Φημες για συναυλιες #2

O χριστός? Λογικό. Μόνο ελλάδα έχουν πέραση τέτοια ονόματα πλέον.
Ελπίζω να έρθει φούλ μπάντ. Μαρια, η άλλη που καθαρίζει πόδια με δάκρυα, ο λάζαρος κτλ. αλλιώς θα μιλάμε για αρπαχτή

gγια μετα το πασχα μεγαλο live;δε θα επρεπε ηδη να εχει ανακοινωθει.
οι uriah heep δεν ειναι αυτοι που εκραζαν την ελλαδα κτλ.λογο κρισης.α αυτοι παιζουν και στην κρητη νονμιζω.αλλα μαλλον για τα μπανια του λαου ερχονται.

3 μήνες μετά είναι μεγάλε, μια χαρά για να ανακοινωθεί τώρα κοντά. Μερικά τα κλείνουν τελευταία στιγμή αν βγουν διατήμα, μερικά απο πολυ πριν, το τριμηνο συνήθως είναι το ασφαλές. βεβαίως αυτό γίνεται γιατι δεν βρισκονταί όλες τις φορές κοροίδα απο μπάντες για να τα σκάσουν για να παίξουν, γιατι πλέον μονο έτσι παίζεις. Αυτά περι πάθους και αγάπης και οτι αξίζεις… αγγούρια. σκάς απο 300-1500 ανάλογα το γκρούπ και παίζεις ~30 λεπτάκια. In union we stand ενα πράγμα. Σε λίγο θα βάλουν και POS να δέχονται και κάρτες.

ριξε το ονομα ρε παιχταρα μου…στις φημες ειμαστε

1 Like

Ακριβώς επειδή είμαστε στις φήμες και επειδή δεν έχει κλειστεί, για την πιθανοτητα να μην γίνει καμιά πατατιά το λέω, απο ότι κατάλαβα είναι θεμα ημερών βδομάδας να σκάσει το νέο, οπότε …

δωσε κανα hint

Γεμιζε ΡΟΔΑ.

wasp λεει τουρ το 17 παιζουν ολο το crimson idol για τα 25 χρονια.συν καποια κλασσικα κομματια.οπως το 07.οσοι τυχεροι τους ειδαν τοτε.παντως αφηνω ενα μικρο παραθυρακι ανοιχτο για ελλαδα.

UK & Ireland tour είναι μέχρι στιγμής πάντως.

Δεν ημουν μεσα το 07 αλλα τους εχω δει 3 φορες αργοτερα. Μεγαλη αγαπη οι wasp αν περασει απο δω θα μαι σιγουρα μεσα.
Ναι ξερω προηχογραφημενα κλπ αλλα οι wasp ειναι wasp

Θα τους φέρει η Detox δηλαδή? Γιατί για να τους φέρει ο Λώρης λίγο απίθανο. Πάντως νομίζω ότι μόνο κάποια δύσκολα σημεία είναι προηχογραφημένα. Αυτά στα οποία δυσκολεύεται φωνητικά ο Blackie. Μην βγάλουμε όλη τη συναυλία playback.

Διαβάζω και δεν μπορώ να κρατήσω τα γέλια μου με τον αρχιαπατεώνα. Καλά κάνει βέβαια.

1 Like

Το 2004 στο rockwave πάντως (που είναι και η μοναδική φορά που τους έχω δει) μάλλον δυσκολευόταν και ο ντράμερ κάτι τις!!!

οσο και να γουσταρω wasp κτλ.το λεω.ολα τα backing vocals ειναι playback.η didi δε νομιζω να ξαναασχοληθει μαζι τους.10 χρονια τωρα αυτη τους εφερνε.ισως η music box η detox κανει καποια κινηση και δεδομενου οτι δε θα γινει παλι καμια μλκια με τα φπα κτλ.(παντως οποιος εχει παρει αλλη φορα σε λαιβ αποδειξη απο μπλουζακια κτλ.εγω βγαινω Συγγρου με περουκα)εκει τι γινετε που παει ο φορος.μαυριλα ε.
το σιγουρο ειναι οτι αν τους φερει καποιος και ασχετα με το τι εγινε το 12.θα το γεμισουν το μαγαζι.

Ο Blackie την τελευταία φορά φάνηκε πόσο ερασιτέχνης είναι. Επαγγελματίας μόνο στο παπατζιλίκι :slight_smile:. Νομίζω ότι όλο το δίκιο ήταν με τη DiDi, απ’ όσα τουλάχιστον ξέρω.

