Αστεια περιστατικα σε συναυλιες

Το 2003 σε συναυλια Rotting Christ(Υδρογειος),εβλεπα εναν τυπα να βουταει στο κενο απ την σκηνη χωρις να εχει αρχισει ακομα το live,φωναζοντας Οbituary ρεεεεε…δειχνοντας το λογοτυπο των Crossover που επαιζαν support:p δεν ξεχνω:p

Εεεμ…εγω στους Dillinger που δαγκωσα το σκαλακι στο gagarin, οπως στο american history, μετα απο αποτυχημενο σερφαρισμα…

  1. Στην τελευταία συναυλία των Entombed, είμαι με μία φίλη μου στο πιτ (στο σημείο που τελειώνουν οι πλάτες και ξεκινάει το mosh pit - εντυπωσιακή κοπέλα, τότε ξανθιά), και δίπλα/πίσω/γύρω μας ένας τύπος λιώμα, ο οποίος την είχε δει Καζανόβας. Δεν θυμάμαι μέσα στην έξαψη της βραδιάς πώς έφτασε εκεί το πράγμα, αλλά κάποια στιγμή ανακαλύπτω ότι η φίλη μου έχει την πλάτη στη σκηνή και κοπανάει τον τυπά με ένα παπούτσι (?) στο κεφάλι, συντονισμένα με τη μουσική, αυτός συνέχιζε ακάθεστος το headbanging με το παπούτσι στο κεφάλι, που και που να μας παίρνει το κύμα και να κάνουμε η χαρούμενη τριάδα μόσινγκ, όλα συντονισμένα με τη μουσική.

  2. Τελευταία Walls of Jericho στη σφεντόνα, ο κόσμος πήδαγε από τη σκηνή στο παρκέ! κατευθείαν! 5 άτομα πάνω στη σκηνή, 5 κάτω, να πέφτουν ο ένας στον άλλον! Worst enemy, πες!

Θυμάμαι ακόμη τη μυρωδιά από το βιβλιαράκι του The One. Μαστούρα.
Γι αυτό ο κόσμος αγοράζει cd ρε, τι download και μαλακίες!

καλή χρονιά ποστ πιξ.

πρπει να υπαρχει το θρεντ, καπου εδω ειχα διαβασει περιστατικο που καποιος παρακαλουσε τον Μαστεην να ‘‘γκιβ μι ε πεν πλιζ’’

Ξεθαψα δικο μου λιγο παλιο 8) :smiley:

χαχαχαχα.Και εγω Πολωνος ειμαι αλλα σπανια να μου εχει τυχει κατι τετοιο χαχαααχ:p

Τον Ιουνιο στους Ανθραξ.
Μεσα στο πιτ,ειχα μια τσαντα στην πλατη.Ξαφνικα μπλεχτηκε η τσαντα μου με ενα χερι ενος τυπου και σερνομουν απο πισω του χωρις να μπορω να κανω κατι.Τελικα με καταλαβε και ειμαι εδω μαζι σας! :stuck_out_tongue:

Manowar, μετά την πρώτη συναυλία στο Αγκάθι, πετυχαίνουμε τον Rhino στον μικρό εξώστη που είχε. Δεν είχαμε μαρκαδόρους κλπ για αυτόγραφα, οπότε ο ξάδερφος του ζητάει κάτι για σουβενίρ. Κοιτάει ο Rhino στις τσέπες του και του δίνει ένα γυναικείο τσίπικο ρολόι…#-o

Συναυλία Anthrax στο Cardiff το 2003, 200 άτομα το πολύ σε ένα club-άκι.
Είμαι δεύτερη σειρά μπροστά από Scott Ian με μπύρα στο χέρι και δε με ακούμπησε κανείς για μιάμιση ώρα (και να με ακούμπαγαν, θα μου ζητούσαν συγγνώμη:lol:).

