Περί διαγωνισμών

Με αφορμή τον διαγωνισμό Killing Joke ή σε κάποια άλλη συναυλία, οι νικητές μπορούν να δώσουν σε φίλο / άσχετο την πρόσκλησή τους;
Δηλαδή αν κερδίσει κάποιος την παραλαμβάνει την ώρα της συναυλίας ή νωρίτερα; Με τα στοιχεία του;
Σε κάθε περίπτωση ένας άσχετος μπορεί να μπει με αυτή την πρόσκληση;

Όλοι οι διαγωνισμοί προϋποθέτουν ότι ο εκάστοτε συμμετέχων είναι και ο αποδέκτης του “δώρου” (αν κερδίσει), γι’ αυτό το λόγο ζητείται και το ονοματεπώνυμο – σε διαφορετική περίπτωση και το e-mail θα ήταν αρκετό.

Οπότε για να απαντήσω και στην ερώτηση σου, η πρόσκληση δε μπορεί να μεταβιβαστεί, βάσει των οδηγιών που έχουμε. Στο κάτω κάτω ένα e-mail υπόθεση είναι για να λάβει ο φίλος/άσχετος μέρος :wink:.

Ok, thanks kourou.:slight_smile:

Αν και ντάξει, διαγωνισμός είναι, “τι σε νοιάζει φίλε που τα κανόνισα εγώ με τον φίλο μου, που άσχετος ή όχι στην τελική κέρδισε και παρακολουθεί την συναυλία κανονικά”.
anyway.

Δεν τον νοιάζει, όταν όμως δοθεί το δικό σου όνομα στην είσοδο και πάει ο φίλος σου και δε μπορέσει να μπει, αυτός θα φάει την ταλαιπωρία.

Στο κάτω κάτω, όπως λες κι εσύ, διαγωνισμός είναι. Τσάμπα πράγμα. Ο καθένας μπορεί να πάρει μέρος. Γιατί όχι και ο φίλος μου;