Φημες για συναυλιες #2

Να δούμε Alice Cooper στο Piraues Academy και τι στον κόσμο. Για μένα θα είναι η συναυλία της χρονιάς.

Εδώ ήρθαν πέρσι οι Megadeth γιατί να μην μπορούν να έρθουν και οι Helloween?

1 Like

megadeth βγήκε δε βγήκε. Αυτό είναι 20-30 χιλιάρικα πιο ακριβό και δεν χωράει παραπάνω κόσμο. Θέλει σκυλάδικο απέναντι και να τιγκάρει 3000. ΙΣΩΣ. Αλλα δεν θα το έβαζαν μια RW ή κάτι παρόμοιο ?

Επίσης Cooper σε κλειστό, so n so. Αλλά μακάρι. Βγάζει κατι καινούριο ?

Ο κουπερ δουλεύει πάνω σε μερικά κομμάτια με τα μέλη της αυθεντικής alice cooper band! (ενας εχει “φύγει” βέβαια). Δεν ξερω αν βγεί κάτι απο εκεί.
Και δεν ξέρω αν παίζει περίπτωση να ειναι αυτή η τουρινγκ μπαντ. Αμφιβάλλω .
Οποιος ξερει…

Μια χαρά βγήκε η συναυλία των Megadeth. Όπως ακριβώς τα είχε υπολογίσει ο Λώρης. Ο κόσμος γέμισε ασφυκτικά το Piraues Academy όπου εξαρχής ήταν προγραμματισμένο να γίνει εκεί η συναυλία και μάλιστα με ιδιαίτερο ακριβό εισιτήριο (40, 42, 45 ευρώ). Δεν μιλάμε για συναυλία που πήγε λιγότερος κόσμος από αυτόν που περίμεναν οι διοργανωτές.

Οπότε γιατί να μην μπορούν να έρθουν οι Helloween? Τι ακριβώς είναι 20-30 χιλιάρικα πιο ακριβό? Εδώ ήρθαν οι Megadeth που είναι μπάντα μεγαλύτερου βεληνεκούς από Helloween.

ΦΠΑ και Φρειδερίκη, ΑΕΠΙ νομίζω είναι επί της ονομαστικής αξίας. Από εκεί και μετά ο διοργανωτής θα πληρώσει φόρο βάση κερδοφορίας της εταιρείας του, όχι μόνο της μίας συναυλίας.

δεν έχει σημασία μόνο ποιος είναι μεγαλύτερο όνομα αλλά και η συγκυρία. Οι Megadeth ήρθαν χωρίς δίσκο και με τακτικές περιοδείες, οι Heloween θα έρχονταν μετά από πόσα χρόνια με σύνθεση που δεν είχαν επι δεκαετίες.

για 2 προσθηκες αρχικα μελη και ξαφνικα το κασε πηγε στα υψη;;;περιεργο.και οι megadeth πιο φτηνοι;;;μη το μαθει ο μαστειν.καηκαμε.χααχα.σιγα το πολυ πολυ το κανουν σε καμια ιερα οδο η βοτανικο.απλα πραγματα.οπως machine head.
alice cooper νομιζω θα κανει τουρ ευρωπη.εχει ηδη ανακοινωσει καποια.με την τορινη συνθεση.o Rοχχιe παντως στης 19 θα ειναι σαλονικα.οποιος παει στο ακουστικ σετ.ας τον ρωτησει.

ανακοινωσαν Γαλλια σημερα.helloween.για να δουμε

Στις 18 θα είναι στη Θεσσαλονίκη ο Ryan Roxie νομίζω.

Φρεδερείκη περισυ καταργήθηκε, αλλά διπλασιάστηκε ο ΦΠΑ. Μα, εδω λέμε οτι σου αρπάζει 37 % οταν κάνεις τη συναυλία και να βγεί κιόλα, δε ξαναφορολογεί μια σαν άτομο. ΔΛΔ, ντάξ. Αλλα αν δε βγαίνει η μία ας πούμε θα βγαίνουν άλλες ? Επίσης Megadeth = Dystopia. Helloween = Bestofia. Για την αποκατάσταση της αλήθειας.

αντε επιτελους

Μακαρι για alice cooper,τον ειδα περσυ στη motley crue last tour που επαιζε σαππορτ κ ηταν ΣΥΓΚΟΝΙΣΤΙΚΟΣ. Επαιξε καμια ωρα ολα τα κλασικα, ειναι σε πολυ καλη κατασταση.
Εννοειται μεσα αμα κατσει

παντως για καλοκαιρι εχει κλεισει μαζι με Deep Purple…μακαρι να περνουσαν μαζι και απο εδω…

genesis λεει reunion tour.:astonished:
ερθουν δεν ερθουν οι helloween εδω ζω για τη στιγμη που θα ακουσω a tale that wasnt rirght εστω και απο το youtube.

Χωρις gabriel οποτε μουφα ριγιουνιον, αφησε ανοιχτο ενδεχομενο για του χρονου. Με gabriel κλεινω για οπουδηποτε στην ευρωπη μολις ανοιξει η προπωληση

Με Gabriel έχουν να παίξουν από το 1975 ξέρω 'γω, οπότε θα κρατούσα μικρό καλάθι.

Σήμερα κλείνει τα 69 ο Alice Cooper. Χρόνια του πολλά λοιπόν και ας ελπίσουμε να τον δούμε φέτος Ελλάδα.

Παρακάτω ένα πολύ ωραίο αφιέρωμα στον Alice από το Rock Overdose με αφορμή τα σημερινά του γενέθλια.

http://rockoverdose.gr/γενέθλια-για-τον-alice-cooper-ο-οποίος-γίνεται-σή/

ξέρει κανείς τι παίζει με την αλλαγή ημερομηνίας του ejekt?

πολλή ησυχία για το Ejekt…

μόνο εγώ ενθουσιάστηκα για Jesus and Mary Chain??

Λεουνακης πριν λιγο στον Ροκ ΦΜ ανεφερε οτι πιθανοτατα θα δουμε Kaleo την 01/07 στο Rockwave και οτι θα ειναι 7 συγκροτηματα καθε ημερα και με τις δυο σκηνες ανοιχτες!