Διαιτησια

Ωριμοτητα, οχι αστεια…

Για την φαση του Τοροσιδη, δεν εχει καμμια προθεση να βαλει το χερι του και δεν μου φαινεται καθολου παραλογο ο διαιτητης να ειδε επιθετικο φαουλ του Νινη. Δεν τον σπρωχνει, αλλα αν δεν το δεις πολλες φορες ετσι φαινεται…

αυτό είπα και εγώ πιο πρίν αλλά δεν είμαι σίγουρος αν ισχύει.

Μουφα πεναλτυ στον Ηρακλη και μου εκανε το 1-1.Αλλα επειδη προκειται για τον Ολυμπιακο Βολου και οχι για τον Π.Α.Ο ,τον Ο.Σ.Φ.Π,τον Α.Ε.Κ,φυσικα δεν θα ασχοληθει κανενας!

η διαιτησία έχει φτάσει στον πάτο.χειρότερα από κάθε άλλη χρονιά.

Κάθε φέτος και χειρότερα… Και στον αθλητισμό αλλά και στην κοινωνία, μικρογραφία της οποίας είναι και το ποδόσφαιρο εξάλλου…

Συμφωνω απολυτα μαζι σου μια και τυχαινει να εισαι μαλλον ο σοβαροτερος και πιο σωστος ΠΑΟΚτσης εδω μεσα.
Ζουμε σε μια σαπια κοινωνια που πληττεται απο ανεργια κι απο λαμογια που πανε να φανε πανω απο τα πτωματα και φυσικα στο ποδοσφαιρο ολα αυτα υπαρχουν και με το παραπανω.
Και ναι,ο Μπεος δεν ειναι κι οτι καλυτερο και το λεω για πολλοστη φορα!

ρε παιδια

ξέρετε τι γίνεται σε περίπτωση που μια ομάδα φεύγει απο τον αγωνιστικο χωρο ?

παλι σημερα διαβαζω “επρεπε να αποχωρησει η ομαδα”

τι γινεται σε αυτη την περιπτωση? χανεις το παιχνιδι στα χαρτια ?

Ναι.
Και αφαίρεση βαθμών.

Όπως έγραψε και ο Καρπετόπουλος, παραδοσιακά όταν υπάρχει ντέρμπυ στα άλλα παιχνίδια γίνεται της σφαγής. Λογικό γιατί όλα τα μάτια είναι στραμμένα αλλού.

ενα μεγάλο χειροκρότημα στους σημερινούς διαιτητές του κυπέλλου…

στο ματς του παναθηναϊκού δεν δινει ενα καθαρό πέναλτι, και στο ματς του πανιωνιου έπαιξε 1000-0 των πανιωνιο σφάζοντας στο γονάτο την καλλονη

και που να παιξουν οι υπόλοιπες ομάδες της σουπερ λιγκ…ολυμπιακος,παοκ, αεκ και τα λοιπά

ούτε στα πιο απλά ματς ρε πούστη…

*στο γήπεδο της αελ, το μεγάλο όνομα…κωσταντινεας… αυτός θα τα πληρώσει ολα :stuck_out_tongue:

[B]edit[/B]

[B]Εκπληκτικά πράγματα στην Κατερίνη! Περισσότεροι από 30 κουκουλοφόροι έκαναν ντου στο ματς των Πόντιων με την Ξάνθη και επιτέθηκαν στον Δημήτρη Καλόπουλο![/B]

Ο αγώνας των Ποντίων Κατερινής με την Ξάνθη (που μεταδίδονταν και από το κανάλι του ΟΤΕ) είχε φτάσει στο 90’ και όλοι περίμεναν να ολοκληρωθεί, καθώς δεν υπήρχε και αγωνιστικό ενδιαφέρον από την στιγμή που οι Ξανθιώτες ήταν μπροστά με 2-0.

Εκεί όμως που όλα έδειχναν ήρεμα, εντελώς ξαφνικά από την μία γωνία του γηπέδου, περισσότεροι από 30 με 40 κουκουλοφόροι έκαναν ντου στον αγωνιστικό χώρο και επιτέθηκαν στον διαιτητή της συνάντησης Δημήτρη Καλόπουλο. Ο αγώνας όπως ήταν φυσικό διακόπηκε για λίγα λεπτά και όπως φάνηκε και από την τηλεόραση υπήρξε και μία σύλληψη.

[B]βίντεο[/B]
(τα παιδάκια που είναι στο ταρτάν πίσω, εχουν κατουρηθεί πάνω τους)

…τι να πεις-γράψεις με την μαλακία ορισμένων:):!:

[B]για τρίτη διαθεσιμότητα[/B] μέσα στην χρονιά πάει ο διεθνής διαιτητής κωνσταντινεας μετα την διαιτησία του στο παιγνίδι κυπέλλου αελ-παναιτωλικος :lol:

*- μιστερ…γουαι καρντ?