Μια χαρά αποδείξεις κόβονται στο Fuzz και στο Gagarin, τουλάχιστον τις τελευταίες φορές που έχω ψωνίσει από εκεί. Μόνο στο Αν δεν κόβεται τίποτα, γιατί το merch πουλιέται στα άδυτα του μαγαζιού. Όχι ότι άμα πουλιότανε αμέσως μόλις κατέβαινες τη σκάλα θα μπορούσε να φτάσει ποτέ η Εφορία να κάνει έλεγχο, αλλά λέμε τώρα :smile:.

Σε ποιο ύψος θα βγεις και τι χρώμα περούκα θα φοράς;

1 Like

Κατά πάσα πιθανότητα θα είμαι μέσα, έχω να τους δω καιρό. Απατεώνας τελευταία γενικά αλλά επειδή έχω χρόνια να τους δω θα περάσω καλά. Αν και ξέρω ήδη το σετ που θα παίξουν χαχα.

εγω μονο απο τις μπυρες εχω αποδειξεις παντως.χαχα.didi την ξερω απο το 98 και οι μλκιες που κανει ειναι ακομα απο πιο παλια γνωστες.δε ξερω και γω σε ποσα λαιβ και βαζουν κοσμο παραπανω αποτι χωραει,και ατομα που εχουν εισητηρια δε τους αφηνουν να μπουνε μεσα.πχ purple στο οακα.ετσι ενα τυχαιο.οποτε κραταω μικρο καλαθι.καλως αν ερθουν οποιος τους φερει.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση με τους WASP, η DiDi είχε δίκιο. Τους έχω κράξει κι εγώ πάρα πολλές φορές για πολλά πράγματα, αλλά το σωστό πρέπει να λέγεται. 100% των WASP το φταίξιμο στη συγκεκριμένη περίπτωση.

Και βέβαια καλώς να έρθουν, αφού έχουν πράγμα για άρμεγμα ακόμα στην Ελλάδα. Αυτοί ακόμα και το CD να σας βάλουν να παίξει κι αυτοί απλώς να είναι στη σκηνή και να χαιρετάνε, θα πάτε. Οπότε, καλά κάνουν και σας τα μασάνε.

δεν θελω να στεναχωρήσω κανέναν(εκτος αν ειναι στραβός και δεν βλέπει το user name μου), αλλά σε ΟΛΟΚΛΗΡΗ την εμφάνιση σε φεστιβαλ πριν δυο καλοκαίρια, ΟΛΑ τα φωνητικά ηταν οπως τα ακούς στον δίσκο. Στην αρχη λες η κουφάλα το έχει ακόμη. Μετα προσέχεις λιγο ακόμη και βλέπεις την διαφορά στην μίμηση και σε αυτο που ακούς. ως που τον βλέπεις να φεύγει απο το μικρόφωνο και τα φωνητικά συνεχίζονται κανονικά

*το 2004 ο ντραμμερ περισσοτερο ειχε θεμα με τα νεα κομμάτια. Στην αρχη ειδίκα νομίζω έπαιζε και αυτος παντομίμα

εχει πλακα παντως να βλεπεις να κραζουν το νεο τουρ των wasp τα ατομα που εχουν κανει το μεταλ στην ελλαδα κλικα.και τα ατομα που αποθεωνουν κατι λαιβ στιλ αρπαχτοroots και αρπαχτοearth.ναι οντως ο blackie lawless δεν εχει την αντοχη να αποδωσει live.εχει βγαλει τα babylon και golgatha που ακουγοντε ευχαριστα και σου βγαζουν ενα συναισθημα.δε βλεπω ομως το ιδιο ενδιαφερον με πχ helloween και αλλες μπαντες.ο deris απλα λαιβ δε μπορει αλλο.και τα περι reunion ναι καλως και εγινε,αλλα ομως τι.εδω δεν εχει ‘‘το πολλα τα λεφτα Αρη;;’’ απλα οταν μια μπαντα δε σε ενδιαφερει πια.μενεις με το παρελθον.και τη διαγραφεις.απλα πραγματα.το να κραξεις και να χλεβασεις καποιον,καλη ωρα μη νομιζουν οι επιστημονες οτι τους δινει καποιο βαρος απο τη μεση και κατω.απλα εκτιθεντε.