Φημες για συναυλιες #2

Μια χαρα επιλογη ειναι για ενα φεστιβαλ σα το Rockwave. Γνωστη μπαντα, χιτακια, καλοκαιρακι … οτι πρεπει.
Αντι να κοροιδευετε το οτι ξαναερχονται οι Placebo, πιανεστε με τους Evanescence που στανταρ θα πουλησουν.

Για το ροκγουεηβ της πούτσας είναι όντως μια χαρά, νεκρή one hit wonder μπάντα που σίγουρα θα μαζέψει κόσμο, προφανώς καλύτερη επιλογή από τον Χαρούλη ξέρω γω.

Headliners στο Graspop δίπλα σε deep purple και rammstein, γελάει ο κόσμος όλος

3 Likes

Πραγματικά ποιος ενθουσιαζεται με την ανακοίνωση αυτών των ονομάτων;

Κάποιοι σχετικά πιτσιρικαδες που δεν έχουν προλάβει για τον χ ψ λόγο να δουν ή να χορτάσουν placebo , άντε το καταλαβαίνω αλλά evanescence; Δηλαδή τι προσμονή να έχεις για ένα τέτοιο Live ;

Το Live των Depeche Mode τελικά θα είναι η συναυλία της χρονιάς από θέμα κόσμου , προσμονής , μέγεθος συγκροτήματος κτλ (βαρετό ) …

Για τους WASP δε βάζω και το χέρι μου στη φωτιά.

Οι Wasp και μιση ωρα να παιξουν ομως θα γ@μησουν και θα δειρουν!!! Καιρο εχουμε να τους δουμε, για κουνηθειτε.

Οντοπι: πεσανε τα τσιμεντα κ φετος με τις μπαντες του ροκγουει, τωρα μενει να βαλουν 1-2 ολντσκουλ μεταλ ονοματα στη μικρη σκηνη στις 2 το μεσημερι κ ειμαστε κομπλε

WASP + Didi (Δεν παίζει). Επίσης, μονοι τους οι EVANESCENCE = 5000 περισσότερα απο ότι έχουν κάνει λχ οι Slipknot στο Λυκαββητό, ή στο Rockwave 5000 + κατι ψιλα - αλλά μαζί με άλλους. Περισσότερα απο Deftones = 2000 κτλ κτλ κτλ.Placebo = 5000 στο νερό. Κανα Μανου Τσάο, κανα Gogol Bordelo, τπτ Paradise Lost, αυτά… Αντε στα τσακιρ κέφια και τπτ Σαξον.

περσυ ειχαμε τους megadeth γι αμεταλ ονομα καλοκαιρινο
φετος τι θα εχουμε?

Το ότι μιλάμε για χρονική διάρκεια συναυλίας και αναφέρουμε ως παραδείγματα τους wasp και τους paradise lost ειναι τουλάχιστον αστείο.

Ακόμα και ως απόδοση, οι συγκεκριμένοι δυο ειναι αμφιλεγομενοι, όσο και αν μου αρέσουν.

Οι wasp δεν βλέπω να ξανάρχονται λόγω περασμένων γεγονότων. Αν έρθουν paradise lost θα πεταχτούν αρκετοί και θα πουν “παααλι;” Και δεν θα έχουν άδικο.

[quote=“Tataros123, post:6808, topic:17117, full:true”]περσυ ειχαμε τους megadeth γι αμεταλ ονομα καλοκαιρινο
φετος τι θα εχουμε?[/quote]

Αν δεν έχουμε τίποτα πάντως, δε θα μπορούμε να πούμε “κάθε πέρσι και καλύτερα”.

1 Like

Rockwave Festival…

13/07/1999 PLACEBO
03/07/2001 PLACEBO
22/06/2004 PLACEBO
27/06/2009 PLACEBO
01/07/2017 PLACEBO

Τη τελευταια φορα που ηρθαν οι Placebo θυμαμαι οτι πετουσαν μπουκαλια και ηταν συναυλια φιασκο…:joy: Την μποφιλιου μην ξεχασουν,μαζευει πολυ κοσμο και τωρα που αδυνατισε ειναι και ολιγον ομορφη για ματι.