  • [B]γ[/B]οου, α[B]γ[/B]ουει

Κάκος αύριο στο ματς του Πανιώνιου με τον Παναθηναικο … Και έλεγα να πάω να δω την ομαδα μου μετά απο καιρό … Τελευταίο ματς που είδα ήταν το περσινό με τον Βάζελο παλι , με τον Καραφλα ρεφερι … Στο ίδιο έργο ξανά δεν λέει . Ξέρουμε το τέλος απο τώρα . 8)

χ ημίχρονο 2πλό τελικό
Και το πάω στοίχημα σε όποιον αμφιβάλλει
Γνωστός ο Κάκος για τα βαζελοσυναισθήματα του

όπως τα είχαμε πει…γοου αει σε παιχτη της αελ(go away)

[B]«Κόπηκε» στα? αγγλικά ο Κωνσταντινέας[/B]

Φρένο στην διεθνή καριέρα του διαιτητή Πέτρου Κωνσταντινέα έβαλε η UEFA. Σύμφωνα με πληροφορίες, ο λόγος είναι ότι δεν διαθέτει επαρκείς γνώσεις αγγλικών και αυτός ήταν ο λόγος που «κόπηκε» σε σεμινάριο που διεξάγεται στην Τουρκία.

Σε αυτό έδωσε το «παρών» ο Πέτρος Κωνσταντινέας και ο Θανάσης Γιάχος αλλά ο πρώτος δεν πήρε ευχάριστα? νέα. Η UEFA «έκοψε» τον διαιτητή? στα αγγλικά.

Επειδή δηλαδή δεν διαθέτει επαρκείς γνώσεις της αγγλικής γλώσσας.
Η ΕΠΟ με την νέα χρονιά θα μπορέσει να αντικαταστήσει τον Κωνσταντινέα ο οποίος μέχρι τότε παραμένει διεθνής χωρίς όμως να υπάρχει πιθανότητα να οριστεί σε κάποιο ευρωπαϊκό παιχνίδι.

Στο listening θα κόπηκε:p

Αηδίες. Ινδιάνικος χαιρετισμός ήταν, αλλά πού εσείς…

ε συγγνώμη…δεν έχουμε καλά φροντιστήρια αγγλικών στη λαρισα

[B]Βομβιστική επίθεση στον φούρνο του Κωνσταντινέα[/B]

Ισχυρότατη έκρηξη σημειώθηκε στην Καλαμάτα, όπου άγνωστοι ανατίναξαν τον φούρνο του Πέτρου Κωνσταντινέα τα ξημερώματα της Πέμπτης. Το αρτοποιείο του διαιτητή καταστράφηκε ολοσχερώς ενώ ζημιές υπήρξαν και στα διπλανά καταστήματα και σε αυτοκίνητα που ήταν σταθμευμένα κοντά. Από θαύμα γλίτωσε ο ίδιος.

Ο εκρηκτικός μηχανισμός εξερράγη στις 01:20 τα ξημερώματα στον φούρνο που διατηρεί στην Καλαμάτα ο διαιτητής Πέτρος Κωνσταντινέας, ο οποίος γλίτωσε από θαύμα αφού συνηθίζει να πηγαίνει στην δουλειά του γύρω στη 01:00 και έτυχε να καθυστερήσει να πάει.

Άμεσα κλήθηκαν στο σημείο τόσο η Αστυνομία, όσο και η Πυροσβεστική Υπηρεσία της Μεσσηνίας. Η Ασφάλεια Καλαμάτας ανέλαβε την διαλεύκανση της υπόθεσης καταγράφοντας τις υλικές ζημιές.

Αξίζει να υπενθυμίσουμε πως πριν από ένα μήνα και συγκεκριμένα μετά την αναμέτρηση Ξάνθη-Ολυμπιακός, άγνωστοι είχαν σπάσει τη τζαμαρία του φούρνου του Πέτρου Κωνσταντινέα, ενώ λίγους μήνες νωρίτερα, είχαν βάψει το κατάστημα με κόκκινο σπρέι, μετά από το παιχνίδι του Ολυμπιακού με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα.

προς τις αρχές.

αγαπητοί κύριοι, το γεγονός πως χθες έκανα ειρωνικό σχόλιο για το θύμα στο θέμα της αελαρας με βάζει στον στόχο.
σας ορκίζομαι οτι δεν ευθύνομαι εγω για το άτυχες γεγονός στον φούρνο του κωνσταντινεα.'
δεν ξέρω ποιον άλλον μπορεί να εχει εκνευρίσει τόσο ΚΑΛΟΣ διαιτητής.

τα σεβη μου στις αρχές.
[B]
ΜΠΑΛΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ, ΝΑ ΖΗΣΕΙ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ[/B] :!:

Κι εγώ νόμιζα ότι έσκασε καμιά τάρτα, κάνα κέικ στο φούρνο, γιατί έχω ακούσει ότι ο μάστορας που έχει είναι λίγο γκαγκά… [SPOILER]τσης[/SPOILER]