Η εξαφάνιση ενος θρύλου

O Poulpoul Λοιπόν ε; Και κάτι μου έλεγε το όνομα. Δεν ήταν ο πρωταγωνιστής της παλιάς “αισθησιακής” ταινίας “Το σκληρό πουλί της νιότης”;

E ναι masterblaster με κατάλαβες…
O Peter North(ή Πετροβόρειος για κάποιους Έλληνες fans…) είναι μέλος του rocking.gr.

Y.Γ.Μαστρο-blaster είσαι πολύ ψαγμένος τσοντάκιας μου φαίνεται…

Χρόνια στη πιάτσα φίλαρακο. Αν δε μπορούσαμε να γνωρίσουμε και την αφεντιά σου θα ήταν σαν να μη μπορούσαμε να ξεχωρίσουμε τη Στανίση απο τον Μπαχ. Άσε που έχεις παίξει και σε “αισθησιακή” ταινία με τον Κιουπάκο, στο περιβόητο “Another salad aint gonna be bad” (1997-vivid). Παντα άξιος!

Ειναι και η στανιση στο ροκινγκ???

Ένα topic που αξίζει να ξεθαφτεί,για την ιστορία.

Δικιο έχεις.
Τωρα που πλησιαζει και η σαπορτ εμφανιση του με τον Γκαρι Μουρ…

Ρε σόβαρα τώρα, διάβασα όλο το τόπικ και μου κίνησε το ενδιαφέρον. Εγώ νομίζω οτι κάνανε πλάκα. About Music, τι ξέρεις για το σαππορτ του Γκάρυ Μουρ?? :p:p:p:p

[SIZE=“3”]Ρε κόφτε την πλάκα!!![/SIZE]

#-o#-o

Εγω νομίζω ότι προκειται για πλάκα παντως. Οταν ειχα πρωτομπει στο φορουμ και το εψαχνα, ειχε τύχει να διαβασω το συγκεκριμενο τοπικ και μου ειχε κανει εντυπωση. Αλλα οσο κι αν ειχα ψαξει στο νετ δεν υπηρχε τπτ πουθενα. Και αν οντως ειχε κανει ολα αυτα που εχουν ποσταριστει πιο πισω, τοσες συνεργασίες κτλ τότε στανταρ θα υπηρχε κατι. Οπότε…

hahahaaa

ρε μη ψαρώνετε ρε, συννενοημενοι ειναι ολοι αυτοι.
Όπως και να’χει έριξα πολύ γέλιο.

Καλά ρε, γράφτηκαν τρία-τέσσερα άτομα στο forum, έκαναν ένα θέμα για κάποιον που δεν υπήρχε και πόσταραν μόνος σε αυτό, παρόλα αυτά ψάρωσε όλος ο κόσμος και αν δεν είχαν “κάρφωθεί” μόνοι τους δεν θα το έπαιρνε κανείς χαμπάρι, έτσι; Μπράβο…:slight_smile: Διάβαζοντας τα πρώτα post άρχισα να αισθάνομαι ντροπή που δεν ήξερα αυτόν τον “Σαλάτα”…

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
πολύ καλό στην αρχή…μετά το κουράζουν με τις κυκλοφορίες του salad…hehe

Ρε παιδιά εγώ είχα διαβάσει σε πολλά έγκυρα και έγκαιρα περιοδικά ότι ο Bill Ward είχε πάει σε ένα rehearshal του Σαλατά που έκανε σε ένα παλιό εργοστάσιο στο Birmingham και τον είδε να παίζει ένα κομμάτι στα drums (ο Σαλατάς όντας multi-instrumentalist είχε ΚΑΙ drums) και έπαθε την πλάκα του. Του προσέφερε λεφτά για να το αγοράσει, αλλά ο Σαλατάς όντας επίσης ΨΥΧΑΡΑ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΠΑΛΙΚΑΡΟ του το έδωσε για ένα μπουκάλι κρασί Λαφίτ του '56. Βέβαια ο Ward μείωσε το τραγούδι στο 1/8 , απ ότι αρχικά ήτανε αλλά του έδωσε το όνομα προς τιμήν του.

Εγώ ξέρω οτι δεν ασχολήθηκε μονάχα με την μουσική, αλλά και με την κωμωδία.
Οι Μοnty Python μάλιστα έκαναν διασκευή και ένα σκετσάκι του !

:p:p:p

Ρε παιδιά,τώρα που έχετε διαβάσει κι άλλοι το topic και είστε ενημερωμένοι,μήπως έχει πάρει το μάτι σας πουθενά το πιο πρόσφατο bootleg του Σαλάτα,το “Salatas:live at Ermou”? Μοναστηράκι μεριά δεν το έχω πετύχει και περνάω σχεδόν κάθε μέρα από εκεί.

Αυτό το χα δει σε cd bootleg που είχε κάνει η Unisound πριν 8 μήνες.Τα πρώτα 3 τραγούδια ήτανε Σαλάτας,και ολα τα υπόλοιπα ήταν το ακυκλοφόρητο άλμπουμ των Satan’s Host που είχε και τη διασκευή στο House Of The Rising Sun.έχω ένα φίλο που τά χει όλα τα bootlegs θες να σου δώσω το τηλέφωνό του ? Να κανονίσουμε άμα είναι να πάμε σε κάποια Discotek να χορέψουμε Wham! και μετά να κάνουμε τις ανταλλαγές μας.Btw είσαι straight ?

Πω ρε φίλε με σώνεις,είναι το μόνο που λείπει απ’ τη συλλογή μου.Βασικά…δε χορεύω Wham!,Πασχάλη μόνο.Straight είμαι ναι,σαν τη κολόνια.

Ώστε είσαι straight ε? Κριμα…Ντάξει θα τη βρούμε τη λύση! Λίγο False Ambient Black Metal απο δώ, λίγο Funny Japanese Heavy Metal :


απο κεί, θα βρούμε τη χρυσή τομη !Θα στο στείλω ταχυδρομικώς,αφού κανονίσουμε όλες τις λεπτομέρειες μέσω πμ και θέλω να σου πω κάτι…Δεν ξέρω γιατί αλλά με σένα νιώθω σα να βρήκα αυτόν που θα με ακολουθήσει σε όλην την υπόλοιπη ζωή μου. Τώρα δεν ξέρω αν το θεωρείς καλό ή κακό πάντως ήθελα να σου ανοιχτώ γιατί σε βλέπω και ομορφόπαιδο.

φακ λάθος

Βρήκα το Bootleg “Ένα δίπιτο χωρίς κρεμμύδι” στην Κοπεγχάγη, τιμή 430 ευρώ. Είχα μόνο 420 πάνω μου, και αναγκάστηκα να ζητιανέψω για να το πάρω! Μετά από 3 μέρες με απλωμένο το χέρι, κατάφερα να μαζέψω τελικά τα λεφτά, και μόλις μπήκα στο μαγαζί, είδα έναν σωσία του Σαλάτα να παίρνει τις τελευταίες τρεις κόπιες…

Είχα ξεχάσει το τόπικ και δεν πόσταρα.

Epitaph θα κανονίσουμε άμα είναι να μου τα δώσεις.

shaman είσαι τυχερός που δεν τα πήρες,θα σε κορόιδευαν.Αυτό το bootleg είναι του Σουβλάκη όχι του Σαλάτα.