Λίστες, Λίστες, Λίστες [2010]

Καλως ή κακως, ο μέσος αναγνωστης διαφερει πολυ απο τον μεσο φορουμιτη. Δειτε πχ τα ΦΒ κομμεντς των περισσοτερων, θα ´αντεχαν´ στο φορουμ;

Δεν το γνωρίζουμε αυτό, θα πρέπει να τους ενθαρρύνουμε να γραφτούν :!:

Επίσης, κάντε ΑΝΘΟΛΟΤΖΙΣ με τα καλύτερα κόμμεντς για μας τους φτωχούς εργαζόμενους που δεν μπορούμε να δούμε fb.

εγώ πάντως δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται ο κόσμος να μπερδεύει όσα γράφονται στο site (από τους συντάκτες), με όσα γραφονται από τους users στο forum και όσα γράφονται από τους αναγνώστες. τόσο δύσκολο είναι;

όπως και να έχει εγώ κρατάω κάποια θετικά και ένα εξ’αυτών είναι ότι κάποια ονόματα μπαίνουν στην υπόληψη του έλληνα ακροατή, έστω και με διαφορά φάσης, όπως οι Avenged Sevenfold, οι Disturbed ή οι Stone Sour και κυρίως οι Alter Bridge.

Μόλις παρατήρησα ότι ο Tankian υπάρχει 2 φορες (!) τόσο με το άλμπουμ που έβγαλε, όσο και με το live με τη συμφωνική ορχήστρα!

έτσι από περιέργεια, η φορουμική λίστα της δεκαετίας δεν αρέσει?

μπαρδόν;
εγώ πάντως είχα ψηφίσει, αλλά δεν θυμάμαι να έχω δει κάπου αποτελέσματα.

Η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο κρυμμένα, αλλά υπάρχουν:

metrioi kai kakoi diskoi apo megala group - bl maiden, helloween ktl psila. kai pio katw kati geloia ougka mougka groups.
oi kraist mono se ellada kai se tpt alafrous ksenous kanoun kati - mono kai mono logw onomatos kai folklor.realistika metria mpanta, me kako ntramer, (oxi tous sessionades pou paizan sta CM albums), spasmena agglikos, kai pou kai pou kana kalo riff. edw bgainoun kaloi diskoi, ta asteia burzum. pou entaksei o typos einai o orismos tou geloiou, pou akoune anerastoi me mousia kai gyalia. nerd metal. kai pou efage enan allo norbigo mpouli ? kati trexei sta gyftika. aderfares san ton allo ton gayalll einai oloi kai narkomaneis peiragmenoi fthisikoi.

μαντέψτε ποιός. :roll:

Με τέτοια μούρη, ποιους λες φλώρους ρε κακομοίρηηηηη???Παίξε κάνα wow ρε…στο παιδικό σου δωμάτιο είσαι εκεί?χαχαχαχααααα

Εγώ γιατί βλέπω άλλα σχόλεια ρε γαμώτο μου. Εντωμεταξύ σταματήστε και λίγο το γαμιαδόμετρο γιατί έχει καταντήσει κουραστικό και αφήστε και κάναν άνθρωπο να έχει τη δική του γνώμη όσο ηλίθια και αν σας φαίνεται.

Πόσο μου λείπει! :frowning:

υπάρχουν (δες το ποστ του κρισπ) και μετά το πάσχα (όπου λέω να λήξει μια και καλή η ψηφοφορία) θα γίνει και κάτι σπέσιαλ, αν έχουν όρεξη οι χρήστες να συμμετάσχουν.

ΡΟΚΙΝ ΚΟΛΛΕΚΤΙΒΑ λοιπόν.

Εγώ μέσα πάντως. :slight_smile:

αυτό σου έλειπε :stuck_out_tongue:

Τι αηδίες είναι αυτές που βγάλατε ρε. Δεν έχετε ιδέα. Motorhead ρε!

To καφε ανθρωπακι με τον κλαυσιγελω. Καποιος!

[SPOILER][/SPOILER]

Σε σχέση με το υπερ-hyped Kvelertak πάντως, εμένα ακόμα και ο 20ς δίσκος των Motorhead πιο εμπνευσμένος μου φαίνεται.

Φίλε, μη μου συγκρίνεις τους γυαλισμένους με δήθεν hype και όνομα γλωσσοδέτη, με τους Motorhead.

χεζι μεταλ για παντα!!
αθανατο και ελληνικο!

Γελάω σα το χάχα μια ώρα τώρα με όλες τις ανθολογίες που γράφονται στα σχόλια για τα καλύτερα της χρονιάς από τον οχετό του διαδικτύου (fb), ο κάθε πουθενάς απέκτησε και άποψη να πούμε, σκατά στις σελίδες κοινωνικής δικτύωσης, φόρουμ και πάλι φόρουμ, και πιο δημοκρατικό και πιο δεοντολογικό…

καλό σας βράδυ :slight_smile:

Να απαντήσω στα ειρωνικά σχόλια των “ψαγμένων”. Μετά από 10-15 χρόνια που τα συγκροτήματα των 70s-80s θα έχουν αποσυρθεί, Motorhead και Priest θα ψάχνετε να ακούσετε και όχι την κάθε περιστασιακή με ημερομηνία λήξης μουσική όπως post rock, metapost rock, metapost rock++, electrogoth, drone (μπουρμπουλήθρα metal), industrial και λοιπα…