Ιανουαριος 2005 συναυλια Rotting Christ στο Gagarin 205…Ολος ο κοσμος μπροστα προσπαθει να ανεβει στην σκηνη για stage diving αλλα τρωει ακυρο απο τους σεκιουριταδες…Ξαφνικα ανεβαινει ενας τυπος εντελως καμμενος στην σκηνη μεσα στην τρελη χαρα…Γυριζει προς τους σεκιουριταδες αρχιζει τις χειρονομιες και ξεκιναει το stage diving για να καταληξει με την μουρη στο πατωμα μιας και ολοι μπροστα ανοιξανε τελευταια στιγμη…

scorpions οταν έκανα ενα crowd surfing κ ακουγα μια να μου φωνάζει “εισαι μαλακας ρε;! Θα μας βγάλεις κανένα μάτι!”

και μεθυσμένα ξωτικά που σε καποια φαση ειχε ανεβει στη σκηνη ενα 8-10 χρονων κοριτσάκι το οποιο ηξερε όλους τους στίχους κ εν τέλει της βάλανε κ μικρόφωνο :lol::lol:

Αχαχαχχαχαχα αυτό είχε γίνει και στους Τestament, Θεσσαλονίκη 2007!!! Ένας χοντρούλης έσκασε σαν το καρπούζι στο πάτωμα γιατί όλοι τρομοκρατήθηκαν και άνοιξαν μόλις τον είδαν να παίρνει φόρα για stage diving.:lol::lol::lol:

Δικό μου αστείο περιστατικό που όποτε το θυμάμαι με πιάνουν τα γέλια είναι το εξής:
Kreator-Celtic Frost 2007 στην Υδρόγειο είχε κάγκελο που ανέβαζες πάνω τα πόδια σου ανάμεσα στα διαχωριστικά για να δεις τη συναυλία. Πριν βγουν οι Celtic Frost έχουμε πιάσει την πάρλα με έναν τυπά, το 1.90 το χε στο τσεπάκι, και μόλις βγαίνει το συγκρότημα γυρίζει και μου λέει άντε ξεκίνησε ανέβα. Και του απαντάω: ανεβασμένη είμαι τόση ώρα… ΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑ:lol::lol::lol:

αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

Καλά ε θυμάμαι ένα αστείο τώρα από την συναυλία των Wotan τον Οκτώβριο του 2010 στο Harley Bar(Θεσσαλονίκη) όπου έπαιζαν support οι Sorrows Path.Ε,λοιπόν φτάνουν στο τέλος του setlist που είχαν και παίζουν διασκευή το επικό “Holy Diver” του Dio!Και βλέπω κάτω στο πάτωμα του stage κολλημένους με τους στίχους του τραγουδιού!Μάλιστα στο τέλος ο τραγουδιστής των Sorrows Path ζήτησε συγγνώμη,αφού δεν ήξερε καλά τα λόγια!Ε,αυτό είναι ντροπή,όχι μόνο γιατί διασκευάζει ένα τεράστιο κομμάτι ενός ΜΕΓΑΛΟΥ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗ,αλλά αποδίδεται και από μια αξιόλογη μπάντα.Αυτό ήταν πάντως αντιεπαγγελματικό!Θυμάμαι που κάποιοι από το κοινό είχαν σκάσει στα γέλια.Λίγοι,αλλά γελούσαν πάντως! Ελπίζω να μην ξανασυμβεί κάτι παρόμοιο!

Ε ντάξει δε λέει κάτι αυτό. Οκ είναι πασίγνωστο κλπ κλπ αλλά δεν είναι υποχρεωμένος να το ξέρει.

Απ’την άλλη αν είναι έτσι δεν έπρεπε να το πουν

Anyway! couldn’t care less!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ποιός θυμάται έναν τυπάκο Ρόδον στους Gamma Ray που τον ανεβάσανε στη σκηνή και γκάριζε [B]Future World - Future World [/B]
Ο πιο χαρούμενος της βραδιάς:D

Το είχε γράψει σε χαρτόνι, στο Rockwave του 1997 είχε γίνει, στη Ριζούπολη :lol:.

και ο mustaine απαντησε “i am not a writer!” :lol::lol::lol:

στο beach volley πριν 5-6 χρονια δεν ηταν ομως;

Στην συναυλια του Τανκιαν, μια τυπισσα σε ολη την συναυλια ανεβοκατεβαζε με τα χερια της ενα κουτσουρο/κλαδι σε στυλ ιερομαντειας/μαγειας κτλ. Ολοι οσοι ηταν διπλα ειχαν πεθανει στο γελιο …