95% των ανθρώπων δεν μπορούν να λύσουν τον εξής γρίφο: Ποια είναι η αριθμητική ακολουθία που δίνει το πότε θα ξαναέρθουν οι Placebo στο Rockwave;

0, 2, 3, 5, 8, …?

2 Likes

2030 θα ξαναρθουν συμφωνα με τους υπολογισμους μου

1 Like

Μεγάλο όνομα της εμβέλειας των Megadeth δεν θα έχουμε φέτος. Συναυλίες metal συγκροτημάτων μεσαίου βεληνεκούς ούτως ή άλλως παρακολουθούμε κατά τη διάρκεια όλης της χρονιάς (Ιced Earth, Amon Amarth, Sodom κτλ).

“Το μεταλ πέθανε ρε φίλε τι να κάνεις…” :grin:

1 Like

την πατησα που δε πηγα εξω να δω rush οταν μπορουσα,τωρα αντιο κοσμε.γιατι οι linkin δεν πιανονται για μεταλ.χαχα.δλδ ενα φεστιβαλ με headliners running wild ποσο κοσμο θα μεζευε εδω ελλαδα πλακα κανουμε,εδω το 2004 θα παιζανε με νταλα ηλιο.

Οι Rush πιάνονται για μέταλ εννοείς;

1 Like

Παιδιά είναι το πιο ROCKwave των τελευταίων ετών. Ξεκάθαρα. Με εξαίρεση φυσικά τις 4 Ιουλίου 2015 που είχαν παίξει οι TITANEΣ Judas Priest. Δηλαδή σε σχέση με κάτι Βλακ Keys ή LSP ή Robbie Williams, φέτος έρχονται οι Evanescence με πολύ πιο heavy ήχο. Τους οποίους δεν ξέρω αν τους σπρώχνουν κάποιοι, ξέρω όμως ότι παίζουν σε metal φεστιβάλ εδώ και αρκετά χρόνια. Θυμηθείτε το Rock In Rio της Λισαβόνας το 2012 που είχαν παίξει στη metal μέρα του φεστιβάλ και το line up είχε ως εξής:

Metallica
Evanescence
Mastodon
Sepultura

Κάτω από τους headliners Μetallica και πάνω από Mastodon και Sepultura.

Ή θυμηθείτε το OZZFEST του 2015. Από τις 2 μέρες του φεστιβάλ, την πρώτη μέρα ήταν headliners oι Korn και τη δεύτερη μέρα ήταν headliner ο Ozzy Osbourne. Οι Evanescence έπαιξαν την πρώτη μέρα σαν Νο2 κάτω από τους Κοrn. E, νομίζω ότι ο Ozzy κάτι παραπάνω ξέρει από μας για το ποιον θα καλέσει στο φεστιβάλ του.

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν λέω ότι είμαι ευχαριστημένος από το φετινό Rockwave. Αν ήταν στο χέρι μου θα έφερνα Foo Fighters, Alter Bridge, Rammstein και FFDP στη Μαλακάσα. Με τα μέτρια μπάτζετ που υπάρχουν όμως στην Ελλάδα δεν μπορούν να έρθουν τέτοιες μπάντες εδώ, τι να γίνει τώρα. Με βάση λοιπόν αυτά τα μέτρια μπάτζετ, το φετινό Rockwave είναι αρκετά καλό.

1 Like

ευτυχώς που το είπες γιατί παραλίγο να σε παρεξηγήσουμε…

οι ελπίδες μου περιορίζονται στις ενωμένες κολοκύθες σε δικός τους σοου & σε κλειστό χώρο

είμαι αισιόδοξος επειδή είναι safe choice . Αρπαχτή ξεαρπαχτή είναι απ τις αγαπημένες μου μπάντες και αν δεν κοροϊδέψουν θα παίζουν χορταστικό σετλιστ

Πάντως συμφωνώ ότι μεταλ μπάντες μεσαίου βεληνεκούς βλέπουμε όλο το χρόνο σε μεμονωμένες εμφανίσεις. Δεν έχουμε εξαφανιστεί τελείων απ τον χάρτη

Αλλά κάτι πραγματικά καλό, δύσκολα θα ξαναδούμε .

Ποτέ δεν θεώρησα μεγάλο συγκρότημα τους evanescence . Αλλά όντως τυγχάνουν τρομερού πλαισιώματος στα λαηναπ