της πουτανας και στο ΕΑΚ και στο Πανθεσσαλικο.Αυτος που καποτε τον αποθεωναμε τωρα θεωρειται ο καταστροφεας.

Διάβασα και εγώ μερικά σχόλιά που τον κράζουν. Αλλά είναι και αναμενόμενο να φτάσει εκεί με τέτοιο πρόσωπο κοντά στην ομάδα…
Πάντως το ματς με εργοτελη, είναι στα χαφ. Εκει την πατήσαμε εμείς και τρέχαμε μέσα στο αρινα. Εχει 2 παίχτες που κάνουν όλη την δουλειά. Ελπίζω ο τσιαρας να κάνει δουλειά εκεί.

*Εμεις δεν μπορούμε να κάνουμε χαμό στο γήπεδο μας. Έκλεισε για 4 αναμμένες(οχι πετάμενες) φωτοβολίδες και το πλαστικό ποτήρι που έσκασε ανάμεσα στους 2 πάγκους. και 49 χιλιάρικα. Λογικό…

Απορω που μπορει κα κυκλοφορει ακομη στην πολη…

[B]?Σουπερμαντολίνη? έδινε ο Μπέος και ντόπαρε τους παίκτες του Ολυμπιακού Βόλου[/B]